Jump to content

Youtube 'baykal' Videolarını Kaldırdı


Guest _ULTIMATE_

Recommended Posts

[img]http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20101109071638_youtube.jpg[/img]

[b]Video paylaşım sitesi ''Youtube'', Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüleri siteden kaldırdı.
[/b]
''Youtube'' yetkilileri ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (Tİb yetkililerinin görüşmeleri sonuç verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca mahkemeden aldırtılan ''erişimin engellenmesi'' kararını dikkate alan ''Youtube'' yetkilileri, Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüleri internet sitesinden kaldırdı.
Bu gelişme üzerine, ilgili yasal mevzuatın tamamlandığı ve bu aşamada ''Youtube''a erişimin engellenmesinin söz konusu olmadığı öğrenildi.

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, söz konusu görüntüleri ''Youtube''a koyan kişi veya kişileri tespit etmek amacıyla başlattığı soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Deniz Baykal'ın avukatları, geçtiğimiz hafta, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin ''Youtube''da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmuştu.

Bu şikayet üzerine harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, görüntülere erişimin engellenmesini talep etmiş, mahkeme de ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı almıştı.

Karar, gereğinin yapılması için TİB'e gönderilmiş, TİB de ''Youtube''a yazı yazarak, görüntülerin kaldırılmasını talep etmiş, aksi halde erişimin engelleneceğini bildirmişti.

veteknoloji
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...