Jump to content

Doping Internete Geçmeyi Düşünüyorum

Yaşar
 Share

Recommended Posts

kendi sitesinden alıntı

Doping Sade İnternet

Sade Doping, sadece internettir!

Sade Doping, internete bağlanmak için ekstradan telefona her ay sabit ücret ödemeyin diye bulunmuş icattır. Sadece internettir.

Kullanmadığınız telefon hattına neden her ay yaklaşık 20 Lira ödeyesiniz ki? Artık aynı fiyata iki kat hız sunan Doping ADSL2+’ın Sade Doping icadıyla hem hızınız katlanıyor, hem cebinizi ferahlıyor.

‘İyi güzel de kim uğraşacak internet değiştirmekle!’ diyorsanız, henüz işleyişi görmemişsinizdir. Buraya tıklayın ve ne kadar kolaymış görün.

Doping Sade İnternet sahibi olmak çok kolay!

Şimdi napıyoruz?
Ön başvuru formunu dolduruyoruz. Doping Müşteri Hizmetleri bizi arıyor* ve adresimize imzalamamız için ilgili başvuru formlarını gönderiyor. Formu imzalayıp kimlik fotokopimizle birlikte kargo görevlisine geri veriyoruz. Hepsi bu kadar! Sonrasında bize kesintisiz yüksek hızlı internetin keyfini sürmek kalıyor.

Doping’li değilsek ve hiç telefon hattımız yoksa, Sade Doping’li olmak için;
1. Sade Doping tarifelerinden birini seçiyoruz.
2. Sadece Doping abonelik formunu dolduruyoruz.
3. Doping bizim yerimize Sade Doping başvurusunu yapıyor. Alt yapımız hemen aktif hale getiriliyor. Aynı fiyata iki kat hızlı internet bizim oluyor. Hem de her ay telefona sabit ücret ödemiyoruz!

Telefon hattımız var ama Doping’li değilsek ve başka bir internet sağlayıcısına aboneysek,
Sade Doping’e geçmek istiyorsak;
1- Sade Doping tarifelerinden birini seçiyoruz.
2- Doping’e geçiş formunu ve Sade Doping başvuru formunu dolduruyoruz.
3- Doping’e geçiyoruz. Doping bizim yerimize telefon hattımızı iptal ediyor ve Sade Doping’li oluyoruz. Aynı fiyata iki kat hızlı internet bizim oluyor. Hem de her ay telefona sabit ücret ödemiyoruz!

Zaten Doping’liysek ve telefon hattına sabit ücret ödemek istemiyorsak;
1. Sade Doping başvuru formunu dolduruyoruz.
2. Doping bizim yerimize telefon hattımızı iptal ediyor. Aynı fiyata iki kat hızlı internetimiz kesinti olmadan devam ediyor! Hem de her ay telefona sabit ücret ödemiyoruz!

* Telefon hatsız internet hizmetinin devreye girmesi için son onaylar beklenmektedir. Çok yakında Sade Doping hizmetinizde! Uygulama devreye girdiğinde Doping Müşteri Hizmetleri başvuru sahiplerini arayarak abonelik işlemlerini başlatacaktır.

Nasıl oluyor telefon hizmetini kapatarak adsl hizmeti sunuyorlar sayın dostum dokumacı,telefon hizmeti kapanınca o hatta iptal olmuyormu acaba.İptal edilen hat üzerinden ne şekilde ie hizmeti sunuluyor anlamış değilim.

[quote name='mucit41' date='08 Ocak 2011 - 23:04 ' timestamp='1294524881' post='940669']
Nasıl oluyor telefon hizmetini kapatarak adsl hizmeti sunuyorlar sayın dostum dokumacı,telefon hizmeti kapanınca o hatta iptal olmuyormu acaba.İptal edilen hat üzerinden ne şekilde ie hizmeti sunuluyor anlamış değilim.
[/quote]
valla gir bak kendi sitesindede yazıyor zaten bende senin gibi düşündügüm için araştırıyorum
sakata gelmeyelim diye onun için konu açtım ama belki bir bilgisi olan olur dedim

http://www.dopinginternet.com/doping_adsl_sade_internet.html

Sakatlık nerde başlıyor senin yorumuna bağlı olarak,telefon hat istemeyişleri ile başlıyor,sen bu tarifeye gectin ve hatını iptal ettiler o zaman nasıl evinden yada işinden boş hat üzerinden bağlanacaksın nete biraz mantıklı düşünmek lazım.Doping senin namına hattını kapattıkları anda telekom bulunduğun mıntıkaya gelip kablonu devre dışı bırakır o zaman nasıl nete bağlanacak abone.Bu söylem hatalıdır ve kandırmacadır.Dopingin sunduğu telefon hizmetleri telekomdan pahalıdır.İyi düşün ona göre karar ver.Site güzel ikramlar sunuyor ama bunların hepsi kandırmaca görüyorum.

[quote name='mebe' date='08 Ocak 2011 - 22:13 ' timestamp='1294525439' post='940678']
Alttaki adresten ne kadara karşıladığını ölçebilirsin.

[code]http://www.doping.com.tr/sorgula.asp[/code]
[/quote]

Ne ilginçtirki şuan oturduğum yeri sorguladım 16mbit'e kadar alabilirsiniz diyo ve ben ttnet ile 3mbit alıyorum,Eski oturduğum semte 8mbit'e kadar diyor ve ben ordayken 8mbit alıyordum ttnet'ten kaç kablo var bu gelişte anlamadımki :)

[quote name='mebe' date='08 Ocak 2011 - 23:13 ' timestamp='1294525439' post='940678']
Alttaki adresten ne kadara karşıladığını ölçebilirsin.

[code]http://www.doping.com.tr/sorgula.asp[/code]
[/quote]

evet ölçtüm bu çıktı

Bu bölgede Doping hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Alabileceğiniz maksimum hız 8 Mb/sndir.

Santral: SAHINBEY / GAZİANTEP

[quote name='dokumaci' date='08 Ocak 2011 - 23:20 ' timestamp='1294525830' post='940692']
evet ölçtüm bu çıktı

Bu bölgede Doping hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Alabileceğiniz maksimum hız 8 Mb/sndir.

Santral: SAHINBEY / GAZİANTEP
[/quote]

Bende sorguladım senin gibi çıktı.Sayın dostum dokumacı sen yada başkaları bu tür kandırmacı tuzaklara düşmeyiniz istihram ediyorum.

benide dopingden aradılar geçen hafta bende küçük bir araştırma yatım ttnete alt yapı bizim dediler biz vere miyorsak kimse veremez dediler sonuçta o kablo bizim dedi müşteri hizmetlerindeki bey efendi banada cazip geldi doğrusu doping ama daha geçmedim bakalım daha ne kadar düdükleneceğiz

ya warya artık su 2 yıllık sozlesmelere bı care bulsalar cok guzel olcak acıkcası ben unıversıte 4. sınıftayım 2 yıl ıcınde neler olcak bılmıyorum kı ayrıca gırdıgın tarıfeden cıkamıyorsun gelecegını bılmıyorsunkı o da sorun en ıyısı kapatalım bu ınternetı :D

[quote name='force_existence' date='08 Ocak 2011 - 21:01 ' timestamp='1294521101' post='940625']
evet ttnette çalışıyorum çalıştıgım içinde bu konuları sizden daha iyi biliyorum yorumlarımı ona göre yapıyorum şu konuyu iyi bi anlayalım ttnet bedava hizmet verecek bir birim deil kar amaçlı kurulmuş olan bir şirket fiyatını kor müşteriye sunar ya alırsın yada almazsın 3 g çıktıgında millet dakika durmam diyodu hani ne oldu kim nereye gitti aldı turkcellden 3G yi aldı 500 tl faturayı ödeyince bazı şeyleri daha iyi anladı...
telefonuz internet konusu ise telekom alt yapıya çok para harcadı bunu illaki alacak bir örnek vereyim sana şehir merkezinden 50km uzak olan bir köy interneti 5,6,7 megabit hızlarla hizmet gidiyor ankaranın göbeginde oturan vatandaş super online almaya çalışıyor ama alamıyor neden acaba bu kadar iyi ise neden alamıyor????50 km uzaklıga ttnet hizmet götürüyor fark bu işte
[/quote]
düşüncen bu yani öylemi?SEN EGER 50 KM OTEYE INTERNET GOTURUP ADAMA KITLEYIP INTERNETI KESIP KESIP DURUP HIZDA ZIRT PIRT OLMAMASI GEREKEN YERDE AZALTMA YAPIYORSAN O KADAR SORU ISARETI KOYAMAZSIN O CUMLELERE!!!evet ttnet kar amaclı bır sırkettır ama adından bellı kar amaclı CIKIP ISTEDIGI GIBI DAVRANAMAZ sozlesme kurallarına gore davranıyormu sanıyorsun?madem oralarda calısıyorsun soylermısın ENISTEM TTNET MERKEZDE MUHENDIS VE OTURDUGU YERE VDSL BAGLATIRKEN BEN NEDEN BURSANIN GOBEGINE ISTEDIGIMDE SORUN CIKARTIYORLAR?ayrıca sende bunu bır yorumunda kabul etmıstın TTNET BIRCOK KONUDA MUSTERIYI MAGDUR EDIYOR!eger zaten magdur etmese ne derdımız olur ttnetle?sana sunu soylıyım sen ttnette calısıyorsun ve gayet ıyı bılıyorsun burdakı konusulan mevzuları?SUPERONLINE FIBER KABLO DOSUYOR DA TELEFON ISTEMIYOR TTNET NEDEN ISTIYOR?tamam 50 km otedekınden ıstesın ben bursanın gobegındeyım benden neden ıstıyor?malıyet dıyorsun YA ADAMLAR DUNYANIN EN HIZLI KABLOLARINI KURUYORLAR pekı ya ttnet????bence kurdugun her cumledekı yanlısları bılıyorsun ama kabul etmıyorsun!hala da soyluyorum fazla degıl superonlıne bu sekılde devam etsın 2 3 yıl sonra gorcem ttnetı BUGUN BENI GUNDE 5 KERE ARAYAN TTNET O ZAMAN KAC KERE ARICAK TAHMIN EDEMIYORUM!!zaten ttnet musterı kaybetmeyecegını bılmese neden gunde 5 kere benı araasınkı?fark o degıl ASIL TTNETIN BU KADAR KÖTÜ BİR KURUM OLDUGUNUDUR FARK!!

[quote name='dokumaci' date='08 Ocak 2011 - 23:57 ' timestamp='1294524436' post='940664']
kendi sitesinden alıntı

Doping Sade İnternet

Sade Doping, sadece internettir!

Sade Doping, internete bağlanmak için ekstradan telefona her ay sabit ücret ödemeyin diye bulunmuş icattır. Sadece internettir.

Kullanmadığınız telefon hattına neden her ay yaklaşık 20 Lira ödeyesiniz ki? Artık aynı fiyata iki kat hız sunan Doping ADSL2+’ın Sade Doping icadıyla hem hızınız katlanıyor, hem cebinizi ferahlıyor.

‘İyi güzel de kim uğraşacak internet değiştirmekle!’ diyorsanız, henüz işleyişi görmemişsinizdir. Buraya tıklayın ve ne kadar kolaymış görün.

Doping Sade İnternet sahibi olmak çok kolay!

Şimdi napıyoruz?
Ön başvuru formunu dolduruyoruz. Doping Müşteri Hizmetleri bizi arıyor* ve adresimize imzalamamız için ilgili başvuru formlarını gönderiyor. Formu imzalayıp kimlik fotokopimizle birlikte kargo görevlisine geri veriyoruz. Hepsi bu kadar! Sonrasında bize kesintisiz yüksek hızlı internetin keyfini sürmek kalıyor.

Doping’li değilsek ve hiç telefon hattımız yoksa, Sade Doping’li olmak için;
1. Sade Doping tarifelerinden birini seçiyoruz.
2. Sadece Doping abonelik formunu dolduruyoruz.
3. Doping bizim yerimize Sade Doping başvurusunu yapıyor. Alt yapımız hemen aktif hale getiriliyor. Aynı fiyata iki kat hızlı internet bizim oluyor. Hem de her ay telefona sabit ücret ödemiyoruz!

Telefon hattımız var ama Doping’li değilsek ve başka bir internet sağlayıcısına aboneysek,
Sade Doping’e geçmek istiyorsak;
1- Sade Doping tarifelerinden birini seçiyoruz.
2- Doping’e geçiş formunu ve Sade Doping başvuru formunu dolduruyoruz.
3- Doping’e geçiyoruz. Doping bizim yerimize telefon hattımızı iptal ediyor ve Sade Doping’li oluyoruz. Aynı fiyata iki kat hızlı internet bizim oluyor. Hem de her ay telefona sabit ücret ödemiyoruz!

Zaten Doping’liysek ve telefon hattına sabit ücret ödemek istemiyorsak;
1. Sade Doping başvuru formunu dolduruyoruz.
2. Doping bizim yerimize telefon hattımızı iptal ediyor. Aynı fiyata iki kat hızlı internetimiz kesinti olmadan devam ediyor! Hem de her ay telefona sabit ücret ödemiyoruz!

* Telefon hatsız internet hizmetinin devreye girmesi için son onaylar beklenmektedir. Çok yakında Sade Doping hizmetinizde! Uygulama devreye girdiğinde Doping Müşteri Hizmetleri başvuru sahiplerini arayarak abonelik işlemlerini başlatacaktır.
[/quote]

http://www.tnctr.com/topic/153083-doping-adsl-teelfon-hatsyz/page__p__887178__fromsearch__1#entry887178
20 Eylül de bununla ilgili konu açmıştım ve müşteri hizmetlerini aramıştım 1 2 haftaya izinlerimizi alıyoruz demişlerdi.Hatta ön başvuru formuda doldurdum aradan 3 aydan fazla zaman geçti durum aynı izinler halen bekleniyor.Ben derimki acele etmeyeyelim.Ortam bir şekillensin herkes kampanyasını açıklasın yalın internet tamamen belli olsun sonrası zaten çok kolay:)Hayırlı geceler.....

Edited by tmc200505

[quote name='Ugrs' date='08 Ocak 2011 - 22:20 ' timestamp='1294525801' post='940689']
Ne ilginçtirki şuan oturduğum yeri sorguladım 16mbit'e kadar alabilirsiniz diyo ve ben ttnet ile 3mbit alıyorum,Eski oturduğum semte 8mbit'e kadar diyor ve ben ordayken 8mbit alıyordum ttnet'ten kaç kablo var bu gelişte anlamadımki :)
[/quote]

Ben bu linki verdim banada 8mbit diyor ben 7 mbit alıyorum. Gaçen gün Telekoma gidip sordum hattım 16mbit karşılar mı diye. " abi sen en çok 2mbit alabilirsin" dediler.
Bende " eee ölçümlerde nasıl oluyorda 7mbit görüyorum" diye sorunca
" o zaman hiç ellemiyelim böyle devam et iyi bir hat yakalamışsın" dediler.

Komik değil mi??? :pardon:

Edited by mebe

Belki burdaki arkadaşlarımın görüşlerine ters ama ben yine de ttnet diyorum.Diğer hizmet sağlayıcılarının kendi alt yapısı olmadığı müddetçe hep ttnete bağımlıdır.Döşesinler fiber optik kablolarını.adam gibi tarifelerinde yazan hızı tam sunsunlar o zaman belki geçerim.Bulunduğum yerde 4 mb hızı tam alıyorum.İDM indirme hızımdan biliyorum.Arasıra sorun çıkmıyor değil.ama sorun çıktığında arayıp hizmet ile ilgili sorunları anlattığımda bana yol gösteriyorlar.Kısaca şimdilik ttnet.Saygılarımla