Jump to content

Yalın Adsl Uygulamasına Geçildi Mi?

techturch
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 01.01.2011 tarihinden itibaren yalın adsl uygulamasının başlayacağı söyleniyor. Az önce müşteri hizmetlerini aradım. Teknik bi sorun yaşadıklarını bilgi almak için daha sonra aramam gerektiğini söylediler.

Her ay boş yere 19.90 ödemek zoruma gidiyor. Yalın adsl de ise aylık 9.90 extra ücret alınacağını duydum. 20 ödeyeceğime 10 öderim ve 10 lira 10 liradır diye düşünüyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve bizi bilgilendirirse sevinirim.

Aylık 15 lira ve buna ek olarak bir yıl boyunca 12x2 lira alınıyor diye biliyorum. Yani ilk 12 ay için 17, sonrası içinde 15..
Bu ek 2 lira herhalde tesisat için oluyor ama senin telefondan kalacak hattın zaten evinde olduğu için herhalde sadece 15 lira olur.
Acaba 15 veren 19'da verir diye düşünülebilirmi?

hiç bir alternatifi olmayan tekel olunca şatlar hep onların lehine olursa tabiki verilene razı olursun okadar,bizlerde avrupa insanı gibi dayanışma yok,fiyatlar artınca tepki yok...onun içinde ne kaliteli hizmet nede daha hızlı internet olmasıda imkansız..taki birleşik cephe oluncaya kadar...

beni aramışlardı cuma günü ttnetden şu kampanyaya bu kampanyaya geç diye bende dedim bırak sen kampanyayı ben bir şey duydum dogrumu dedim
telefon kullanma mecburiyeti kalkıyormuş internet için dedim dogrumu dedim evet dedi isteyen telefonu iptal edebilecek telefon faturası gelmeyecek
zaten internet zamlarıda bunun için yapıldı dedi bende iyi o zaman dedim pazartesi gidecem iptal için telefonu artık sonuç nasıl olacak bilmiyorum

• 2 hafta sonra ...

[b]TTNET Yalın İnternet[/b]

[b]TTNET Yalın İnternet[/b]
TTNET Yalın İnternet hizmeti satışları başlamıştır.

[img]http://www.adslteknikservis.com/images/ttnet_yalin_internet.jpg[/img]

[b]Yalın İnternet nedir?[/b]
Naked Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan nDSL (Yalın İnternet) servisi, DSL genisbant hizmeti ile Sabit telefon hizmeti arasındaki bağlantıyı kaldıran bir servistir. Böylece abone mevcut telefon aboneliği olmadan DSL (internet erişimi) bağlantısına sahip olabilir.

[b] Yalın İnternet'in ADSL'den farkı nedir? [/b]
ADSL aboneligi ile beraber sabit telefon aboneligi zorunludur. Yalın İnternet'te ise sabit telefon aboneliği gerekli değildir. Telefon hattı ücreti olmadan, sadece Yalın İnternet ücreti ödenerek internet paketlerinden faydalanılabilir.

Yalın İnternet avantajları DSL servisinin genel avantajlarını içermektedir.
• Yüksek hızda Internet Erişimi
Internet kullanıcılarına minumum 1024 Kbps (1 Mbps), maksimum 8192 Kbps (8 Mbps) arasında mevcut tarifelerde alternatif hız seçenekleri sunar.
• Sabit telefon zorunluluğu olmadan internet erişimi
• Yalın İnternet kullanıcıları kendilerine ayrılmış özel bant genişliğini kullanırlar.
• Sayısal teknoloji farkıyla İnternet üzerinden eş zamanlı ses ve görüntü aktarımına olanak sağlar.

[b]Telefon ve Internet hizmeti almamaktayım. TTNET Yalın İnternet abonesi olabilir miyim? Hangi ücretleri öderim?
[/b]
Yeni aboneliklerde telefon ve internet hattı olmayıp, yeni Yalın İnternet abonesi olmak isteyenler
• Yalın İnternet Erişim Ücreti (Aylık): 15 TL
• Devre Hazırlama Ücreti (1 Defalık): 8 TL
• Baglantı Ücreti (2 TL x 12 ay) ödeyerek Yalın DSL abonesi olabilirler.
• Seçilen tarife ve /veya kampanya ücreti

[b]Sadece Telefon Hizmeti almaktayım, internetim bulunmuyor. TTNET Yalın İnternet abonesi olmak istersem hangi ücretleri öderim?[/b]
• Bağlantı Ücreti (2 TL x 12 ay) ödeyerek Yalın İnternet abonesi olabilirler.

[b]Mevcut İnternet abonesiyim, TTNET Yalın İnternet hizmetine geçersem hangi ücretleri öderim? [/b]
Yalın İnternet aboneliklerinde, mevcut İnternet abonesi olanlar (telefon hattı ile internet hizmeti alanlar)
• Yalın İnternet Geçiş Ücreti (1 Defalık): 8 TL

[b]Sabit Telefonum ve İnternetim Yok, TTNET Süreli Yalın İnternet hizmeti almak istersem hangi ücretleri öderim?[/b]
Süreli Yalın İnternet Aboneliğinde,
• Süreli Yalın İnternet Paket Ücreti (tek seferde toplu olarak ödenir)
• Bağlantı Ücreti (Süreli Yalın İnternet Paket Ücretine dahildir).
• Devre Hazırlama Ücreti (1 Defalık): 8 TL

[b] Sabit Telefonum var, İnternetim Yok, TTNET Süreli Yalın İnternet hizmeti almak istersem hangi ücretleri öderim?[/b]
Süreli Yalın İnternet Aboneliğinde,
• Süreli Yalın İnternet Paket Ücreti (tek seferde toplu olarak ödenir)
• Bağlantı Ücreti (Süreli Yalın İnternet Paket Ücretine dahildir).

[b]Mevcut İnternet abonesiyim, TTNET Yalın İnternet aboneligine geçmek istedigimde hizmetimde kesinti olur mu ve kaç gün içinde geçiş işlemi tamamlanır?[/b]

Geçis işlemi sırasında hizmette kesinti olmaz, 7 gün içinde geçis işlemi tamamlanır.
.
[b]TTNET Yalın İnternet başvurusu için neler gereklidir?
[/b]
[b]TTNET Yalın İnternet başvurusu için gerekli belgeler: [/b]
• TTNET Yalın İnternet abonelik sözleşmesi
• TTNET Yalın İnternet abonelik başvuru formu (talebe uygun olan)
• Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) aslı ve fotokopisi
• T.C. vatandaşlık numarası (Şahsen veya vekalet ile başvurması gerekmektedir.)
• Abone adına kayıtlı ve son 2 aya ait bir fatura (TTNET Yalın internet başvurusunda bulunan ve mevcutta telefonu veya ADSL / VDSL2 aboneliği bulunmayan müşterilerden mevcut abonelik evrakları haricinde başvuru adresini gösteren kişi/kurum adına kayıtlı son 2 aya ait fatura istenmektedir. Mevcut PSTN ve ADSL/VDSL2 müşterilerinden fatura istenilmemelidir.)

[b]Tüzel Müşterilerimiz TTNET Yalın İnternet için gerekli belgeler: [/b]
• Yalın İnternet abonelik sözleşmesi
• Yalın İnternet abonelik başvuru formu (talebe uygun olan)
• Şirketin imza sirküleri
• Şirketin faaliyet belgesi
• Şirket adına kayıtlı son 2 aya ait bir fatura
•• Yetkili kişinin kimlik fotokopisi (Şahsen veya vekalet ile başvurması gerekmektedir.)

[b]TTNET Yalın İnternet için gerekli modem ADSL modemlerinden farklı mıdır?
[/b]
ADSL için kullanılan modemler ile TTNET Yalın İnternet hizmeti sağlanabilmektedir.

[b]Bağlantı (aktivasyon) ücreti neden alınıyor?[/b]
İnternet hizmet talebinize istinaden bağlı olduğunuz telefon santralinde fiziksel olarak bir işlem yapılmaktadır; bu ücret, bu işleme ait bir kere alınan ücrettir, taksit seçeneği bulunmaktadır.br> İnternet hattımı dondurmuştum, TTNET Yalın İnternet paket aboneliğine geçiş işlemi yapabilir miyim?
ÖÖncelikle internet hattının aktif hale getirilmesi gerekir, hat dondurulmuş statüdeyken TTNET Yalın internet paket aboneliğine geçiş işlemi yapılamaz.

[b]İnternet'ten, TTNET Yalın İnternet'e geçiş yaparken hizmet numaram değişecek mi?[/b]
Hayır. İnternet'ten TTNET Yalın İnternet'e geçişte hizmet numarası değişmez.

[b]Alacağım TTNET Yalın İnternet Hizmetini, farklı bir adrese taşımak istersem ne yapmalıyım?[/b]

TT Ofis veya TT Bayilere başvurabilirsiniz, hizmet noktalarımızda nakil işlemleriniz gerçekleştirildikten sonra, mevcutta faydalandığınız kampanya veya diğer ürünler varsa, aynı şekilde faydalanmaya devam edersiniz.

[b]TTNET Yalın İnternet hizmetini devretmek istersem ne yapmalıyım?[/b]

Mevcut ADSL devri ile aynı kurallar uygulanır, dahil olduğunuz bir kampanya veya aldığınız diğer hizmetler varsa koşullarında aksi belirtilmediği sürece, aynı adreste olmak üzere diğer aboneye devredilir.

[b]Aldığım TTNET Yalın İnternet hizmeti için tarife değişikliği yapmak istersem ne yapmalıyım?[/b]

Mevcut ADSL tarife değişikliği uygulaması ile aynı şekilde işlem yapılır.

[b]TTNET Yalın İnternet Hattımı dondurabilir miyim?[/b]

Evet, Çağrı Merkezi ve TT Ofislerden dondurma işlemini yaptırabilirsiniz, yılda 2 kere (max. 90 gün) hat dondurma yapılabilir.

[b]TTNET Yalın İnternet Hattımı dondurduğumda Erişim Ücreti Öder miyim?[/b]

Hat dondurma işlemi gerçekleştiğinde, 15 TL. Erişim ücreti aylık olarak faturanıza yansımaya devam edecektir.

[b] TTNET Yalın İnternet üzerinde dahil olduğum bir kampanyayı nasıl iptal ettirebilirim?[/b]

Sadece TT fisler’den bu işlemi yaptırabilirsiniz,faydalanılan kampanya kapsamında verilen indirimler ve cihaz ücretleri bir sonraki faturanızda yeralır.

Alıntı:http://www.adslteknikservis.com/ttnet_yalin_internet_adsl.html

• 3 hafta sonra ...

[b]Başladı. Ama Fiyatları Kabarık Aslında Telefonla Kullanıma Yine Eşit Pek Fark Eden Birşey yok Gene Çıkartıyorlar Acısını. :)

Biraz Bakınsanız Yukarda "tmc200505" Arkadaşımız Açıklamış Zaten.
[/b]

Edited by JustbeKinq

Yalın adsl bende bekliyorum şu an çıktı ama türk telekom ki pek farklı değil şimdiki uygulamadan.Doping adsl var ben konu açmıştım onla ilgili o biraz daha iyi ancak henüz tam işleyişe geçmedi.Ben beklemeyi tercih ediyorum.Er geç rayına oturacak bu sistem en avantajlı olan hangisiyse geçeriz.Bekleyelim görelim...