Jump to content

Ams Ile Program Paketini Online Güncellemeli Nsıl?

S3L!m

Recommended Posts

mercan programların ilk update sistemini ben yapmıştım. bunun için sınırsız bandwith veren bir hosting kullandık. sizinde boyle birşeyee ihtiyacınız var. çünkü büyük boyutlartdaki dosyalari belki aynı adan yüzlerce kişi çekecek tabi buda yüksek cpu gerektirir. hosting şirketi ile papaz olursunuz. sırf bu yüzden ben otokur v3.2 yi yapamıyorum... Yoksa herşeyim hazır kodlamada bitti ama sorun finansman...

[img]http://www.tamotomatik.org/images/v32guncelleme.png[/img]

Kintaro OtoKur V3 güncelleme şekli resimdeki gibi orada Durdur butonu güncellemeyi tamamen mi durduruyor yoksa sonra kaldığı yerden devam edilebiliyormu?
Bende yeni yaptığım çalışmaya güncelleme kısmı koyuyorum onada durdur butonu eklicem duruma göre.
[img]http://i56.tinypic.com/ftdkhz.png[/img]

[quote name='xarax' date='05 Aralık 2010 - 14:47 ' timestamp='1291553839' post='921788']
Kintaro OtoKur V3 güncelleme şekli resimdeki gibi orada Durdur butonu güncellemeyi tamamen mi durduruyor yoksa sonra kaldığı yerden devam edilebiliyormu?
Bende yeni yaptığım çalışmaya güncelleme kısmı koyuyorum onada durdur butonu eklicem duruma göre.
[/quote]

downloadı durduruyor tamamen xarax maalesef.

ben sponsor buldum bir arkadaş yardımcı olacak.Biraz zahmetli olur ama bazı free host siteleri var.dosya yüklenecek, hotfile rapidshare gibi fakat onlardan farklı olarak bağlantıları direk veren siteler var.adresi yazdın mı doğrudan iniyor.Örnek olarak fileden.com(1GB alan 5GB/Ay bandwidth) opendrive.com(5GB alan 1GB/[b]gün[/b] bandwidth) vs.. çoğaltılabilir.bandwidth ve max. dosya limiti gibi sorunlar var ama Office filan güncellenmedikten sonra yeter gibi.tabiki bir hesap yetmez buna birden fazla hesap açınca herbirine hesaplayıp yüklemek lazım.çok zahmetli bir iş oluyor ama 1 kuruş para çıkmıyor cepten.Uğraşmak isteyen için yapılabilir bence.microsoftun Skydrive ını denedim ama onda direk bağlantının adresi bir süre sonra değişiyor bu yüzden bir işe yaramadı denemelerim sonucunda.hotlink veren siteleri araştırmak lazım.Opendrive gayet iyi gibi.günlük 1GB bandwidth az gibi ama çok hesap açarsak iyi çalışıyor.box.net bile denedim o doğrudan bağlantıyı açıktan vermiyor ama ben dosya bağlantısını tarayıcıda açıp IDM den direk linki alıyorum birkaç denemede yaptım çalıştı.daha çok site bulunabilir denemek lazım.

Bu sitede AMS konusunda yardımcı olmadığın arkadaş yok sanki bağlantılar konusunda sana yardımcı olacak çok kişi bulabiliriz bence.katılımsız yapabilen yada katılımsız programları indirip senin için dediğim gibi hotlink veren sitelere yükleyip bağlantıları sana gönderecek yardımsever arkadaşlar mutlaka vardır.her programı bir kişi yüklese ne alan sorunu olur nede bandwidth.Tek sorun büyük boyutlu dosyaların sorun oluşturabilmesi.Herkes için ücretsiz bir çalışma ve her an son sürüm katılımsızlar.bana çok cazip geliyor yardım edecek kişileri buluruz bence.

hatta sana şunu söyleyeyim benim çalışmadaki programlar ile senin çalışmadaki programların ortak olanlarını (muhtemelen birçoğu ortak olacak) aynı kaynaktan indirtebiliriz.Ama sponsor olacak arkadaşı bilgilendirmem lazım.Hepsi olmasa bile bir kısmını ortak yapabiliriz.ben talebi görmek için başlangıçta sayılı kişiye güncelleme yetkisi vermeyi düşünüyorum zamanla arttıracağım ne kadar bandwidth gidiyor bimmiyorum çünkü.bandwidth de sorun yaşamazsam tamamen açık olacak.
Yazmışken hepsini yazıyım bari benim hazırladığım güncelleme sisteminde kodların içinde hiçbir indirme adresi yok öyle olduğundan host değişse bile kullanılabilir.Nasıl oluyor diyeceksin benim çalışmaya bir ayarlar bölümü koydum orada Güncelleme kodu diye birşey yerleştirdim.orada güncelleme adreslerinin sürümlerinin ve MD5 değerlerinin olduğu ini dosyasının web adresi şifrelenmiş olarak var.Yani bir host değişikliğinde o kodu yeni hostun şifreli adresi şeklinde sitenden verebilirsin.Hostta sorun yoksa buna gerek yok zaten ama ben işimi garantiye almak istediğimden böyle birşey yapıyorum.

@xarax free ftp hosting'lerini düşündünüz mü? Ben bir tane güzel buldum ama download hızı düşük geldi. 30 GB/Ay trafik, 1 GB alan veriyor. Ams ile denedim download'da hiç sorun yok. Tek sıkıntı hız.. Site :"createandhost.com"

[quote name='djonur007' date='05 Aralık 2010 - 19:44 ' timestamp='1291578876' post='922064']
@xarax free ftp hosting'lerini düşündünüz mü? Ben bir tane güzel buldum ama download hızı düşük geldi. 30 GB/Ay trafik, 1 GB alan veriyor. Ams ile denedim download'da hiç sorun yok. Tek sıkıntı hız.. Site :"createandhost.com"
[/quote]
evet onları da denedim ama o sitelerin ömürleri pek uzun sürmüyor.bandwidth olayını abarttınız mı adamlar işi çakıyor ücretsiz verdiğim alanı dosya deposu mu yapıyorsun deyip hesabı kapatıyorlar.bazı sağlam free host veren siteler var ama ben işimi garantiye alırım.olayı abartmıyacak ufak boyutlu programlar için kullanılabilir.

En mantıklısı bir Katılımsız grubu oluşturup her programı bir kişi hotlink veren siteye yüklese hem olayın zahmetini paylaşmış oluruz hemde herkes için faydalı bir çalışma olur.Gruba katılmak isteyen çok olacaktır eminim.

Aslında ben direk hotfile premium hesaptan downloader ile düşünmüştüm(hatta downloader bile hazırdı) ama farklı pc'lerden giriş yapılınca hotfile yönetimi hesabı banlıyormuş ondan proje suya düştü.. :(

xarax güzel düşünmüşsün ama dediğin gibi çok uğraş işter, sürekli dosyaları takip etmek zorundasın, host kapatılırsa yeni host aç vs baya zor iş. bu işi en güzel bir dedicated server yapar.ama onunda aylığı 150-200$ civarında. Eğer programların bir getirisi olsa bu iş yapılabilir ama haybeye cepten 200$ ıda kimse vermez. Ben projeyi askıya aldım. Sağlam bir sponsor yada fikir bulana kadarda devam etmeyeceğim sanırım.

[quote name='KintaRo' date='05 Aralık 2010 - 22:29 ' timestamp='1291588741' post='922173']
xarax güzel düşünmüşsün ama dediğin gibi çok uğraş işter, sürekli dosyaları takip etmek zorundasın, host kapatılırsa yeni host aç vs baya zor iş. bu işi en güzel bir dedicated server yapar.ama onunda aylığı 150-200$ civarında. Eğer programların bir getirisi olsa bu iş yapılabilir ama haybeye cepten 200$ ıda kimse vermez. Ben projeyi askıya aldım. Sağlam bir sponsor yada fikir bulana kadarda devam etmeyeceğim sanırım.
[/quote]
Katılımsız Grubu oluşturmaya ne diyorsun? her program için sadece 1 kişi uğraşacak.bir programın sorumluluğunu bir kişide olacak günde 1 dosyayı kontrol etmesi güncellendiğinde yenilemesi zor olmaz gibi.

zamanı olan 2-3 programda alır hem bazı programlar çok sık güncellenmiyor.bence 30-40 kişi bulunur.Sen bir duyuru yap katılımsız yapanlara talebe göre devam yada tamam dersin.Eminim senin kadar yardımsever arkadaşlar vardır.Üstelik kendileri içinde büyük kolaylık olacak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...