Jump to content

Win 7 Kurulum Sonrası Sorun

thafra

Recommended Posts

İyi akşamlar kolay gelsin. Benim bir sorunum var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursalar sevinirim. Bekodan bir bilgisayar aldım win7 home basic kurtarma dvd si oluşturdum (aciz adamlar bir dvd yazdırmayıp bizden yazdırmamızı beklemişler.Bu kadar parayı nereye götüreceklerse artık...) Pc geldiği günün ertesi win 7 ultimate kurdum o günden sonra pc ye her format atışımda pc tekrar açılınca ms-dos ekranında hangi işletim sistemini seçmek istediğim soruluyor,
[list]

[*]windows 7
[*]Diğer işletim sistemleri
[*]Windows 7
[*]Windows 7 gibi
[/list]
bunun önüne geçemiyorum kurtarma dvdsinde disk bölümleme felan yok direk c: üzerine kopyalanacak tüm veriler silinecek gibi birşeyler diyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba ? Yani xp ve ultimate kurulumdan c yi bölüp birleştirme olayını denedim bir diskte win 7 home basic image duruyor orjinal hali onu hiç silmedim.
Teşekkür ederim iyi forumlar..

öncelikle temiz bir format şart, kurtarma DVD'lerinin özelliği size soru sormadan sistemi ilk kullanım için hazırlamaktır, ya DVD verilir ya da diskinizin bir kısmını kullanarak oradan ön yükleme yapar ve kurulur. öncelikle sisteminizi miniXP ya da Acronis disc director gibi bir programla çalıştırıp eğer varsa kurtarma diskini sileceksiniz. sonra C'yi silip 2 diski birleştireceksiniz ki eğer arada bir fazladan bölüm yoksa zaten kendisi birşleşir c'yi sildiniz anda. birleşen bölümü aktif olarak işaretledikten sonra normal format atacaksız.

temiz bir format atılıp sürücü birleştirildikten sonra bu image in olduğu sürücüyüde silince kurtarma dvd si ile kurulup yaparsam sorun çözülecekmi orjinal haline gelecekmi ? yada o image kısmı sildikten sonra bendeki bu kurtarma dvdsi ile kurulup yapabilecekmiyim ?

[b]Bilgisayarına Windows 7 Manager kur.

Sol taraftan [i]Customization/Boot Configuration[/i]'u tıkladığında resimdeki ekran görünecek

[img]http://i56.tinypic.com/50r1xj.jpg[/img]

Sende aynı sekmedeyken bi ekran görüntüsü alıp paylaş bakalım :)[/b]

[quote name='thafra' date='25 Kasım 2010 - 20:31 ' timestamp='1290714118' post='917035']
temiz bir format atılıp sürücü birleştirildikten sonra bu image in olduğu sürücüyüde silince kurtarma dvd si ile kurulup yaparsam sorun çözülecekmi orjinal haline gelecekmi ? yada o image kısmı sildikten sonra bendeki bu kurtarma dvdsi ile kurulup yapabilecekmiyim ?
[/quote]
evet düzelir, size DVD vermemelerinin nedeni zaten diskinize o DVD'yi yerleştirmeleri. o bölümü sildiğiniz anda her şey normale dönecektir. diske yeni bir sistem yüklediğiniz için kurtarma kaydı geliyor ve home basic kurulumunu soruyor, eğer onu seçerseniz format atma ekranı gelebilir karşınıza. şunu da söyleyim bu kurtarma diski gizlendiği için win7 formatında göremeyebilirsiniz.

[font="Microsoft Sans Serif"][font="Tahoma"]forumdan temiz bi windows 7 ultimate indir.xp ile biçimlendir 7 kur.ekranda her açılışta msdos çıkıyorsa hala yapacığın işlem şu

bilgisayar/özellikler/gelişmiş sistem ayarları/başlangıç ve kurtarma ayarlar/varsayılan işletim sistemini Windows 7 seç

sorun devam ederse konuya yazarsın.

Saygılar[/font][/font]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...