Jump to content

3G Modemlerden Ve Paylasımdan Anlayanlar Yardım...

44bobo44
 Share

Recommended Posts

[quote name='44bobo44' date='17 Ocak 2011 - 21:33 ' timestamp='1295293417' post='946181']
arkadaslar Benim 2 tane pc var var biri dizüstü biri masaüstü ve ben masa üstünden 3gmodemi cat5 kablo ile nterneti paylasım olarak verebilirmiyim.. aceleeee yardım
[/quote]
Kardeş xp yada windows7 kullanman fark etmez ağ bağlantılarından modemi seç daha sonra diğer kullanıcılar bu bağlantı ile bağlansını sec.

Tabi iki pc ye el ile ayar yap.

1. pc senin pc olsun ( teli bağladıgın pc)

ip: 192.168.1.100

maske: 255.255.255.0

ağ gecidine bişiy yazma boş kalsın

2.pc ( tel ile nete cıkarmak istediğin pc )

192.168.1.200

255.255.255.0

192.168.1.100 ( ağ gecidi )

dns e 4.2.2.4 yaz

daha sonra dediğim ayarı teli takdıgın pc ye yap assagıda ornek gosteriyorum ( alıntı değildir ingzce kullanıyorum 5530)

[img]http://img33.imageshack.us/img33/5560/94936394.jpg[/img]

[b]Kardesim cok tskr ediyorum fakat
benim ki 3g modem usb li oldugundan cd rom sürücüsü olarak görüror ağ bağlantılarında 3g huwei modem die bir baglantı yok... benim pc biri masa üstü biri diz üstü eğer xp kullanıyorum başka bir altarnatifin varsa sabırsızlıkla bekliyorum.. tşkr ler [/b]

[quote name='44bobo44' date='18 Ocak 2011 - 13:36 ' timestamp='1295351199' post='946449']
[b]Kardesim cok tskr ediyorum fakat
benim ki 3g modem usb li oldugundan cd rom sürücüsü olarak görüror ağ bağlantılarında 3g huwei modem die bir baglantı yok... benim pc biri masa üstü biri diz üstü eğer xp kullanıyorum başka bir altarnatifin varsa sabırsızlıkla bekliyorum.. tşkr ler [/b]
[/quote]

arkadaşım bir yanlışlık olmasın normalde nete bağlanabiliyormusun?

Hiçbir 3G modem cd rom olarak gozukmez eger nete bağlanıyorsan başlat çalıştır cmd yaz ordan da ipconfig yaz ekran gorunrusunu al buraya koy.

Eger nete bağlanamıyorsan modeminin suruculerini yukle. ağ bağlantılarında modem yada cevirmeli bağdaştırıcı olarak gozukur.

[quote name='44bobo44' date='18 Ocak 2011 - 14:38 ' timestamp='1295354932' post='946486']
Kardesim ben yalan mı söyleceğim ağ bağlantılarımdada gözükmüyor benim sorunum internete baglanma deil usb turcel 3g modemi ağ kablosu ile paylasım verme...
[/quote]
kardeş yalan soyluyorsun demedim

nete baglı oldygyn sırada başlat çalıştır cmd yaz

sonra ipconfig yyaz

ekran goruntusunu koy