Jump to content

Philips Lcd Ile Pc Bağlantısı.

romeogucci
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar philips 40" full hd 1080p led tv yi bilgisayarıma ekran kartımın hdmi çıkışından bağladım ancak bir-kaç sorunum var.

ilk başta televizyonun ve monitörün ikisininde çözünürlükleri 1920*1080.

televizyonun çözünürlüğünü de 1920*1080 yaptığım zaman "video sinyali yok" diyor.

televizyonun çözünürlüğünü 1360*760 yaptığım zaman sinyal geliyor fakat ekranda "bol miktarda siyah ve beyaz noktalar" çıkıyor.

görüntünün canlılığında ve akıcılığında herhangi bir problem yok fakat ekranda bayağı bir siyah ve beyaz nokta oluşuyor.

televizyonun çözünürlüğünü 1280*720 ye aldığımda hiçbir problem kalmıyor fakat ben bu televizyonumu neden yüksek çözünürlükte kullanamıyorum.

2. sorunumda aynı anda televizyonda tam ekran oyun açıp bilgisayarda internette falan dolaşabilirmiyiz.

umarım sorunlarımı açık bir şekilde ifade edebilmişimdir.

herkese iyi geceler...

[quote name='romeogucci' date='06 Ocak 2011 - 02:10 ' timestamp='1294273235' post='938874']
arkadaşlar philips 40" full hd 1080p led tv yi bilgisayarıma ekran kartımın hdmi çıkışından bağladım ancak bir-kaç sorunum var.

ilk başta televizyonun ve monitörün ikisininde çözünürlükleri 1920*1080.

televizyonun çözünürlüğünü de 1920*1080 yaptığım zaman "video sinyali yok" diyor.

televizyonun çözünürlüğünü 1360*760 yaptığım zaman sinyal geliyor fakat ekranda "bol miktarda siyah ve beyaz noktalar" çıkıyor.

görüntünün canlılığında ve akıcılığında herhangi bir problem yok fakat ekranda bayağı bir siyah ve beyaz nokta oluşuyor.

televizyonun çözünürlüğünü 1280*720 ye aldığımda hiçbir problem kalmıyor fakat ben bu televizyonumu neden yüksek çözünürlükte kullanamıyorum.

2. sorunumda aynı anda televizyonda tam ekran oyun açıp bilgisayarda internette falan dolaşabilirmiyiz.

umarım sorunlarımı açık bir şekilde ifade edebilmişimdir.

herkese iyi geceler...
[/quote]
arkadaşım benimde 42pfl olandan var ve hdmi den baglıyorum bir probelem olmuyor bahsettiğin cozunurlukler 1280*720 çözünürlük HD-Ready cozunurlugudur. 1920*1080 ise Full hd cozunurlugudur. Tv nin hd-readmi yoksa full hd mi olduguna bak iastersen 1920*1080 çalışıyorum ben hiçbir problem yok. Menulerdeki Pc modunu aktif etme aslında bu mod pc için yapılmış ama goruntuyu bozuyor amacı farklı arastırırsan ogrenirsin birde netliği kıs pc ddeyken bişiy daha usb flash bellekle tv nin firmware ini guncelle isterssen belki ondan olabilir tabi tv full hd ise birde ekran kartın full hd cozunurlugu destekliyormu bak

benimkide full hd 1920*1080 çözünürlüklü led tv. araştırıp ve deneyerek aldım. ben en fazla 1360*765 çözünürlükte çalıştırabiliyorum fakat bu durumda da siyah ve beyaz noktalar piyasaya çıkıyor.

pc modu kapalı durumda. pc modunun ne amaçla yapılmış beni aydınlatırsan sevinirim. netliği kısmayı deneyeceğim. ayrıca bu akşam dediğin şekilde usb flash bellekle güncelleme yaptım.

ekran kartımda inno3D gtx 460 1GB DDR5 256 BIT. full hd olup olmadığını bilmiyorum ama 22" lg full hd led monitörümü 1920*1080 de canavar gibi çalıştırıp oyunlarıda 1920*1080 de canavar gibi oynatıyor.

sorunum bana göre büyük bir ihtimal ayarlardan bir yerlerden kaynaklanıyor ancak hangi ayarlar olduğunu henüz bilmediğim için sizlerin deneyim ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

[quote name='romeogucci' date='06 Ocak 2011 - 03:58 ' timestamp='1294279717' post='938907']
benimkide full hd 1920*1080 çözünürlüklü led tv. araştırıp ve deneyerek aldım. ben en fazla 1360*765 çözünürlükte çalıştırabiliyorum fakat bu durumda da siyah ve beyaz noktalar piyasaya çıkıyor.

pc modu kapalı durumda. pc modunun ne amaçla yapılmış beni aydınlatırsan sevinirim. netliği kısmayı deneyeceğim. ayrıca bu akşam dediğin şekilde usb flash bellekle güncelleme yaptım.

ekran kartımda inno3D gtx 460 1GB DDR5 256 BIT. full hd olup olmadığını bilmiyorum ama 22" lg full hd led monitörümü 1920*1080 de canavar gibi çalıştırıp oyunlarıda 1920*1080 de canavar gibi oynatıyor.

sorunum bana göre büyük bir ihtimal ayarlardan bir yerlerden kaynaklanıyor ancak hangi ayarlar olduğunu henüz bilmediğim için sizlerin deneyim ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
[/quote]

Tvde cozunurlukle ilgili bir ayar yok bende istersen fabrika ayrlarına geri al benim ekrantı intel onboard tum cozunurlukde tv gosteriyor. Ekran kartı driverını falan yenile istersen olmadı philips servisini ara

[quote name='uurclkky' date='06 Ocak 2011 - 04:20 ' timestamp='1294281057' post='938914']
tv'ler 1920*1080 çalıştarmaz. monitör farklıdır, çünkü o direk bilgisayar için üretilir. 1360*760 çözünürlüğünde kullanabilirsin maksimum.
[/quote]
Hastasıyım bu formun :D

KArdeş beni yalancı durumuna düşürme

KEndi pc m den aldım ingzce kullanıyorum alıntı değildir.

[img]http://img683.imageshack.us/img683/1240/39772688.jpg[/img]

Edited by tnc_tr

tamam abisi her şeyi en iyi siz biliyorsunuz. televizyon için belirtilen 1920*1080 yayın frekans sinyalidir. pc için her tv 1920*1080 desteklemez. birde kocaman bir görüntü versene merak ettim. altta tnctr açık olan 1920*1080 çözünürlükte koca bir caps.

[quote name='uurclkky' date='06 Ocak 2011 - 04:47 ' timestamp='1294282620' post='938918']
tamam abisi her şeyi en iyi siz biliyorsunuz. televizyon için belirtilen 1920*1080 yayın frekans sinyalidir. pc için her tv 1920*1080 desteklemez. birde kocaman bir görüntü versene merak ettim. altta tnctr açık olan 1920*1080 çözünürlükte koca bir caps.
[/quote]

Arkadaşım 28 yaşındayım benden buyuksen eyvallah abimsin elektronik ve pc teknisyeniyim uzun yıllardır.

Frekans 1saniyedeki değişim miktarıdır Hz ile ifade edilir. En basitinden 220v şebeke 50hz dir yani saniyede 50 kere yonu değişir. ( 1/T ) 1920*1080 çözünürlükdür. Telden bağlanıyorum o kadar buyuk goruntu veremişyceğim hala inanmadım diyorsan HD video clip oynatırken goruntusunu koyarım.

[img]http://img825.imageshack.us/img825/1421/74896328.jpg[/img]

sorununu çözdüğüne sevindim fakat 29hz çok düşük bir goruntu tazeleme hızı benimki 60hz de duruyor tavsiyem 720p de en az 50hz d dursun yoksa izlediğin videodan oyundan zevk alamazsın.

Aldıgın ekran goruntusude guzelmiş yani cvp niteliğinde :)

abi şunu neden 1080p, 1920*1080, 60Hz yapamıyorum. Bir türlü çözemedim gitti.

Birde oyun oynarken mesela görüntüyü sadece televizyona aktarmak istiyorum,

böyle yaptığım zamanda yine "video sinyali yok" diye uyarı veriyor, çözünürlüğüde değiştiremiyorum bu şekildeyken,

hem televizyona sinyal gelmediği için hem de monitör bu durumda kapalı konuma geçtiği için çözünürlüğü nasıl değiştireceğim konusunda bi fikri olan varmı acaba?

[quote name='romeogucci' date='06 Ocak 2011 - 17:20 ' timestamp='1294327859' post='939193']
abi şunu neden 1080p, 1920*1080, 60Hz yapamıyorum. Bir türlü çözemedim gitti.

Birde oyun oynarken mesela görüntüyü sadece televizyona aktarmak istiyorum,

böyle yaptığım zamanda yine "video sinyali yok" diye uyarı veriyor, çözünürlüğüde değiştiremiyorum bu şekildeyken,

hem televizyona sinyal gelmediği için hem de monitör bu durumda kapalı konuma geçtiği için çözünürlüğü nasıl değiştireceğim konusunda bi fikri olan varmı acaba?
[/quote]

birader tv desteklemiyorsa tazeleme hızını yukseltemessin

diğeri içinse orda ayarları var mesela goruntuyu hem tv ye ver hem monitor sadece tv ye ver sadece monitore ver yada ikisini birleştir şeklinde

Bende monitor olmadıgı için yukardaki caps e bakarsan 1 yazar sadece ama crt monitor baglayınca ikisinide aynı goruntutu verebiliyorum yada monitorle tv birleştirebiliyorum orda secenek var gorursun

abi görüntüyü sadece tv ye verdiğim zaman "video sinyali yok" uyarısı alıyorum.

bu durumdaykende tv nin çözünürlük ayarlarına giremiyorum.

muhtemelen çözünürlüğü yüksek ayarda ancak herhangibir sinyal alınmadığı için görüntü sadece siyah bir ekran konumunda.

ben bu durumda çözünürlüğü nasıl değiştirebilirim?

Tv nin Hz değerini öğren pc nin görüntü ayarlarında o değere göre ayarla,yüksek çözünürlüklerden kaçın düşük çözürlüğe göre pc ni ayarla.Pc görütü özelliklerinden 1. olarak tv ni atayarak ayarla birde böyle dene.Tv ayarlarınla oynama.

Edited by mucit41

[quote name='mucit41' date='07 Ocak 2011 - 02:31 ' timestamp='1294368100' post='939554']
Tv nin Hz değerini öğren pc nin görüntü ayarlarında o değere göre ayarla,yüksek çözünürlüklerden kaçın düşük çözürlüğe göre pc ni ayarla.Pc görütü özelliklerinden 1. olarak tv ni atayarak ayarla birde böyle dene.Tv ayarlarınla oynama.
[/quote]

abi tv 100Hz, fakat pc görüntü ayarları o değere göre ayarlanmıyor. en fazla 60Hz oluyor. ayrıca televizyon 1. monitör 2. sırada.

Bilgisayara bağladığında TV yi ilk TV yi seçiyor monitor 1 olarak :D ne yaparsam yapayım değişmedi ancak kurulumda TV yi takmadan kurulumu bitirip açarsan belki ayarlar menüsünde 1920x1080 çözünürlük vardır dikkat etmen gereken auto olup olmadığı samsunglarda PS3 taktığında ayarı düzeltmezsen 800x600 açıyor :D komedi birde belki cevabını verdin göremedim de HDMI çıkışından bağlamadan direk DVI-HDMI kabloyla dene istersen bende hiç sorun çıkarmıyor :)

[quote name='tombstone' date='07 Ocak 2011 - 18:45 ' timestamp='1294426516' post='939920']
Bilgisayara bağladığında TV yi ilk TV yi seçiyor monitor 1 olarak :D ne yaparsam yapayım değişmedi ancak kurulumda TV yi takmadan kurulumu bitirip açarsan belki ayarlar menüsünde 1920x1080 çözünürlük vardır dikkat etmen gereken auto olup olmadığı samsunglarda PS3 taktığında ayarı düzeltmezsen 800x600 açıyor :D komedi birde belki cevabını verdin göremedim de HDMI çıkışından bağlamadan direk DVI-HDMI kabloyla dene istersen bende hiç sorun çıkarmıyor :)
[/quote]

"kurulumda TV yi takmadan kurulumu bitirip açarsan belki ayarlar menüsünde 1920x1080 çözünürlük vardır dikkat etmen gereken auto olup olmadığı samsunglarda PS3 taktığında ayarı düzeltmezsen 800x600 açıyor" abi bu cümleni anlayamadım. biraz daha açarsan sevinirim.

birde dediğin gibi en son çare olarak DVI-HDMI deneyeceğim.

"[b]kurulumda TV yi takmadan kurulumu bitirip açarsan belki ayarlar menüsünde 1920x1080 çözünürlük vardır dikkat etmen gereken auto olup olmadığı samsunglarda PS3 taktığında ayarı düzeltmezsen 800x600 açıyor[/b]" abi bu cümleni anlayamadım. biraz daha açarsan sevinirim.

birde dediğin gibi en son çare olarak DVI-HDMI deneyeceğim.

Windows 7 kullanıyorum şu anda xp de ve vistada biraz daha farklıdır belki ama 7 d TV yi win7 kurulumundan sonra taktığında belki monitor 1 normal pc monitörün kalır :) ama bunun sistemdeki görüntünü değiştirmekle bir alakası yok 1 de olsa 2 de olsa sonuç pek farklı değil ben şu anda senin yapmaya çalıştığın şekilde kullanıyorum ama HDMI dan HDMI değil DVI dan HDMI şeklinde monitörün cözünürlük 1208x1024 ( bu kadar destekliyorda :DD) TV 1920x1080 sorunsuz şekilde çalışıyor bir yede ben bilgisayarla uğraşırken hanımda dizi izliyor :DD

http://img34.imageshack.us/img34/3290/adszlvy.jpg

oyun onlarken şöyle bir durum oluyor TV yi birinci ekran olarak ayarlamazsan oyunu TV de göremiyorsun bir de bazı oyunlar hepsi değil ekran kartını biraz daha fazla kullandıklarından film TV ekranından hafif yana kayıyor her oyunda olmuyor tabi birde window modda oynayan oyunlarda hiçbir sorun olmaz :)

[b]abi ilk başta tv 1. ekran olarak ayarlı, altta ekran görüntülerinde görebilirsiniz;

1. sırada philips tv görünüyor, 2. sırada da lg flatron e2250v monitör görünüyor.[/b]

[img]http://img59.imageshack.us/img59/4947/sshot2ie.jpg[/img]
[img]http://img80.imageshack.us/img80/3716/sshot3om.jpg[/img]

[b]böyle olduğu için "Yanlızca bilgisayar" seçeneği "tv" olarak ayarlı.

"Yalnızca projektör" seçeneği de "pc monitörü" olarak ayarlı.[/b]

[img]http://img251.imageshack.us/img251/3600/fdgfdgc.jpg[/img]

[b]ayrıca "Yanlızca bilgisayar" moduna almak istediğim zaman yani sadece tv ye görüntü aktarmak istediğimde de tv ye görüntü gelmiyor. "video sinyali yok" uyarısı alıyorum.

bu sorunlarımı çözmemde bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.[/b]

1920x1080 çözünürlüğe ulaşmışsın ekran kartında 2 DVI bi HDMI mı var tam bilmiyorum ama 2 DVI bendeki ve bu çekilde takılı olduklarında sorun çıkmıyor sorun yanlızca projektör modunu kullanmanla alakalı win 7 da buna gerek yok yuvarlak içine aldığım yerde bunu ayırabiliyorsun 4 tane seçenek var orda bu ekranı yenile dersen iki ekrandada masaüstün birrebir aynı olur eğer PC monitörün 1920x1080 çözünürlüğe destek vermezse bendeki gibi pc monitörünün ek yüksek çözünürlüğüne göre ayarlar ikisinide o zaman sinyal olayı ortaya çıkar ki anladığım kadarıyla sendeki flatın çözünürlüğü daha yüksek ikinci seçenek bu ekranı genişlet bunu yaptığında bendeki gibi iki ayrı monitör şeklinde çalışır bunu yaptıktan sonra da altta yazu açılacak bunu ana ekranım yap şeklinde hangisini ana ekran yaparsan onda oyunun direk açılır diğer kısımlarda 1-2 sadece biri monitör şeklinde olacaktır sen ekranı genişleti seçip flat ı ana ekranın yaparsan istediğin çözünürlüğü elde edersin bence oyunlar içinde arada tv yi ana ekran yapman gerekir

http://img255.imageshack.us/img255/246/adszqc.jpg

[b]şimdi abicim monitörüm aynen şu şekilde,[/b]

[img]http://img593.imageshack.us/img593/356/sshot1h.jpg[/img]

[b]tv de aynen bu şekilde, malesef bu çözünürlükte ekran yenileme hızım en fazla 30Hz de kalıyor. daha da yukarı çıkarırsam mesela 50Hz, 60Hz yaptığım takdirde tv ye "video sinyali yok" uyarısı geliyor ekran siyahlara bürünüyor.[/b]

[img]http://img189.imageshack.us/img189/8735/sshot2e.jpg[/img]

[b]bende mecburen tv yi bu ayarlardaki gibi kullanmak zorunda kalıyorum.[/b]

[img]http://img707.imageshack.us/img707/6096/sshot3be.jpg[/img]