Jump to content

Hafızaya Alınan Veriyi Düzenlemek

preputium64

Recommended Posts

Şimdi benim istediği şey şudur

clipget veya ctrl c ile aşşağıdaki tümceyi hafızaya aldım diyelim
[code]"Nabız : 85 Solunum sayısı : 18 KB-S(mmHg) : 125 KB-D(mmHg) : 71 O2 satürasyonu : O:Oda Havası Takip Saati : 14:00 20-ARA-2010 SpO2 (%) : 98 Ağrı : 2 Skala : Görsel Yer : Ameliyat yeri Sıklık : Aralıklı Nitelik : Zonklayıcı İzlem Gün Sayısı : Postop Sayı : 0 İzlem Gün Sayısı Text : 0 Birim : Litre"[/code]

burda işime yarıyan veriler Nabız sayısı yani; 85, solunum sayısı yani; 18, Tansiyon yani 125/71

bu şekilde elimde olan bu paragraftan istediğim verileri nasıl alırım? bu haliyle benim için kullanışsız çünkü elle editlemem gerekiyor ve bunun için autoit le pratikleştirmek istiyorum yol göstermeniz mümkünmüdür bu beginer-intermediate düzey autoit kullanıcısına =) yarsımlar için şimdiden teşekkürler...

not: bu aldığım her veri tümcesi değişken sıralamada olduğu için sıkıntım 2 katına çıkıyor...

[codebox]Global $Data = '"Nabız : 85 Solunum sayısı : 18 KB-S(mmHg) : 125 KB-D(mmHg) : 71 O2 satürasyonu : O:Oda Havası' & _
"Takip Saati : 14:00 20-ARA-2010' SpO2 (%) : 98 Ağrı : 2 Skala : Görsel Yer : Ameliyat yeri Sıklık : Aralıklı Nitelik" & _
': Zonklayıcı İzlem Gün Sayısı : Postop Sayı : 0 İzlem Gün Sayısı Text : 0 Birim : Litre Tansiyon : 125/71 "'

;~ Global $Data = ClipGet()
$Data = StringStripWS($Data, 8)
Global $NABIZ = _BL_FIND_NUM($Data, 'Nabız:')
Global $SOLUNUM = _BL_FIND_NUM($Data, 'Solunumsayısı:')
Global $TANSIYON = _BL_FIND_NUM($Data,'Tansiyon:',"/")

MsgBox(64, "", "Nabız:" & $NABIZ & @CRLF & _
"Solunum sayısı:" & $SOLUNUM & @CRLF & _
"Tansiyon:" & $TANSIYON)

Func _BL_FIND_NUM($BL_DATA, $BL_FND, $IN_EX = "", $IN = "|0|1|2|3|4|5|6|7|8|9|")
If $IN_EX <> "" Then $IN &= $IN_EX & "|"
Local $Bl_Return, $VALUE, $VALUE2, $I = 0

Local $INSTR = StringInStr($BL_DATA, $BL_FND)
If $INSTR <> 0 Then
$INSTR += StringLen($BL_FND)
$VALUE = StringTrimLeft($BL_DATA, $INSTR - 1)
While 1
$I += 1
$VALUE2 = StringMid($VALUE, $I, 1)
If $VALUE2 = "|" Or StringInStr($IN, $VALUE2) = 0 Then ExitLoop
$Bl_Return &= $VALUE2
WEnd
EndIf
Return $Bl_Return
EndFunc ;==>_BL_FIND_NUM[/codebox]

Üstad teşekkürler ama anladığım kadarıyla burda '' İle veriyi bölmüşsün
[code]Global $Data = '"Nabız : 85 Solunum sayısı : 18 KB-S(mmHg) : 125 KB-D(mmHg) : 71 O2 satürasyonu : O:Oda Havası' & _
"Takip Saati : 14:00 20-ARA-2010' SpO2 (%) : 98 Ağrı : 2 Skala : Görsel Yer : Ameliyat yeri Sıklık : Aralıklı Nitelik" & _
': Zonklayıcı İzlem Gün Sayısı : Postop Sayı : 0 İzlem Gün Sayısı Text : 0 Birim : Litre Tansiyon : 125/71 "'
[/code]
benim aldırdığım veri içinde tırnak olmadan
[code]Nabız : 85 Solunum sayısı : 18 KB-S(mmHg) : 125 KB-D(mmHg) : 71 O2 satürasyonu : O:Oda Havası Takip Saati : 14:00 20-ARA-2010 SpO2 (%) : 98 Ağrı : 2 Skala : Görsel Yer : Ameliyat yeri Sıklık : Aralıklı Nitelik : Zonklayıcı İzlem Gün Sayısı : Postop Sayı : 0 İzlem Gün Sayısı Text : 0 Birim : Litre[/code]
şeklinde bu komple geliyor veriyi aldığım yerden yani 1 kerede kopyalanan bölüm oluyor. akşam evde denemeyi yapacam gerçi. mantığı anlarsam çıkarırım gibi duruyor. yol yöntem için teşekkürler tekrar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...