Jump to content

Doping Internete Geçmeyi Düşünüyorum

Yaşar
 Share

Recommended Posts

[size="3"][color="#8B0000"]arkadaşlar ttnet kullanıyorum şu an kampanya dışıyım beni bugün Doping adsl den aradılar adamların teklifi bana baya cazip geldi
birde forum sakinlerine danışam dedim bana dedikleri şu 2 yıllık sözleşme 8 mbs sınırsız 8 ay boyunca 20 lira ödeyeceksin ondan sonra
49 lira her ay ilgimi çeken tarafı şurası telefona gerek yok dedi ben okey dersem kendileri işlemi başlatacaklarmış
port degişerek 2 saat netin kesilir dedi sonra gelir artık Dopingli olursun ve bir gün sonra telefonu iptal eddirirsin dediler
yani biz telefon hatdınızdaki bakır kaplodan netinizi verecegiz dediler bana çok cazip geldi dedim beni pazartesi arayın
size kesin cevabımı verem dedim maksat balıklama atlamayak yani güvemiyorsunda kimseye adam dogrumu diyor işi bitene kadar
atıyormu bilemiyorsun aranızda Doping kullanan varmı varsa hızları şunu bunu memnunlarmı artı en önemlisi telefon yokmu
yazarsanız bana yol gösterici olacak şimdiden yorum yazan arkadaşlarıma teşekkür ederim saygılarımla
[/color][/size] Edited by dokumaci

nedense ınternet kullanıcıları uyelerını cezalandırıyorlar hep kampanya hep ındırım hep promasyonu yenı uyelere yapıyorlar bence 2 yıllık sozlesme cok uzun oyle gorunmuyorkı dıgere oparetorlar de aynı uygulamyı yapacaklar ve dahada dusecek egerkı sureyı kısa tutarsan ıyı olur

[quote name='Nash' date='08 Ocak 2011 - 19:59 ' timestamp='1294513740' post='940515']
Abi Doping süperonline ın bir hizmeti. Gayet iyidir. Ama 2 sene sözleşmeli olması iyi değil bence. 2 sene içinde çok daha iyi tarifeler çıkar ama sen sözleşmen gereği başka tarfiye geçemezsin.
[/quote]
barış bana telefon olayı cazip geldi en çok zoruma giden zaten kullanmadıgım telefona her ay para vermek gerçekten iptal edebilecekmiyiz telefonu
yani her ay fatura gelmeyecekmi ben bunu merak ediyorum yani adamın dedigi dogrumu çünkü ttnetinki palavra çıktı onlar diyorlar iptal edsen bile
yine biz sana her ay 15+2 lira fatura göndeririz dediler bunlarınkı dogrumu onu merek ediyorum

dokumaci 8 mb sınırsız kota uygulamasını 49 tl ye vermezler.Adil kullanım zırvalığı kesin vardır.25 gb tı geçtin mi hızın 1 mb ta düşer.Bunu hiç söylemiyorlar.Sorarsan söylüyorlar.Bilgin olsun.Eğer tam sınırsız kotalı ise ve gerçekten 8 mb hızını sürekli destekleyeceklerse gir bence.Ama tahminim o 8 mb lık hız bile en yüksek hız sınırıdır.5-6 mb hız sınırını ancak görürsün.Oturduğunuz yer ilçe merkezi veya il merkezinin kenar mahallelerinde ise 8 mb hızı sürekli destekleyecek alt yapı yok demektir.Var derler ama hızın 5-6 mb veya en fazla 7 mb hıza ulaşır.Bilgilerinize.Saygılarımla

valla ben geçen ttnete gittim yeni abone olmak için onlarda bana tlefonsuzda baglarız dediler ancak bir defa ya mahsus 1-2 vergi ödenecek okadar ayrıca bazı arkadaslar 2 yıl uzun dıyor ama 2 yıl olmadan da ilk 6 veya 8 aylık indirimlerde olmuyor olsada cok kısa oluyor onu takma ancak diyeceğim o ki yeni yıla yeni girdik kampanyalar falan daha tam oturmus değil biraz bekle yeniyılın kampanyaları tam olarak anlaşılsın uyle... diye düşünüyorum yinede sen bilirsin

Total indirime bakınca 8 ay fiyat çok uygun ve kota aşım miktarını sürekli denetleyebilen bir mekanizma anladığım kadarı ile yok. Smile, ttnet yada doping kullanıcılarının %70 i hız asla düşmüyor diyorlar sanırım düşmez. Telefon olayını ben türktelekoma sordum burada henüz kesin bir şey yok dediler ama telefon olmadan hizmeti verebiliyorlarsa ve ilk 8 ay fiyatını düşününce geçilebilir tabi. Ama abi sözleşmeden cayınca sadece ilk 8 aydaki indirim farkını mı ödeyeceksin onuda öğren istersen.

[quote name='Nash' date='08 Ocak 2011 - 21:29 ' timestamp='1294515558' post='940543']
Total indirime bakınca 8 ay fiyat çok uygun ve kota aşım miktarını sürekli denetleyebilen bir mekanizma anladığım kadarı ile yok. Smile, ttnet yada doping kullanıcılarının %70 i hız asla düşmüyor diyorlar sanırım düşmez. Telefon olayını ben türktelekoma sordum burada henüz kesin bir şey yok dediler ama telefon olmadan hizmeti verebiliyorlarsa ve ilk 8 ay fiyatını düşününce geçilebilir tabi. Ama abi sözleşmeden cayınca sadece ilk 8 aydaki indirim farkını mı ödeyeceksin onuda öğren istersen.
[/quote]

[b]Rakama dökersek;

" 8 X 29 = 232 TL " smileden cayarsan ödemen gereken ücret.Buna ek olarak sözleşme fesih için bir ücret alırlarmı onu bilemiyorum.Aynı şekilde bu 232 TL aynı şekilde kazancın olarakda kabul edilebilir.Üstüne telefon fasutası tutarını koyarsanda gayet makul.Ama dediğimiz gibi [color="#FF0000"]2 yıl[/color] çok uzun...[/b]

[quote] http://www.doping.com.tr/kampanyalar.asp[/quote]
Sitesine bakılınca 8mb/Sn'ye KADAR olduğu görümekte, şuan ttnet'teki tarifeniz aynıysa ve aynı hızı alıyorsan,telefon sorunuda ortada kalkıcak ise oldukça cazip bence 2 sene uzun olabilir ama telefon istemiyorsan güzel bi teklif geç derim kaldıki şuan banada cazip geldi ama şuanki hızım alacağım için değişen birşey olmıyacak en iyisi beklemek diyorum kendim için...

kardeş telefon zorunluluğu var

[b]Doping ile internete bağlanırken telefon hattı gerekli midir?[/b]
ADSL ve ADSL2+ teknolojisiyle internete bağlanırken telefon hattı zorunludur. Bahsedilen teknoloji “Yalın ADSL” teknolojisidir fakat düzenlemeler sebebiyle henüz Türkiye’de hiçbir hizmet sağlayıcı tarafından sunulamamaktadır.

burdan bak
http://www.doping.com.tr/sss.asp?id=6

Edited by DeTrOiT

[quote name='m17' date='08 Ocak 2011 - 19:45 ' timestamp='1294516529' post='940560']
[center][color="#000000"][b][font="Trebuchet MS"]Türknet hız düşmüyor.
8 mb'e kadar limitsiz 1 yıl 25 tl.
Bunuda düşünebilirsiniz..[/font][/b][/color][/center]
[/quote]

Sitesinde 8mb için hiçte böyle demiyor veya ben mi yanlış okuyorum ?

[quote name='DeTrOiT' date='08 Ocak 2011 - 21:45 ' timestamp='1294516518' post='940559']
kardeş telefon zorunluluğu var

[b]Doping ile internete bağlanırken telefon hattı gerekli midir?[/b]
ADSL ve ADSL2+ teknolojisiyle internete bağlanırken telefon hattı zorunludur. Bahsedilen teknoloji “Yalın ADSL” teknolojisidir fakat düzenlemeler sebebiyle henüz Türkiye’de hiçbir hizmet sağlayıcı tarafından sunulamamaktadır.

burdan bak
http://www.doping.com.tr/sss.asp?id=6
[/quote]

Arkadaş doğrı söylüyor.yalın internet var ama +15 fazla vermen gerekiyo telekom salak mı hem kendi hattını kullandıracak hemde telefonsuz bağlatacak ve artı bi ücret tabi olmayacak durdugun kabahat geç hemen bu kadar kullanıcı keriz fazladan 19.90 tl verecek kadar

[quote name='force_existence' date='08 Ocak 2011 - 21:11 ' timestamp='1294518084' post='940577']
Arkadaş doğrı söylüyor.yalın internet var ama +15 fazla vermen gerekiyo telekom salak mı hem kendi hattını kullandıracak hemde telefonsuz bağlatacak ve artı bi ücret tabi olmayacak durdugun kabahat geç hemen bu kadar kullanıcı keriz fazladan 19.90 tl verecek kadar
[/quote]
Yalın internet diye bir şey yok ozaman TTNet in yavşaklığı var sadece. 15 fazladan almanın mantığı nedir? Kerizlikten değil mecbur kaldığı için insanlar bu dandik ttneti kullanıyorlar.

[quote name='Nash' date='08 Ocak 2011 - 22:20 ' timestamp='1294518601' post='940583']
Yalın internet diye bir şey yok ozaman TTNet in yavşaklığı var sadece. 15 fazladan almanın mantığı nedir? Kerizlikten değil mecbur kaldığı için insanlar bu dandik ttneti kullanıyorlar.
[/quote]
kardeşim memun deilsen geç başka servis sağlayıcısına ttnet e dandik diyene kadar.ttnete seni bağlayan şey ne ????madem dandik dopinge,smile,koçnet,uydunet,super online geç yada telefonsuz mu istiyon al 3g niye başını agrıtıyon ki

[quote name='force_existence' date='08 Ocak 2011 - 21:31 ' timestamp='1294519278' post='940593']
kardeşim memun deilsen geç başka servis sağlayıcısına ttnet e dandik diyene kadar.ttnete seni bağlayan şey ne ????madem dandik dopinge,smile,koçnet,uydunet,super online geç yada telefonsuz mu istiyon al 3g niye başını agrıtıyon ki
[/quote]
TTnetde mi çalışıyorsun? Laf ettirmiyorsunda.

Ne diyeyimki reklamlara ve aranılan tatlı sözlere kanıp neden tarife değiştiriyorsunuz.Kısa süre yeni yada eski abonelere tatlı sözlerle ikarmlarına kanıp tarife değiştirmeyiniz sonu vahim olacak.Bir de sundukları ikramların taahütnamesinin arka planı önemli değilmi,hadi kandınız bu ikramlara sonra gelecek fatura miktarınıza yazık değilmi sizce.Düşünün ve çok düşünün ilerde bana böyle ikramlarda bulunuldu ama geleceği göremeden sazanlamasına atladım bu işe şimdi bir gördüm yeni faturama kabarık geldi diye dert yanmak istiyorsanız bu tür hazır tuzaklara düşmeyeniz.Burdada iss sağlayıcılara da laf atmayınız hepsi aynı çarkın bir üyeleridir.Tek düşünceleri kimleri hangi reklam veya ikramlarla kandıralımda rant ve gelirimizi artırırız dertlerinde.Son sözüm batağa batmadan çok ama çok düşünüz böyle gecişlerde.

İlerde görür gibiyim forum topiclerindeki dert yanan ifadelerinizi "Ben geçtim şu servis sağlayıcısına ama umduğumu bulamadım***tarife değiştirdim hızım düştü ve beklediğim olmadı***ne yapacağım arkadaşlar başka servisin sunumuna gectim faturam kabarık geldi bunu nasıl azaltacağım***"gibi yakınmalara başlayacaksınız.

Herşeyin kaynağı türk telekomdur ve onun evladı olan da tt net tir bunu unutmayınız.Saygılarımla.

evet ttnette çalışıyorum çalıştıgım içinde bu konuları sizden daha iyi biliyorum yorumlarımı ona göre yapıyorum şu konuyu iyi bi anlayalım ttnet bedava hizmet verecek bir birim deil kar amaçlı kurulmuş olan bir şirket fiyatını kor müşteriye sunar ya alırsın yada almazsın 3 g çıktıgında millet dakika durmam diyodu hani ne oldu kim nereye gitti aldı turkcellden 3G yi aldı 500 tl faturayı ödeyince bazı şeyleri daha iyi anladı...
telefonuz internet konusu ise telekom alt yapıya çok para harcadı bunu illaki alacak bir örnek vereyim sana şehir merkezinden 50km uzak olan bir köy interneti 5,6,7 megabit hızlarla hizmet gidiyor ankaranın göbeginde oturan vatandaş super online almaya çalışıyor ama alamıyor neden acaba bu kadar iyi ise neden alamıyor????50 km uzaklıga ttnet hizmet götürüyor fark bu işte

[quote name='force_existence' date='08 Ocak 2011 - 22:01 ' timestamp='1294521101' post='940625']
evet ttnette çalışıyorum çalıştıgım içinde bu konuları sizden daha iyi biliyorum yorumlarımı ona göre yapıyorum şu konuyu iyi bi anlayalım ttnet bedava hizmet verecek bir birim deil kar amaçlı kurulmuş olan bir şirket fiyatını kor müşteriye sunar ya alırsın yada almazsın 3 g çıktıgında millet dakika durmam diyodu hani ne oldu kim nereye gitti aldı turkcellden 3G yi aldı 500 tl faturayı ödeyince bazı şeyleri daha iyi anladı...
telefonuz internet konusu ise telekom alt yapıya çok para harcadı bunu illaki alacak bir örnek vereyim sana şehir merkezinden 50km uzak olan bir köy interneti 5,6,7 megabit hızlarla hizmet gidiyor ankaranın göbeginde oturan vatandaş super online almaya çalışıyor ama alamıyor neden acaba bu kadar iyi ise neden alamıyor????50 km uzaklıga ttnet hizmet götürüyor fark bu işte
[/quote]
hahaha benim eski evde kapı komşum 8 ben 6 alıyordum

buradada 5.5 idi 4 e çektiler şişirmeyin şu ttneti
çalıştığın için dahada bi millete cazip gösteriyorsun

elemanlarınızın çoğu berbat sizin geçen sene geçtim ilk 3 ayım hariç tam hız alamadım buda sizin kaliteniz farkınız

önümden fiber geçti aktif olunca acımıcam sizlere ;)

[b]Bırakın tartışmayı patronların istedikleri bu kaos yaratmak insanı bir birine düşercek ortam teşkil etmek.Her kes burda bir birine laf atıp tutarken işin üst tabakası elinde viski bardağı önünde açık olan bu tür tartışmaların nüfuz bulduğu sitelere bakıp kah kaha atıyorlar.Bırakın bu lüzumsuz fikir üretmeyi.Herkes ne yaparsa yapsın işin en üstlerin tek baktıkları şey kar marjinalleri ne alemde.Her kes hürdür istedikleri yerde kazıklanmaya.[/b]

[quote name='force_existence' date='08 Ocak 2011 - 21:01 ' timestamp='1294521101' post='940625']
[/quote]

50km uzağa 7mbit öyle mi peki İstanbulda 2354km uzaktayım diye 3mbit hız nasıl ? :)