Jump to content

Usb Wireless Adaptör Bağlanma Mesafesi

fekinci

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar
Usb Wireless adaptör almayı düşünüyorum bağlanacağım yerden 200 metre uzaktayım sizce 300 Mbps özelliğe sahip bir cihaz alsam bağlanabilir miyim? Pratikte kullanan var mı acaba bu mesafeden?

[quote name='sinist' date='17 Aralık 2010 - 16:14 ' timestamp='1292603073' post='928066']
hayır olmuyor 10 metreden fazla görmüyor boşuna para harcarsın en iyisi ethernet kablosu bağlantısı
[/quote]

ortak vur dedik öldürdün sen de ben 30 metreyi gördüm o da 54 Mbps olan bi cihazla
dün gold a gittim orda satış elemanı 300 metre olanları var dedi kafam biraz da ona takıldı harbiden o kadar var mıdır varsa alırım yani

[quote name='hd85' date='17 Aralık 2010 - 16:28 ' timestamp='1292603914' post='928072']
Bende NETMASTER 14db'lik wireless antenini kullanıyorum. Önü açık oluduğu zaman 500 metre uzaklıktan bile çekiyor. Öyle bi anten almanı tavsiye ederim.
[/quote]

önünün açık olmasını ben de isterdim ama duvarlardan kurtulma şansımız yok arada da başka binalar var ama mesafe en fazla 150 - 200 arasıdır dükkandaki masaüstünü kablosuz ağa bağlayacam 300 Mbps alsam yeterli olur mu sence bu durumda eve yakın boşa almayayım diyorum

@ sinist
bluetooth adaptörle karıştırdın herhalde.

@ fekinci
300 - 400 metreyi gören cihazlar biraz pahalı. Onun yerine internette araştırma yapıp yagi antenleri inceliyebilirsin. Mevcut wireless alıcısıyla km hesabı yapanlar bile var.
Yada dairesel sinyali direkt sinyale döndürmek için antenin arkasına bakır plaka veya eski bir çanak anten koyabilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...