Jump to content

Endistrü Meslek Lisesi

kurt0619
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Cümletten İyi Akşamalr Ben Bu Sene Liseye Gitcem Ama Puan Olraka Bir Bilgim Yok Meslek Lisesine gitmek istiyorum 'Endistrü Meslek Lisesine' Girmek İçin Diploma Notunun Kaç olamsı lazım =? Edited by kurt0619

[font="Trebuchet MS"][b]Boşver Meslek Lisesine Git Düz lise bitiripde Etrafta Boşboş gezineceğine Elinde bir Mesleğin Olur.Benim SANA tavsiyem Mobilya bölümünü Okuman.Bilgisayar Bölümü falan var Hepsi Hikaye.Dediğim alanı bitirirsen Bu bölümün öğretmenliğini kazanman Çok kolay Oluyor.
[/b][/font]

[quote name='byvistakazim' date='09 Ocak 2011 - 22:23 ' timestamp='1294612382' post='941234']
öncelikle bi soru sorma istiyorum....hedefin ne? ve neden endüstri meslek lisesine gitmek istiyorsun?.....hedefine göre hareket etmezsen ileride çok ahh çekersin...
[/quote]
Hedefim önceden vardıı şimdi meslek lisesini bitirmek istiyorum ama puanı ve hangi bölüme gideceğim konusunda kararsızım

[quote name='vuvuzelax1' date='09 Ocak 2011 - 22:18 ' timestamp='1294612114' post='941230']
sınava gırmesen bile gidersın yanlız demıs olayım ıyı bır endustrı meslek lisesine gıtmessen derslerde zorluk çekersin çünkü sayısal ders fazla olmuyor lise 4 staj var buda derslerni dersaneye gıder sen etkılıo iyi düşün
[/quote]
Derslerim azcık kötü matematikle ingilizce girebilirmiyim ? meslek lisesine

[quote name='YeNiÇe®i' date='09 Ocak 2011 - 22:21 ' timestamp='1294612276' post='941233']
[font="Trebuchet MS"][b]Boşver Meslek Lisesine Git Düz lise bitiripde Etrafta Boşboş gezineceğine Elinde bir Mesleğin Olur.Benim SANA tavsiyem Mobilya bölümünü Okuman.Bilgisayar Bölümü falan var Hepsi Hikaye.Dediğim alanı bitirirsen Bu bölümün öğretmenliğini kazanman Çok kolay Oluyor.
[/b][/font]
[/quote]

Bilgisayar bölümü neden hıkaye olsun eğer eğitmi düzgün veren bir meslek lisesinde bırazda kendı gayret gösteririse ister donanım ister yazılım ister ağ teknolojileri alanında iş imkanı bulabılır.zaten meslek lisesi içinde de en yuksek puanla alan bölüm bilgisayar. bence sen istediğin ve yetenğin olduğu bölüme git. bölüm iyiyse bile senın o alana karşı ıstek veya yetenğın yoksa zorlanırısın

[quote name='kurt0619' date='10 Ocak 2011 - 00:38 ' timestamp='1294613302' post='941241']
Hedefim önceden vardıı şimdi meslek lisesini bitirmek istiyorum ama puanı ve hangi bölüme gideceğim konusunda kararsızım

Derslerim azcık kötü matematikle ingilizce girebilirmiyim ? meslek lisesine
[/quote]

Bizim ülkemizde olmaz diye bir kaide yok.Ben 2002 torna/tesviye mezunuyum 7 yıldır ise cnc dik işlem operatörüyüm bizim zamanımızda puana göre bölümlere alırlardı. Sonraki yıllarda puan gitti para konuşmaya başladı halen bir çok meslek lisesinde bağış adı altında bölüme göre ücret alıp kayıtınızı yapıyorlar

[quote name='brutality579' date='10 Ocak 2011 - 01:41 ' timestamp='1294617115' post='941265']
Bilgisayar bölümü neden hıkaye olsun eğer eğitmi düzgün veren bir meslek lisesinde bırazda kendı gayret gösteririse ister donanım ister yazılım ister ağ teknolojileri alanında iş imkanı bulabılır.zaten meslek lisesi içinde de en yuksek puanla alan bölüm bilgisayar. bence sen istediğin ve yetenğin olduğu bölüme git. bölüm iyiyse bile senın o alana karşı ıstek veya yetenğın yoksa zorlanırısın
[/quote]

Benim Ondan Kastım İlerisi Olmalı.İşte bu yok Artık Bilgisayarda Konusunda Artık herkes bilinçli.

[quote name='kurt0619' date='10 Ocak 2011 - 00:14 ' timestamp='1294611877' post='941225']
Arkadaşlar Cümletten İyi Akşamalr Ben Bu Sene Liseye Gitcem Ama Puan Olraka Bir Bilgim Yok Meslek Lisesine gitmek istiyorum 'Endistrü Meslek Lisesine' Girmek İçin Diploma Notunun Kaç olamsı lazım =?
[/quote]

Endistrü Meslek Lisesi diye birşey yok endüstri meslek var once ortaogretimi bitir sonra duz liseye git meslek falan hikaye muhendis ogrtmen falan olcaksan düz lise

ben meslek lisesi ve yuksek okul mezunu olarak tavsiye ederim

[quote name='YeNiÇe®i' date='10 Ocak 2011 - 01:03 ' timestamp='1294622019' post='941294']
Benim Ondan Kastım İlerisi Olmalı.İşte bu yok Artık Bilgisayarda Konusunda Artık herkes bilinçli.
[/quote]

[quote name='tnc_tr' date='10 Ocak 2011 - 01:39 ' timestamp='1294624190' post='941300']
Endistrü Meslek Lisesi diye birşey yok endüstri meslek var once ortaogretimi bitir sonra duz liseye git meslek falan hikaye muhendis ogrtmen falan olcaksan düz lise

ben meslek lisesi ve yuksek okul mezunu olarak tavsiye ederim
[/quote]

millet bilinçlendiği için talep arttı zaten.mezun olduktan sonra lise duzeyı kpss girip herhangıbır bölümde teknısyen olarak çalışabılır.isterse gene unıversıte okur. bölümü ile ilgili bir branş seçerse ek puan da veriyorlar ve branşı harıcı bır yer seçtığı zaman aradakı katsayı farkı da kalktı dıye bılıyorum.

[quote name='brutality579' date='10 Ocak 2011 - 09:14 ' timestamp='1294644267' post='941339']
millet bilinçlendiği için talep arttı zaten.mezun olduktan sonra lise duzeyı kpss girip herhangıbır bölümde teknısyen olarak çalışabılır.isterse gene unıversıte okur. bölümü ile ilgili bir branş seçerse ek puan da veriyorlar ve branşı harıcı bır yer seçtığı zaman aradakı katsayı farkı da kalktı dıye bılıyorum.
[/quote]
Arkadaşım meslek lisesinde aldıgın bilgiyle anca oss barajını gecersin kpss içinse saglam bir kursa gitmen gerekecek iyi çalışman gerekecek ve o kadar rakibin varki, senin gibi dusunen bircok kişi var cunku bir teknisyen ogretmenden fazla maaş alır tabi kpss yi bel baglamak ne kadar dogru bilemiyorum ankarada dayın yoksa orgute uye değilsen kpss ye pek bel baglama

[quote name='brutality579' date='10 Ocak 2011 - 09:14 ' timestamp='1294644267' post='941339']
[/quote]

KPSS Artık Liseliler İçin Kalkmadımı ? Eğer Öyle ise Ha düz Lise Okumuş Ha Meslek Okumuş

bak kardeşim bende endüstri meslek lisesine gidiyom sevdigin meslek war ise oku derim ben kendim istedim o yuzden bi sıkıntı yok ortamın her türlüsü war arkadaş desen çok sınıf geçmende hocalarda yardım ediyor

Edited by frks

kalkarmı lıse ve duzeyı okullar ıcın halen mevcut duz veya meslek olması puan aldıktan sonra tercıh edebıleceğın yerler ıle bağlı. eğer farkı olmasydıörneğin kpss lisans düzeyinde de bölüm gözetmeksizin kpss 50 alan okul öncesı öğretmenlığıne 83 alan bilgisayar öğretmenı olurdu. mezun olduğun okul ile tercıhlerın doğrudan ilgilidir

[quote name='frks' date='10 Ocak 2011 - 14:03 ' timestamp='1294668792' post='941453']
bak kardeşim bende endüstri meslek lisesine gidiyom sevdigin meslek war ise oku derim ben kendim istedim o yuzden bi sıkıntı yok ortamın her türlüsü war arkadaş desen çok sınıf geçmende hocalarda yardım ediyor
[/quote]
Sevdiğim meslek var ama okula girebilirmiyim o konuda sıkıntım var :huh: