Jump to content

Matematik :(

*KuZeYLi*

Recommended Posts

arkadaşlar matematik ten hiç anlamıyorum yardımcı olurmusunuz sanırım 4 -5 inci sınıftan başlamam lazım 11. sınıftayım :) açığı kapatmam lazım aklımız başımıza geldi ama çok geri kalmışız sizce ne yapmalıyım nerden başlamalıyım ve hangi cd eğitim lerini tafsiye edersiniz bu arada eğitim cd leri falan torrent olursa daha iyi olur :)

bende 11.sınıftayım sayısal bölümdeyim 5 ten başlama na gerek yok. konu anlatımlı kitaplardan çalışsana.güvender-final in kitapları çok kaliteli hocalara ısrar edin kurs yapın.Bizde de eğitim koçluğu diye bi şey var gruplaşarak ders çalışıyoz.Sizde yapın

Soru Bankası istersen yendiden başlamak için zambak yayınlarını al kolaydan zora doğru.

matematik bizim işimiz hallederiz de işin başı gelir
[quote]Soru Bankası istersen yendiden başlamak için zambak yayınlarını al kolaydan zora doğru. [/quote]

Dediğim kitapları al onlar çok faydalı olur senin için kolaydan zora doğru çözdükçe zevk alırsın.

Matematiği yapmak yetenek falan değildir, çalıştıktan sonra herkes öğrenip birşeyler yapabilir ama sen çok geç kalmışsın, 4 işlemden başla çarpım tablosunu yut gerisini boşver. lise 3 olduğun için 9 ve 10 un Matematiğini Baştan Sona Tekrar Et. İyi Bi Dershaneye Git, Dershanenin Her İmkanından Faydalan Açıkçası Uyku Dışında Her Yerini Dershanende Geçir. Boşuna Para Vermiş Olma. Birşeyler Öğrenmek İçin Çalış. Çalışmış Olmak ve ya Yazılıdan Yüksek Almak İçin Değil. Ayrıca Kaynaklarını da İyi Seçmelisin. İsimlere Bakmamalısın Çünkü Her Yılın Her Dersin Kitapları Farklıdır. Atıyorum A Yayınını Türkçesi İyiyken B Yayınının Matematiği İyidir. Sor Soruştur, En İyisini Parası Neyse Verip Al. Düzenli ve Planlı Ol, Not Tut....

Ben 10.sınıfım, ama eşit ağırlıkçıyım.Matematiğim berbat durumdaydı.Benim de temelde eksiklerim var.Ama farkettim ki derste konuyu iyi dinleyip derste hocanın soruları nasıl çözdüğünü izleyip bir sonraki soruda kendin çözmeye çalışınca, çözemediğin yerde hocaya sorunca (çok fayda sağlıyor, ince noktaları hoca söyler bazen), daha sonra yapabildiğin kadarıyla soru kitaplarından en basitten başlayarak sorun çözersen güzel bir hale geliyor.

Açıkçası dershaneyi önermem, yani faydası olur elbette ama yapmak isteyen adam kendisi çalışarak okulda hocayı bezdirene kadar sorarak yapabilir.
Bana çok dediler özel ders cart curt diye istemedim, isteyinde yapabiliyorum mesele çalışmakta...

Bende 11.sınıf öğrencisiyim dalım bilgisayar ve haliyle sayısal oluyorum . Bende ilk başlardan matematikten anlamazdım dersi dinlemiyordum çünkü birgün kafama koydum dedım ben bunu yapacagım . İlk önce sende bunu demelisin ben bunu yapacagım dıye yoksa ınan hiçbir şey yapamazsın . Dersi adam akıllı dinle not tut anlamadıgın yeri inatla sor . Vee muhakkak tekrar etmelisin . Arkadaşların dediği gibi Zambak , Güvender gibi kaynaklar çok sağlamdır onlardan çözebilirsin .Ekol hocaya gelincede orda da güzel şeyler var 20 tl verip almanı tavsiye ederim . Umarım sende başarırsın eger bunları yaparsan . .

11. Sınıf Teknik Lise Bilişim Teknolojileri Okuyorum Matematikte Sanırım Herkezin Problemi Var Temelden Kaynaklı Bişey... Arkadaşlar Tavsiyem Planlı Çalışmaktır Her Zaman Tekrar Her Zaman Soru Çözmek Bu Açığı Kapatır Aşağıya İnmek Pek O Kadar Önemli Değil İnebileceğin En Fazla 9.Sınıf Olabilir(Olmalıdır) [b]İnanmak Başarmanın Yarısıdır. Başlamak Yolun Yarısıdır.[/b] Bu Sözleri Dikkate Olarak Düşünün... Hocalarım Sağolsun Bunu Vurguluya Vurguluya Beynime Soktular Ve Aklım Başıma Geldi...

[quote name='*KuZeYLi*' date='24 Aralık 2010 - 16:20 ' timestamp='1293208224' post='931750']
kaza eseri :) amcam ben yokken tercih yerime yapmış oldu daha 11 . sınıf olmuşuz 1 sene kalmış :) ama biz öğrenmek istiyoruz artık matematiği
[/quote]
bu seneye kadar matematıgı nasıl gectın

[quote name='eke58' date='24 Aralık 2010 - 17:42 ' timestamp='1293213161' post='931790']
Ben 10.sınıfım, ama eşit ağırlıkçıyım.Matematiğim berbat durumdaydı.Benim de temelde eksiklerim var.Ama farkettim ki derste konuyu iyi dinleyip derste hocanın soruları nasıl çözdüğünü izleyip bir sonraki soruda kendin çözmeye çalışınca, çözemediğin yerde hocaya sorunca (çok fayda sağlıyor, ince noktaları hoca söyler bazen), daha sonra yapabildiğin kadarıyla soru kitaplarından en basitten başlayarak sorun çözersen güzel bir hale geliyor.

Açıkçası dershaneyi önermem, yani faydası olur elbette ama yapmak isteyen adam kendisi çalışarak okulda hocayı bezdirene kadar sorarak yapabilir.
Bana çok dediler özel ders cart curt diye istemedim, isteyinde yapabiliyorum mesele çalışmakta...
[/quote]

Bak eke çözmüş işi :) Katılıyorum ders okulda öğrenilir tabi hocaların ne kadar iyi olduğuda tartışılır tabiki bazıları :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...