Jump to content

Usb Den Programsız Olarak Windows 7 Kurmak

himmgarip
 Share

Recommended Posts

[center][img]http://3.bp.blogspot.com/_2GzMzzEvC90/SuYNAbTZ8AI/AAAAAAAAARk/OcLDiD4vywY/s400/Windows7+USB.png[/img][/center]

[color="#0000FF"][size="4"][center]Tarafımdan denenmiş olup çalışmaktadır.

Gerekli Olanlar:

4 Gb ve Üzeri Flash Bellek
Boot Olan Windows 7 DVD ya da İso Kalıbı
Vista(Sp1 ve üstü yüklü) ya da Windows 7 Kurulu Bir İşletim Sistemi
[/center][/size][/color]

[color="#FF0000"][size="4"]Aşamalar:[/size][/color]

[color="#000000"][size="2"]1.USB belleği sisteme takın, Bilgisayar’a girin,usb belleğe sağ tıklayın ve “Biçimlendir” seçeneğini seçin. Çıkan pencerede dosya sistemi “FAT32 (Standart)” olarak seçilmelidir.“USB-Boot” gibi anlamlı bir sürücü ismi verin. Böylece diski daha sonraları rahatça tanıyabilirsiniz.

2.Başlat menüsüne “cmd” yazın. Açılan pencereye şu komutu girin:

[color="#FF0000"]Diskpart[/color]

3.Sonrasında ise PC’ye bağlı tüm birimleri görmek için şu komutu verin:

[color="#FF0000"]List Volume[/color]

4.PC’nin yapılandırmasına göre bazı birimler burada listelenir; bunların arasında isminden tanıyacağınız USB bellek de bulunur.Şimdiyse düzenleme işlemi için diskin seçilmesi gerekiyor. Bu iş için birimin numarasına ihtiyacınız var. Listede flash belleğinizin numarası kaçsa komut şu şekilde olacak (Örneğin 5 diyelim):

[color="#FF0000"]sel vol 5[/color]

5.Ekranda uygun bir ibare belirir. Şimdiyse belleğe şu komut ile önyükleme özelliği kazandırıyoruz:

[color="#FF0000"]Active[/color]

6.Exit yazıp Çıkış yapıyoruz. Belleğimiz hazır.

7.Boot olan bir dvd den ya da iso kalıbından windows 7 dosyalarını flash belleğin içine atıyoruz.

8.Bios tan boot sekmesinden başlangıç olarak Usb Hdd yi seçip kuruluma başlayabilirsiniz.[/size][/color] Edited by himmgarip

[quote name='G3n3tiG' date='10 Ocak 2011 - 00:07 ' timestamp='1294618624' post='941277']
ya olursa düşünsesiyle bu komutlara gerek kalmadan yapmıştım. Flahs belleği fat32 formatında biçimlendirip windows 7 içeriğini direk usb ye kaydettim ve açılışta boot özelliği vardı (Toshiba 4 gb usb )
[/quote]

May be :)
Hiç denemdim belkide olur. Ama bu komutlar sadece flash beleğe boot özelliği kazandırıyor.

[quote name='toonjai' date='10 Ocak 2011 - 01:44 ' timestamp='1294624470' post='941301']
power iso programıyla da yapılabilir.

usb sürücüyü takın

windows iso kalıbını power iso ile açın

iso yu yazdırma seçeneğinden usb diski programa gösterin yeter :rolleyes:

hatam varsa affola
[/quote]

Olmaz demiyorum ki ben olabilir. Benim verdiğim konuda dikkat edersen "programsız" kelimesi var.
Saygılarımla :drinks:

[quote name='himmgarip' date='10 Ocak 2011 - 01:58 ' timestamp='1294625322' post='941303']
Olmaz demiyorum ki ben olabilir. Benim verdiğim konuda dikkat edersen "programsız" kelimesi var.
Saygılarımla :drinks:
[/quote]

sıkıntı yok zaten , ben de [font="Arial Black"]programla da[/font] yapılabileceğini yazdım :)
kimin hangisi kolayına gelirse o yöntemi kullanması amaçlıdır.yönteminizi karalamak değildir amacım...

• 2 hafta sonra ...