Jump to content

Hangi Windows 7 Sürümünü Kullanmalıyım?

exi23
 Share

Recommended Posts

Slmlar arkadaşlar. Aslında sürümler arası farklar microsoftun sitesinde az buçuk açıklanmış fakat hepimiz biliyoruz ki, bilgisayarı çoğu zaman internet, müzik, fotoğraf ve film için kullanıyoruz. Bu nedenle fazla bir özelliğe ihtiyacımız yok. Peki en kararlı ve hızlı sürümü hangisi? Benim için ve sanıyorum birçok kullanıcı için tepki süresi önemli. Ve tabi görsellikte. Ultimate' te tonla özellik var kaçını kullanıyoruz ki? Bilen arkadaşlarım hangi sürümü önerirler ve nedenini yazarlarsa sanırım birçok kullanıcı için yararlı olacaktır. Saygılarımla.

[quote name='b0b-marley' date='25 Ocak 2011 - 10:59 ' timestamp='1295950162' post='951272']
bazı arkadaşlardan duyuyorum windows 7 kötülüyolar şöle hata cıktı böle hata cıktı diye yada yavaş diye söylenip duruyolar,adamın sistemi yeterli değil tabi zorluk ceker kardeşim siteminin özelliklerini söylersen daha iyi öneriler verebiliriz
[/quote]
Hayır windows 7' yi kötülemiyorum sistem mükemmel. Hatta xp süs diye duruyor artık kasada. :) Sadece işimize bir kere bile yaramayacak uygulamalar yüzünden gün geçtikçe hantallaşması mesele.
Sistemimin yeterli olduğunu düşünüyorum ama yine de yazayım.

İntel Core 2 duo e6420 2,13 ghz
3 gb ram (667 mhz)
160 hdd (7200 rpm)
512 ekran kartı(128 bit)

Vesselam benim sorma nedenim donanımla ilgili değil. :shiftyninja:

Edited by exi23

[quote name='exi23' date='25 Ocak 2011 - 10:04 ' timestamp='1295950452' post='951273']
Hayır windows 7' yi kötülemiyorum sistem mükemmel. Hatta xp süs diye duruyor artık kasada. :) Sadece işimize bir kere bile yaramayacak uygulamalar yüzünden gün geçtikçe hantallaşması mesele.
Yine de yazayım.

İntel Core 2 duo e6420 2,13 ghz
3 gb ram (667 mhz)
160 hdd (7200 rpm)
512 ekran kartı(128 bit)

Vesselam benim sorma nedenim donanımda değil. :shiftyninja:
[/quote]

Hocam Kur W7 Ultimate X64 bitsin diğerlerini boşver sen Pc de iyimiş Sorunsuz Heristediğini Yaparsın

yok bende kötülüyosun demedim bazı kullanıcılar böle böle söylüyo dedım :) + donanımsal olarak bi problem yok ama bence en az 2 gb ram olması gerekıyo microsoft sitesinde 1 gb en az 2 gb normal diyor,ben 1 gb ram olan bi masasüstü pcye kurdum windows 7 zaten boştayken 300-400 arası kullanıyo program acınca hepten kasmaya başlıyo hele bide işlemci iyi değilse yine fazla yazdım kısacası ben öneririm peki şuanda hangi windowsu kullanıyosunuz

[font="Comic Sans MS"][i][b]Bende w7 ultimate öneriyorum bilmiyorum belkide öbür sürümler daha iyi ama bana en çok kullanışlı ve iyi gelen bu. Hızlı oldugunu da varsayarsak bundan daha iyisi cıkana kadar bu. Hem neden full özellik varken yarısıyla yetinelim. Tabi tercih kullanıcıya göre değişir ama benim terçihim ve önerim w7 ultimate dir.[/b][/i][/font]

[quote name='b0b-marley' date='25 Ocak 2011 - 11:08 ' timestamp='1295950710' post='951276']
yok bende kötülüyosun demedim bazı kullanıcılar böle böle söylüyo dedım :) + donanımsal olarak bi problem yok ama bence en az 2 gb ram olması gerekıyo microsoft sitesinde 1 gb en az 2 gb normal diyor,ben 1 gb ram olan bi masasüstü pcye kurdum windows 7 zaten boştayken 300-400 arası kullanıyo program acınca hepten kasmaya başlıyo hele bide işlemci iyi değilse yine fazla yazdım kısacası ben öneririm peki şuanda hangi windowsu kullanıyosunuz
[/quote]
Şu an ult. 32 bit kullanıyorum. Pro ve home neden önerilmez ki? Bir de tüm özellikleri zaten kullanmıyoruz zaten bu nedenle açtım konuyu. :)

home editionda arka plan değişitirlmiyo sanırım pro dada tüm özellikler var ama aynı ram kullanımı olsun performans olsun aynı sadece özellikleri az o yuzden ultimate kullan derım cunku zamanla bazı şeyleri kendine göre değiştirisin tema olsun arka plan olsun sıkılmamak ıcın

[b]Her sürümün kendine özgü kullanım farklılıkları vardır. Bu kullanıcının kullanışına bağlı.Sürümler arası program hız farkı elbette var her sürümde müzik video oyun oynayabilirsin ama bazı şeyleri yapamassın. Şimdi senin için önemli olan donanımınla en iyi verimi alabileceğin sürümü seçmen olacaktır. :) [/b]

Edited by MetinGunes

[quote name='exi23' date='25 Ocak 2011 - 12:18 ' timestamp='1295954922' post='951316']
Peki hangisi hızlıdır. Aero özelliklerinden vazgeçemem. Home premium mu Professional mi?
[/quote]
1. kullanmadığın özellikleri rt7lite kullanarak sil, yerden kazanırsın,şişmeler önlenir
2. Home Premium'un tek farkı bir kaç tane premium özelliğinin olması başka özelliği yok.
3. sadece starter'da aero yok diğerlerinde var, performansa bakarsan eğer hepsi birbirinin aynı çünkü çekirdek aynı
4. sadece yukardakileri diyorsan eğer benim gibi yeniçeri ya da benim yaptığım laytlardan birini kurabilirsin hem yer kazancı sağlar hem de şişme olmaz. benimkinin yeniçerininkinden bir kaç program eksiği var ama 14 aydır kullanıyorum bir zararını görmedim, indirenlerden de sorun söyleyen olmadı.

[quote name='YeniçeRiyan-i' date='25 Ocak 2011 - 15:11 ' timestamp='1295965278' post='951431']
[b]Abi beni Tanıyan birisin.Sana Önereceğim Sürümüde Gayet iyi Biliyorsun.Home Premium x86.Açıklama yapmaya gerek yok beni anladın zante :p[/b]
[/quote]
Evet kardeşim tavsiye ediyorsan sorun çıkarmayacaksa home premium tercih edebilirim tabi ki. :) Yok ok açıklamaya gerek yok tabi. :)

[quote name='MetinGunes' date='25 Ocak 2011 - 15:17 ' timestamp='1295965665' post='951434']
[b]YeniçeRiyan-i Home Premium Cd versiyonu olabilir ama.Gayet kullanışlı denedim. Home Premium kurucaksan onu kurabilirsin. :) [/b]
[/quote]
Teşekkür ederim Metin kardeşim. Bi denemeyeyim. Pro sanki daha hızlı geliyor bana ama. :)