Jump to content

Motivasyon Ve Dikkat Eksiliği Konusunda Öneri ?

Mytolocia

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bu sene YGS LYS sınavlarına hazırlanıyorum . Şöyle bir karar aldım internetle mümkün oldugunca az uğraşıp sürekli ve düzenli olarak ders çalışacağım.

Fakat bunu bir türlü uygulayamıyorum. Bu bilgisayarın başına bir kez oturunca bir bakmışım bir iki saat geçmiş , uğraştıgım şeylerde ücretsiz host domain de ne kursam diye saatlerce template aramaktan başka birşey olmuyor.

Ve bilgisayarın başından kalktıgımda kendimi suçlu hissediyorum ve derse oturunca da bi huzursuzluk sarıyor. Derse de motive olamıyor.Kafayı yiyecekmişim gibi oluyor.

Ve kendi kurallarımı uygulayamıyorum bu bilgisayar yüzünden benim bu bilgisayara 6 7 ay ara vermem lazım . " Hayır oynamayacağım" dediğim de bunu yapabilmeliyim ama olmuyor..

Sizin bu konuda önerileriniz nelerdir arkaşdalar gerçekten yardıma ihitiyacım var.

[quote name='nano68' date='19 Kasım 2010 - 15:37 ' timestamp='1290181624' post='914196']
ben de öyle TNCTR bağımlılık yaptı.TnC-TR de keşke bir rolüm olsaydı :(
[/quote]

bunun sadece TNCTR ile alakası yok . Benim derdim daha farklı.

arkadaşım anladığım kadarıyla senin aklın pcde kalıyor ve derse konsantre olamıyorsun ya kendine belli bir limit koyacaksın ya tümden pcyi unutacaksın ya da pc başından kalkınca aklını hiçbir şekilde başka senin motivasyonunu etkileyecek olaylara yoğunlaştırmayacaksın bence birde sende bu sınav kaygısıda var onun stresinide üzerinden atmalısın ne bu yav bı sınav yüzünden psikolojimiz alt üst oluyor...Birde ben kendimden örnek verim arkadaşım ben şu an üniversite okuyorum pcnin başında 3-4 felan geçirdiğim oluyor ama ders çalışacağım zaman tamamen hayat ile bağlantımı koparıp derse yoğunlaşıyorum görevimi yerine getirdikden sonra istediğimi yapıyorum bir sorun olmuyor :)

ben senin sorununu anlamışkır.seni aklın pcde kalıyordur.ilk önce derse çalış sonra istediğin kadar pc
inşallah anlamışsımdır
anlamışkır
(türkiyenin bir yöresinin dilini kulanmak istedim...kötü niyetim yoktir...)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...