Jump to content

Ms Server 2003 (Exchange) Mail Sunucu Yardım

gecer80

Recommended Posts

Arkadaşlar işletim sistemleri dersinden proje aldım.eğer yaparsam hoca AA düşürcek !

yalnız yapılandırmalar sırasın da bir yeri atlıyorum.o yüzden bağlantı başarısız diyor.POP3 kurulu.Bilenler den şu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Mail server kurulumunda kurulmuş olması gereken hizmetler nelerdir??? mesela mail server için DNS ve AD şart.başka neler kurulmalı ??

[quote name='gecer80' date='05 Aralık 2010 - 13:10 ' timestamp='1291548012' post='921730']
Arkadaşlar işletim sistemleri dersinden proje aldım.eğer yaparsam hoca AA düşürcek !

yalnız yapılandırmalar sırasın da bir yeri atlıyorum.o yüzden bağlantı başarısız diyor.POP3 kurulu.Bilenler den şu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Mail server kurulumunda kurulmuş olması gereken hizmetler nelerdir??? mesela mail server için DNS ve AD şart.başka neler kurulmalı ??
[/quote]

arkadaşım bu konuyu gercekden sistem yoneticilerinin takıldıgı formlara acman gerekin cozumpark mcseturk gibi

exchange içinse;

exchange cd si takdıgın zaman orda anlatılıyor ad şemalrını değiştirmen gerekiyor.

Şuan komutu aklımda değil ama cd outorun ında hepsi yazıyor. 

Owa için ııs de kurman gerekiyor.

Ad de kullanılacaksan pop3 kullanma

eger dısardan mail alıp verceksen gercek bir domain al ve mx kaydını yaptır yada ns olarak yap server ns den mx kaydı yap.

Tabi bunun için modeminide yonlendirmen gerekecek!

Eger yeteri kadar bilgin yoksa exchange kitaplarını edin 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...