Jump to content

Tncxp 32Bit/64Bit

Recommended Posts

Merhabalar, öncelikle yaklaşık 3 sene geçmiş olsa da tekrar tekrar teşekkürler şu TncXP cdsini hazırlayan ve bizlerle paylaşan nice arkadaşlara.

Sorum çok basit, kullandığım Tncxp 32 bit mi yoksa 64 bit mi ?
Bilgisayarım/özellikler/Sistem bölümünde bulamadım.
Ayrıca Başlat/Çalıştır/winmsd.exe komutuda işe yaramamakta.
Acaba nerden öğrenebilirim bunu ?
Teşekkürler.

Windows XP
Windows XP kullanıyorsanız, 32-bit sürümünü mü yoksa 64-bit sürümünü mü çalıştırdığınızı belirlemek için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri işe yaramazsa diğerini deneyin.
Yöntem 1: Denetim Masası'ndaki Sistem Özellikleri'ni görüntüleme

1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
2. sysdm.cpl yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
3. Genel sekmesini tıklatın. İşletim sistemi şu şekilde görüntülenir:
* İşletim sisteminin 64-bit sürümü için: Sistem altında, Windows XP Professional x64 Edition Sürüm < Yıl> görünür.
* İşletim sisteminin 32-bit sürümü için: Sistem altında, Windows XP Professional Sürüm < Yıl> görünür.
Not <Yıl>, yıl için bir yer tutucudur.

Yöntem 2: Sistem Bilgisi penceresini görüntüleme

1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
2. winmsd.exe yazın ve Tamam'ı tıklatın.
3. Gezinti bölmesinde Sistem Özeti seçiliyken, ayrıntılar bölmesindeki Öğe altında İşlemci'yi bulun. Değere bakın.
* İşlemci öğesine karşılık gelen değer x86 ile başlıyorsa, bilgisayarda Windows'un 32-bit sürümü çalışmaktadır.
* İşlemci öğesine karşılık gelen değer ia64 veya AMD64 ile başlıyorsa, bilgisayarda Windows'un 64-bit sürümü çalışmaktadır.

Kaynak: Microsoft.

Bunu Kullanalı Yıllar Oldu . Pc Artık Bağımlı Oldu sp3 Yüklediğimde Düzgün calısmıor. Başka Xp LEr yüklediğimde en fazla 2 ay dayanıyor bu cd ile en az 7 ay boyunca Pc mi Temiz olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorum .:)

[img]http://img266.imageshack.us/img266/5336/76614005.jpg[/img]

Ben 32 mi 64 mu oldugunu goremedım :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...