Jump to content

Sefaxp! 2011 V.5

SefaEmler
 Share

CD & DVD ?  

48 members have voted

1. 1. CD & DVD ?

• CD Olsun
      13
    • DVD Olsun
      35

Recommended Posts

[color="#000000"][b]Merhaba arkadaşlar.

SefaXP! 2011 v.5 versiyon Hakkında Fikrinizi almak istedim
[u]CD[/u] versiyon olarakmı yapayım ?
[u]DVD[/u] Versiyon olarakmı yapayım ?

DVD Versiyon isterseniz İçeriğinde bulunmasını istediğiniz Programları yazarmısınız.
CD Versiyon olmasını isterseniz Yapmamı istediğiniz ufak boyutlu Güncellemeleri söylermisiniz.[/b][/color]

[color="#0000FF"][b]Fikrinizi duymak istedim Tnctr Ailesinden gelecek Düşüncelere göre projemi Yönlendireceğim.
Hayırlı günler.[/b][/color] Edited by SefaEmler

[quote name='coxefgun' date='08 Ocak 2011 - 15:32 ' timestamp='1294494135' post='940319']
[b]Bence güzelinden Multiboot bi DVD hazırla. Hireninden Acronisine, AIOsundan Puppy Linuxuna kadar herşey olsun. Çok amaçlı tek DVD ;)[/b]
[/quote]

[color="#000000"][b]Evet onu bende düşünmüştüm Fakat Farklı birşey olsun istiyordum aslında.Yani ne bilim

Hiren,Acronis,Linux Gibi yazılımları Düşünmüyorum aslında,Formattan hemen sonra Seç\kur bir AIO Gelsin Görsel Paket Güncel ve Genişletilmiş bir Driver Pack Diye düşünmüştüm fakat Talep gelirse Tabiki dediğiniz Gibi bir Sistem yapabilirim.[/b][/color]

[quote name='elnin' date='08 Ocak 2011 - 15:43 ' timestamp='1294494823' post='940327']
DVD hazırlarsan ,içinde fotoğraf düzenleme ve rötüş programları olsun isterim.. :rolleyes:
[/quote]

[b]Elimde Photo Shop CS5 Sürümü var Güncel,Crackli ve Katılımsız Dahil edebilirim tabiki Nasıl olsa Yerimiz çok :)[/b]

PhotoShop CS5 gerçekten iyi olur bunun yanında U torrent, ProShow,Internet Download Manager gibi pogramlarda çok iyi olur ama benim için asıl önemli olan tek dvd de format işini bitirebilmek driverler için ayrı programlar için ayrı uğraşmadan... şimdiden emegine sağlık

[font="Century Gothic"][i][size="3"][b]Bence DVD güncel driverli olsun içinde en şık birkaç temanın yanı sıra bir pc'de olmazsa olmazlardan olan son sürüm MSN, winrar vb... birkaç program olsa yeterlidir. Diğer programlar bence olmamalı kullanıcıların kendilerine bırakılmalıdır. Malum programlar sık sık güncellendiği için program tercihleri kullanıcıların kendi seçimlerine bırakılmalıdır. Yalnız belirteyim bence modifiyeli sistemi hit yapan özelliği güncel ve şık tema paketidir:) kolay gelsin başarılar dilerim...[/b][/size][/i][/font]

CD boyutunda şöyle bi şey isterim tnctr olarak:
İE,wp11,winrar driverler(ekran kartı,anakart,işlemci,ethernet bunlar olsa yeterli)
kısacası sade olacak baslat cubuğu, açılış kapanış görüntüleri w7 vb buna benzemasin bazı eski bilgisayarlara format atıyoruzda bunlar olunca kastırıyor zamanla eğer yer kalırsa exa sozluk msn photoshop...
şimdiden teşekkürler sabırsızlıkla bekliorum

Edited by mz1ya

[quote name='mz1ya' date='08 Ocak 2011 - 20:10 ' timestamp='1294510858' post='940460']
CD boyutunda şöyle bi şey isterim tnctr olarak:
İE,wp11,winrar driverler(ekran kartı,anakart,işlemci,ethernet bunlar olsa yeterli)
kısacası sade olacak baslat cubuğu, açılış kapanış görüntüleri w7 vb buna benzemasin bazı eski bilgisayarlara format atıyoruzda bunlar olunca kastırıyor zamanla eğer yer kalırsa exa sozluk msn photoshop...
şimdiden teşekkürler sabırsızlıkla bekliorum
[/quote]

[b]Cd boyutunda Driverlı,Stabil ve Görsel bir XP arıyorsan [tnctr='http://www.tnctr.com/topic/159495-sefaxp-2011-v4/page__p__927613__fromsearch__1#entry927613']Buraya[/tnctr] Bakmanı Öneririm.[/b]

Edited by SefaEmler

[quote name='asivesuskun' date='08 Ocak 2011 - 19:39 ' timestamp='1294508992' post='940442']
PhotoShop CS5 gerçekten iyi olur bunun yanında U torrent, ProShow,Internet Download Manager gibi pogramlarda çok iyi olur ama benim için asıl önemli olan tek dvd de format işini bitirebilmek driverler için ayrı programlar için ayrı uğraşmadan... şimdiden emegine sağlık
[/quote]
[b]
Evet benimde Düşüncem Tek bir DVD ile Format ve Sonrası tüm işlemleri Bitirebilmek bu Yüzden böyle bir Proje yapmayı Düşünüyorum ve Gelen Taleplere göre İçeriğindeki programları Düzenleyeceğim.

Fakat bi yerden de [u]kafadar_14[/u] Arkadaşımız gibide Düşünüyorum çünkü Çoğu Kullanıcı Kendi isteğine bağlı Programlar kuruyor ve Mümkün oldukça Genel Kullanılan programları Atmayı Düşünüyorum.

Şu anda DVD için Hazırladığım Programlar ;[/b]

[spoiler]

[i]Mozilla Firefox
Opera
Google Chrome
Internet Explorer 8
Windows Live Messenger + Eklentiler
Winamp
Daemon Tools
Aimp
Ams 8
Wmp 11
JDownloader
7-ZIP
Acrobat Reader 9
Addon Maker v.2
Güncel Yazı Tipleri
Ccleaner
CloneCD
Kaspersky Lab. 2011
Eset Nod32
Sfx Maker v.4
TeamWiewer
Nero 9
Microsoft Office 2003
Microsoft Office 2010
Vlc Player
K-Lite Player
Winrar
USB-Disc Security
TuneUP Utilities
UltraISO
Youtube Jacker[/i]

[/spoiler]

[color="#FF0000"][u]Not:[/u][/color][color="#0000FF"] [b]Bu Programların Tamamı Formattan Hemen Sonra Seç\Kur AIO Sunumu Şeklinde Gelicektir ve İsteğinize Göre Seçeceksiniz.Bunların Haricinde Java,Flash Player,Shockwawe,Netframework,Silverlight Gibi Olmazsa olmaz Yazılımlarımız Windows Kurulum Esnasında Yüklenecektir Size Sorulmadan.[/b][/color]

[color="#FF0000"][b]Üzerine eklememi ve Genel Kullanımı olan bir Program varsa lütfen Bildiriniz..[/b][/color]

Edited by SefaEmler

[quote name='SefaEmler' date='08 Ocak 2011 - 18:14 ' timestamp='1294511050' post='940462']
[b]Cd boyutunda Driverlı,Stabil ve Görsel bir XP arıyorsan [tnctr='http://www.tnctr.com/topic/159495-sefaxp-2011-v4/page__p__927613__fromsearch__1#entry927613']Buraya[/tnctr] Bakmanı Öneririm.[/b]
[/quote]
baktım güzel olmuşta başlat çubuğu w7 li ben sade klasik xp lerden istemiştim eski bilgisayarlara kuruyoruz zamanla ona benzer eklentiler kastırıyor sana zahmet yaparsan memnun kalırız....

[quote name='mz1ya' date='09 Ocak 2011 - 15:11 ' timestamp='1294579296' post='940949']
baktım güzel olmuşta başlat çubuğu w7 li ben sade klasik xp lerden istemiştim eski bilgisayarlara kuruyoruz zamanla ona benzer eklentiler kastırıyor sana zahmet yaparsan memnun kalırız....
[/quote]

[b]Genelleme olarak Taleb o olduğu için Onu Koymuştum.
Orjinal Windows XP Açılış ekranını ve Başlat Çubuğunu Upload edip yolluyabilirim ve Sende SefaXP! 2011 v.4'ü indirirsen onun içerisine atarsın istediğin bir Windows'a Sahip olabilirsin Tabi seçim Senin.[/b]

Edited by SefaEmler

• 1 ay sonra...

Valla sefa kardesim 5 yıldır profesyonel olarak formatla ugrasıyorum senin v.4 kadar saglam hızlı ve cd boyutlu xp gormedim 1 aydır tek hata vermeden kullanıyorum cok da memnunum v.5 e de bence sen kendi xp ni hazırla bayaa bi buyuk olsun sonra diger aio yapan arkadaslarında aio larını icine eklersin 4x4 lük bi sistem bekilyoruz.

[font="Tahoma"][color="#000000"]Multiboot Menu DVD Olacak v5 ve İçerisine

[b]v.4'ün Şubat 2011 Güncel Halini Koyacagım
Sade Orjinal XP Şubat 2011 Güncellemeli Koyacağım
Katılımsız Seç\Kur AIO Koyacağım
Şubat 2011 Güncellemeli Full DriverPack Koyacağım[/b]

Kısacası bir Teknik Servis DVD'si Olacak.

Yapım aşamasında olan v5 DVD Version'dan birkaç görüntü.[/color][/font]

[spoiler]
[img]http://img38.imageshack.us/img38/8685/adszyiu.png[/img]

[img]http://img816.imageshack.us/img816/6321/sefaxpdvdkapak.gif[/img]
[/spoiler]

Edited by SefaEmler

[font="Tahoma"][color="#000000"][b]1.[/b]Hayır Upload'a Başlamadım ve Önümüzdeki 7-8 Gün Başlayabileceğimide Zannetmiyorum.
[b]2.[/b]Daha sadece Ama işlevsel bir Dvd Olacağını Düşünmüştüm Extra Olarak Eklememi İstediğiniz birşey varmı ?[/color][/font]

Edited by SefaEmler

[quote name='s_msung' date='18 Şubat 2011 - 12:54 ' timestamp='1298027099' post='965480']
:) evet sefa kardeşim arkaşlarıma katılıorum birde ne zamn çıkar acba senin xplere bayılıorum
[/quote]

[color="#000000"][b]3-4 Gün içerisinde Hazır Olur ve Upload'a Başlarım Diye Düşünüyorum AIO'da birkaç Sorun cıktı Onlar ile İlgileniyorum şu Anda.

Bu arada Projelerimi Beğendiğiniz için Teşekkür Ederim.. :good: [/b][/color]

Edited by SefaEmler

[quote name='asivesuskun' date='08 Ocak 2011 - 17:39 ' timestamp='1294508992' post='940442']
[/quote]

+100

arkadaş haklı bende bu programları kullanıyorum eklersen güzel olur ;)

[quote name='SefaEmler' date='18 Şubat 2011 - 10:54 ' timestamp='1298027071' post='965479']
[font="Tahoma"][color="#000000"]Multiboot Menu DVD Olacak v5 ve İçerisine

[b]v.4'ün Şubat 2011 Güncel Halini Koyacagım
Sade Orjinal XP Şubat 2011 Güncellemeli Koyacağım
Katılımsız Seç\Kur AIO Koyacağım
Şubat 2011 Güncellemeli Full DriverPack Koyacağım[/b]

Kısacası bir Teknik Servis DVD'si Olacak.

Yapım aşamasında olan v5 DVD Version'dan birkaç görüntü.[/color][/font]

[spoiler]
[img]http://img38.imageshack.us/img38/8685/adszyiu.png[/img]

[img]http://img816.imageshack.us/img816/6321/sefaxpdvdkapak.gif[/img]
[/spoiler]
[/quote]

Süper bi çalışma olacağa benziyor. Multiboot menülü olması harika. Menüye Win 98 başlangıcı ve miniXP koyarsın ihşallah. Bu arada sisteminde kullandığın program vs.. virus taraması muhakkak yapki seni tanıyan tanımayan herkes sistemini gönül rahatlığıyla indirip kullansınlar. Şimdiden çalışmanda başarılar dilerim.

Edited by alcanzar122