Jump to content

Windows 7 Onarma Sorunu

anellkaa
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bende Windows 7'nin 32 ve 64 bit tüm sürümlerini içinde barındıran Windows 7 Dvd'si var. Ben bu Dvd ile şuanda bilgisayarımda yüklü olan Windows 7 Home Premium 64 bit yazılımımı onarmak istiyorum ancak onar dediğimde ''Bu dvd yüklü sisteminizle uyumlu değildir'' diyor. Bu Dvd'deki Home Premium 64 bit dışındaki diğer sürümleri nasıl silebilirim ya da devre dışı bırakabilirim.Bu mumkunmu? yoksa Sadece home premıum 64 bit olan bir dvd mi yapayım . bilgisi olan varsa Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden tşkler

öncelikle 64 bitlik bir sistem indireceksiniz sonra sources içinde bulunan boot.wim dosyasını alıp bilgisayarınıza çıkartacaksınız. bu boot.wim dosyasını hepsi bir arada olan DVD'nin içindekiyle değiştirip tekrar kaydedeceksiniz. sonra sistemi yeniden başlatıp onar diyeceksiniz.

Sevgili anellkaa! Bu güne kadar 64 bit ile hiç bir işim ve deneyimim olmadı. Ancak genel bilgi ve deneyimlerime dayanarak sana yeni bir Windows 7 download etmeni ve bunun mutlaka 64 bit olmasına (32 bit 64 bit hepsi birarada falan değil, özel olarak sadece 64 bit..) dikkat etmeni ve bunda herhangi bir ekleme/değişiklik yapmadan sistemini tamir etme yoluna gitmeni öneriyorum.
Belki muharremerd arkadaşımızın dediğide olabilir ama buna ne gerek var. Kolay ve doğrudan çözüm olacak yolun benim önerdiğim olduğunu sanıyorum.
Kolay gelsin..
Not: Açılmayan sistemindeki önemli verilerini öncelikle kurtarsaydın keşke. Yaptınmı bilemiyorum.

[quote name='temmuz' date='22 Ocak 2011 - 15:08 ' timestamp='1295705889' post='949432']
Belki muharremerd arkadaşımızın dediğide olabilir ama buna ne gerek var. Kolay ve doğrudan çözüm olacak yolun benim önerdiğim olduğunu sanıyorum.[/quote]
mutlaka biri bana laf atacak bir şeyler keşfedebilmem için demi [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/wacko.gif[/img]
grub4dos kullanarak hem 32 bitlik hem de 64 bitlik sistemin boot.wim dosyası kalacak şekilde iso yapılır. sistem normal DVD'ye atılır ve içinden boot.wim dosyası silinir. grub ile 32 bit için ayrı bir menü 64 için ayrı bir menü hazırlanır, sistem hangisi ise onunla başlatılarak başlangıç dosyalarının çakışması önlenir. OLAY BUDUR. gelde yap. fikir benden yapması sizden olsun. inanın bu sistem her işe yarar hatta winpe ortamına bir kaç işe yarar program attık mı mesela şifre bulucu gibi mükemmel olur hatta ve hatta mozilla koyarsınız sistem yüklenirken internete girersiniz tabi ağ ayarlarını yaptıkta sonra, aboovvv tadından yenmedi şimdi bu sistem.

[quote name='muharremerd' date='22 Ocak 2011 - 23:27 ' timestamp='1295735825' post='949791']
mutlaka biri bana laf atacak bir şeyler keşfedebilmem için demi [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/wacko.gif[/img]
grub4dos kullanarak hem 32 bitlik hem de 64 bitlik sistemin boot.wim dosyası kalacak şekilde iso yapılır. sistem normal DVD'ye atılır ve içinden boot.wim dosyası silinir. grub ile 32 bit için ayrı bir menü 64 için ayrı bir menü hazırlanır, sistem hangisi ise onunla başlatılarak başlangıç dosyalarının çakışması önlenir. OLAY BUDUR. gelde yap. fikir benden yapması sizden olsun. inanın bu sistem her işe yarar hatta winpe ortamına bir kaç işe yarar program attık mı mesela şifre bulucu gibi mükemmel olur hatta ve hatta mozilla koyarsınız sistem yüklenirken internete girersiniz tabi ağ ayarlarını yaptıkta sonra, aboovvv tadından yenmedi şimdi bu sistem.
[/quote]
Niyetim sana laf atmak değildi, yanlış anlamışsın. Tersine söylediklerinin doğru ve güzel bilgiler olduğunu biliyorum. Benim demek istediğim, kurtarmak istediği sistemi bunlara gerek olmadanda kurtarabileceğini söylemekti. Çünkü problemli ve açılmayan sistemi tamirat için uygun özellikli (64bit) bir windows 7'ye ihtiyaç duyuyordu. Yada ben anlatlandan onu anlamıştım ve sadece 64 bit bir win 7 DVD'sinin yeterli olduğunu belirttim.

[quote name='temmuz' date='23 Ocak 2011 - 01:38 ' timestamp='1295743720' post='949868']
Niyetim sana laf atmak değildi, yanlış anlamışsın. Tersine söylediklerinin doğru ve güzel bilgiler olduğunu biliyorum. Benim demek istediğim, kurtarmak istediği sistemi bunlara gerek olmadanda kurtarabileceğini söylemekti. Çünkü problemli ve açılmayan sistemi tamirat için uygun özellikli (64bit) bir windows 7'ye ihtiyaç duyuyordu. Yada ben anlatlandan onu anlamıştım ve sadece 64 bit bir win 7 DVD'sinin yeterli olduğunu belirttim.
[/quote]
laf atmak demek ettiğin sözde benim de adımın geçmesi demek. dediğinde haklısın ama bu sefer 2 DVD taşımak zorunda kalacak gerek var mı tabiki yok. yukarda anlattığım çoklu açılış DVDsi böyle durumlar için mükemmel olur ve böyle sorunlar ortadan kalkar. 32 bit ve 64 bit dosyalarının çakışması önlenir ve sadece 1 DVD ile her şeyi halledersin kalan yerede çoklu açılışta kullanılmak üzere antivirüs, ghost, hiren, miniXP koyarsın tam bir kurtarma DVD'si yapar. dün aldığım bir kararla artık sistem çıkarmıyorum, çoklu açılış DVD'si de yapmıyorum ama yeri geldiğinde böyle fikirlerimi yapabilenlerle paylaşırım