Jump to content

Sizce Upgrade Gerkli 1 Sistem Mi?

Share

Recommended Posts

Benim sistem bundan daha aşağı, ama oyun performansı gayet güzel, 2 sene oldu toplanalı.Senin pc daha üst gözüküyor niye kassın ki?

Ayrı benim pc:

Gigabyte GA-EP35C-DS3R
2*1 gb 800 Mhz Kingston Ram
Sapphire Ati HD3850
500 GB Seagate HDD

elindeki yetmiyorsa ve parada problem değilse gidip nvidia nın yada ati nin en pahalı kartlarında birini alabilirsin..yada 1gb bir adet daha 5770 alıp crossfire kurulumu yapabilirsin(anakartında çift pci16x slot var değil mi?)elbette 2. dediğimi yapmadan önce 5770 in crossfire performansını araştırman gerekir

Edited by slkcer

[quote name='bukibuks33' date='07 Ocak 2011 - 22:14 ' timestamp='1294439095' post='940047']
amd phenom II 955
gigabte 790txa-ud4
2x2gb ddr3 1333mhz kingston ram
1gb hd 5770
700 watt kasa
500gb hdd

oyunlrda bazı kasmalar yaşıyorum sizce yeni donanımlar almalı mıyım==?
[/quote]

ATI'nın HD Serisi ekran kartlarında sorunlar yaşanabiliyor arkadaşım bu sebeple ekran kartlarında ATI yerine NVIDIA kullanmanı tavsiye ederim mesela Leadtek NVIDIA 9600GT yada 9800GT serisi 1GB GDDR3 Ramli ve 256 Bit kullanabilirsin

yeni donanımlar yerine oyunların ayarlarıyla oynamayı dene bence, ekran kartın 1gb olduğu için 16x olarak görülen yeri 8X yap, high olan yerleri de medium yapabilirsin tabi hepsini yapmana gerek yok, bu ayarları teker teker deneyerek hangi bileşenin kastığını anlayabilirsin. kasma problemleri çoğunlukla ekran kartlarından kaynaklanır, oyunlar ekran kartlarına bakarak size ilk açılışta optimum sistem ayarları sunarlar,bunlara inanmayıp bu ayarlarla oynayarak optimum sistemi siz kendiniz yapacaksınız. 2 yıllık dizüstümde 512mb HD3470 var, call of duty 4 ve 5'i bile oynadım rahatlıkla

Edited by muharremerd