Jump to content

Siyah Ekran Ve Kalvye-Fare Kilitlenme Sorunu

ilkbahar
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayar siyah ekranda işletim sistemini gösteriyor seçip enterladıktan sonra ekran simsiyah oluyor. Güvenli modda açmayı denedim. Klavye güvenli modu seçip enter yapmama izin veriyor ama sonra ekran yine gidiyor(simsiyah oluyor) ve klavyenin ışığını kontrol ediyorum klavye de kilitleniyor. Bu sorunu çözmek için önce rami çıkartıp taktım, sonra bios pilini ama yine değişmedi durum. Pcnin içindeki dosyalara ihtiyacım var. Live CD'yi kullanmak istedim ama yine aynı siyah ekran sorunu devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

en mantıklısı bu gibi geliyor tabi elinde kurtarma Cd'si yoksa ama sanırım ondada aynı kitlenmeyle karşılaşabilirsin ama bir dene derim dosyalrını aldıktan sonra bas formatı umarım ondan sonrada aynı hatayı almazsın başarılar

[quote name='Legion' date='11 Ocak 2011 - 14:49 ' timestamp='1294757945' post='942017']
[b]İkincil disk olarak takarsa aynı sorunu yaşamaz :)[/b]
[/quote]

dediğini anladım :) ama ben onun için aynı hata demedim başka bi kurtarma Cd'si ile müdahele ederse bile ondada aynı siyah ekranı alabilir demek istedim ve tabiki ikincil disk olarak takarsa bir sorun olmucaktır elbette saygılar :)

Teşekkür ederim. Ama emin olmak için sormam gerekiyor, ikincil disk olarak takmak anakarttaki 2. ide girişine ayrı bir hdd kabloyu harddiske takıp bilgisayarı çalıştırmak mı demek? Öyleyse bunu yaptığımda hemen karşıma 2 tane işletim sistemi mi gelecek?

Arkadaşlar ide girişli bir makinam var ama birinci girişe cdrom bağlı ikinci girişteki kabloya da sabit disk.1. girişteki kabloya hem cdromu hemde sabit diski takmaya kalkınca bilgisayar çalışmıyor. Ben ikinci sabit diski nasıl takmalıyım? Ayrıca ikinci girişe takılı sabit diskin kablosuna 2. sabit diski takmayı da denedim ama bu diskteki işletim sistemini göstermiyor malesef:(

[b]CD-Rom girişini çıkartıcaksın ve tek IDE kablosu üzerinde master ve slave ayarlarını yaparak dosyalarına ulaşmak istediğin makinayı slave bağlayacaksın,resimdeki gibi.Yani çalışan makinandaki dizilişte iki tane disk takılı olacak cd-rom olmayacak.[/b]

[img]http://img513.imageshack.us/img513/2180/idechainkp7.png[/img]