Jump to content

"görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti

acemir

Recommended Posts

"Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.
benim bilgisayarla ilgili böyle bir problemim var ve nette araştırmadığım yer kalmadı bunun sebebini bir türlü çözenmedim bios güncellemesi yaptım,format attım,ekran kartı sürücüsünü güncelledim, ramleri değiştirdim ama hala nedense düzelmedi.Pes 2011 oynarken veya başka bir oyun görüntü donuyor ve
"Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu ikazı çıkıyor.Artık oyunda değil masaüstünde ikende olmaya başladı. Profosyonel manada bu işin uzmanlarından bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim lütfen.
Bu durumdan nasıl kurtulabilirim.

ati cipli ekran kartlarında cok başıma geşmiştir 9bin serilerinde özellikle en vidiada başıma gelmemiştir ekran kartının fanı calışmadıgında cok ısındıgında yapabilmekdedir veya ekran kartın bozulmuştur tam bilemiyorum tabi sadece burdan bu yorumları yapabılıyorum

[quote name='69sihirbaz69' date='28 Kasım 2010 - 23:02 ' timestamp='1290985923' post='918626']
Ekran kartının aşırı ısınmasından dolayı bu sorunla karşılaşıyorsun ! Ne yap et o ekran kartını serin tut .
[/quote]
ben ekran kartının o hatayı vermesinin sıcaklıkla pek alakası olduğunu düşünmüyorum.çünkü aynı sorunu bende 9800gtx kartımda yaşıyorum.mesela bazen saatlerce oyun oynuyorum hiç bir problem olmadan,fakat bazende pc yi daha ilk açışımda aynı arkadaşın belirttiği uyarıyı alıyorum.yani sıcaklıkla alakası yok.bende bu hatanın çözümü için çok araştırma yaptım ama sonuç nafile.ama elbet bi püf noktası var bu işin..

İlginize teşekkür ederim.Arkadaşında dediği gibi anlamadım gitti ne yaptıysam olmadı hala devam ediyor ekran kartının fanınıda değiştim bütün bildiğim işlemleri yaptım nafile.Değiştirmem gerekecek galiba Ati olmasındanmı kaynaklanıyor acaba yani genelde hep Ati ekran kartlarında oluyor galiba.

[quote name='acemir' date='06 Aralık 2010 - 21:04 ' timestamp='1291670078' post='922614']
İlginize teşekkür ederim.Arkadaşında dediği gibi anlamadım gitti ne yaptıysam olmadı hala devam ediyor ekran kartının fanınıda değiştim bütün bildiğim işlemleri yaptım nafile.Değiştirmem gerekecek galiba Ati olmasındanmı kaynaklanıyor acaba yani genelde hep Ati ekran kartlarında oluyor galiba.
[/quote]
arkadaşım ekran kartının ati olmasıyla bir alakası yok ben aynı sorunu nvidia 9800gtx ile yaşıyorum.ben güç kaynağını değiştirmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak.ayrıca suana kadar bu soruna bir çözüm bulanı rastlamadım.bende kendimce hertürlü yolu deniyorum mesela format attım driver yüklemedim henüz bir kaç gündür sorunsuz kart.driver yükleyince bakalım hata verecekmi...

i3 işlemci ve gigabyte anakart üzerindeki 2 adet 2 gb kingston ddr3 1333mhz ramli ve işlemcinin ekran kartı kullanılan sistemimde aynı problemle karşılaştım. ram'in biri arızalı idi değiştirdim. şimdi herşey normal. istersen ram leri bir kontrol et.

ram leri değiştirdim demişsin. sisteminin ne olduğunu yazarsan aslında daha kolay bilgi alabilirsin. mesela ben a-data 1066+ 2X2Gb dual kit ram ile gigabyte es3g anakartı default ayarlarda bir araya getiremedim. ramleri 800 mhz'e çekince makina tıkır tıkır çalışıyor. hatta e7500 2.93 işlemciyi 3.30 ghz çalıştırıyorum yine de problem yok. default ayarlarda bırakınca anakart ram leri 1066 mhz çalıştırmaya uğraşırken ya mavi ekran ya da görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti falan, bir sürü değişik hata veriyor.

[color="#FF0000"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i46.tinypic.com/289kcyd.jpg[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color]

power supply nedeniyle yetersiz bir güç beslemeside olası bir ihtimal..aklınızda bulunsun..hatta kalitesiz power supply lerinde dengesiz besleme nedeniyle parçaların aşırı ısınmasına sebep olabileceğini okumuştum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...