Jump to content

Yönetici Hesabı Devre Dışı Kaldı.....

BeNefSE

Recommended Posts

Arkadaşlar işyerindeki bilgisayarımda windows 7 kurulu.Biz aramızda kendi ağ bağlantımızı oluşturmuş durumdayız ve etki alanımız var ona bağlı tüm bilgisayarlar...Benim sorunum şu kendi bilgisayarımı etki alanına dahil edene kadar hiçbir sorun yoktu ancak etki alanına yani kendi çalışma grubuna dahil ettiğimde administrator yönetici hesabı devre dışı kalmış.Diğer kullanıcılarla açıyorum bilgisayarı ancak onlar user yani yetkisiz kullanıcı hepsi.Administratoru nasıl yeniden etkin hale getirebilirim?Güvenli mod da da denedim olmadı.Diğer kullanıcı hesaplarıyla denediğimde de izin vermiyor işleme.Yarın sabaha kadar çözüm bulamazsam format atmak zorunda kalacam.....

Bunun için birşey buldum.belki şine yarar.

Administrator hesabını etkinleştirme ;

Bunun için [color="#FF0000"]Başlat[/color]’a tıklayın , arama çubuğuna [color="#FF0000"]cmd[/color] yazın.Gelen programa sağ tıklayıp [color="#FF0000"]Yönetici olarak çalıştır[/color] deyin ve açılan konsol penceresine bunu yapıştırın ; [color="#FF0000"]net user administrator /active:yes[/color]

Ekleme: arkadaşım bunu yaptıktan sonra enter a basıp ve oturumu kapatıp admin hesabından girmen gerekiyormuş.

[quote name='talham444' date='14 Aralık 2010 - 22:04 ' timestamp='1292357652' post='926523']
Bunun için birşey buldum.belki şine yarar.

Administrator hesabını etkinleştirme ;

Bunun için [color="#ff0000"]Başlat[/color]’a tıklayın , arama çubuğuna [color="#ff0000"]cmd[/color] yazın.Gelen programa sağ tıklayıp [color="#ff0000"]Yönetici olarak çalıştır[/color] deyin ve açılan konsol penceresine bunu yapıştırın ; [color="#ff0000"]net user administrator /active:yes[/color]

Ekleme: arkadaşım bunu yaptıktan sonra enter a basıp ve oturumu kapatıp admin hesabından girmen gerekiyormuş.
[/quote]

malesef olmadı kardeş şu dakika itibariyle formata başladım malesef:)....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...