Jump to content

Messenger Güncelleme Hatası

Share

Recommended Posts

[img]http://i1101.hizliresim.com/2011/1/27/1497.jpg[/img]
[img]http://i1101.hizliresim.com/2011/1/27/1501.jpg[/img]
[img]http://i1101.hizliresim.com/2011/1/27/1503.jpg[/img]

Arkadaşlar Resimlerde Görüldügü Gibi Hata Alıyorum
Msn Bugun Güncelleme Çıkarmış
Ama Güncellemeye Çalıştıgımızda
Bu Hatayı Alıyoruz

Acil Lütfen Arkadaslar Edited by KintaRo

yeni sürümü xp lere yüklenmiyormuş öyle duyum aldım.. belkide güncel olmadıgı için sp3 de mi hata veriyor?

[code]http://hotfile.com/dl/99852554/8ac2813/11_aralik.exe.html[/code] burdaki eski msn sürümünü (14.0.8117.416) yükleyin ben sp3 de denedim acıyor ...

Edited by sparrow

Şimdi Bu msnin sürümü eski Yeni Sürümü 14.0.8117.416
[img]http://i1101.hizliresim.com/2011/1/27/1578.jpg[/img]
bunu yükleyemiyorum diger resimdeki hatayı alıyorum

[quote name='sparrow' date='27 Ocak 2011 - 12:45 ' timestamp='1296132948' post='952506']
yeni sürümü xp lere yüklenmiyormuş öyle duyum aldım.. belkide güncel olmadıgı için sp3 de mi hata veriyor?

[code]http://hotfile.com/dl/99852554/8ac2813/11_aralik.exe.html[/code] burdaki eski msn sürümünü (14.0.8117.416) yükleyin ben sp3 de denedim acıyor ...
[/quote]

ARkadaşım Seninde degidin gibi yeni sürümü (14.0.8117.416) bu ama ancak ben bunu yükleyemiyorum ilk resimde vermiştim o hatayıı alıyorum

Alıntı:
WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY sürüm 3 için BENİOKU DOSYASI
EYLÜL, 2006

WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY NEDİR?
Windows Installer Clean Up Utility, bir sorun oluşursa Windows Installer yapılandırması yönetim bilgilerini kaldırmak için kullanılabilen bir araçtır.

*** NOT: Windows Installer Clean Up Utility, 2007 Microsoft Office Sistemi yükleme bilgilerini kaldırmak için kullanılmamalıdır. ***

Aşağıdaki sorunlardan biri oluşursa, Windows Installer yapılandırması yönetim bilgileri bozulabilir:

- Bilgisayarın kayıt defteri bozulur.

- Windows Installer tarafından kullanılan bir kayıt defteri ayarı
istemeden değiştirilir ve bu değişikli bir soruna neden olur.

- Windows Installer kullanan bir programı (örneğin,
Microsoft Office 2003) yükleme işlemi kesintiye uğrar.

- Bir kurulum programının aynı anda birden çok örneği çalışmaktadır veya
kurulum programının bir örneği "engellenmiştir."

MSICU.EXE DOSYASINA NE OLDU?
Özgün sürümde, Windows Installer Clean Up Utility'nin iki sürümü vardı: Msicu.exe (Microsoft Windows 95, Windows 98 ve Windows ME'de kullanılmak üzere) ve Msicuu.exe (Windows NT, Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003'te kullanılmak üzere). Msicuu.exe dosyası artık Microsoft Windows'un tüm 32-bit sürümlerinde çalıştığı için, Msicu.exe kaldırılmıştır.

MSIZAP.EXE NEDİR?
Windows Installer Clean Up Utility, Windows Installer yapılandırması yönetim bilgilerinde temizleme işlemleri gerçekleştirmek için Msizap.exe program dosyasını kullanır. Microsoft, Msizap.exe dosyasını el ile çalıştırmanızı önermez; çünkü Msizap.exe, bir komut satırı arabirimi kullanır. Msizap.exe, Windows Installer Clean Up Utility ile aynı kullanım kolaylığına ya da koruma düzeyine sahip değildir.

AYIKLANAN DOSYALARDA NEDEN MSIZAP.EXE YOK?
MSIZAP.EXE dosyasının iki sürümü vardır: MsiZapA.exe (Windows 95, Windows 98 ve Windows ME'de kullanılmak üzere) ve MsiZapU.exe (Windows NT, Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003'te kullanılmak üzere). Windows Installer Clean Up Utility'nin düzgün çalışması için, uygun yürütülebilir dosyanın MsiZap.exe olarak yeniden adlandırılması gerekir. Yükleme işlemi doğru sürümü otomatik olarak yeniden adlandırır ve yükler.

WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY'Yİ NASIL YÜKLERİM?
Yardımcı programı karşıdan yüklediğinizde Yükle veya Kaydet'i seçin (Kaydet'i seçerseniz, karşıdan yüklediğiniz yürütülebilir dosyayı, kaydettiğiniz klasörden çalıştırın). Varsayılan olarak, kurulum programı Windows Installer Clean Up Utility dosyalarını Program Files klasörünün altında bir klasöre yükler. Bu klasöre "Windows Installer Clean Up" adı verilir.
Yardımcı program tarafından kullanılan tüm dosyalar (Msicuu.exe, Msizap.exe ve bu Benioku dosyası) bu klasöre kopyalanır ve Başlat menüsü altındaki Programlar menüsünde bir kısayol oluşturur.

Dosyalar, karşıdan yüklenen dosyadan el ile de ayıklanabilir. Ancak, bunu yaptıktan sonra, uygun MsiZap*.exe dosyasını "MsiZap.exe" olarak yeniden adlandırmalısınız (NOT: Bu yardımcı programı Windows 95/98/98SE/ME'de kullanırsanız, MsiZapA.exe olarak yeniden adlandırın. Aksi durumda, MsiZapU.exe olarak yeniden adlandırın.)

WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY'Yİ NASIL ÇALIŞTIRIRIM?
Windows Installer Clean Up Utility'yi çalıştırmak için, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
- 'Başlat'ı tıklatın, 'Tüm Programlar'ı (veya bazı işletim sistemlerinde 'Programlar'ı) tıklatın ve sonra da
Windows Installer Clean Up Utility kısayolunu tıklatın.
- Msicuu.exe dosyasını bulun ve çalıştırın.

Bir ileti, yüklü ürünlerin listesi ve dört düğme içeren bir iletişim kutusu görüntülenir.

Görüntülenen ileti aşağıdaki gibidir:

Continuing further will make permanent changes to your system. You may
need to reinstall some or all applications on your system that used the
Windows Installer technology to be installed. If you do not want to
proceed, please press the 'Exit' button now. Choosing 'Remove' will
make the permanent changes.

Liste, Windows Installer ile kaydedilen tüm yüklü programların adlarını da içerir. Windows Installer Clean Up Utility yüklemesi de Windows Installer kullandığı için, Windows Installer Clean Up Utility bu listede bulunmalıdır. Kaldırmak istediğiniz programları seçin. (Listede birden çok öğeyi seçmek için, ÜSTKRKT veya CTRL tuşunu basılı tutarak öğeleri seçin.)

İletişim kutusundaki dört düğme şunlardır:

[Select All] - Listedeki tüm programları seçer.

[Clear All] - Listedeki tüm programların seçimini kaldırır.

[Remove] - Seçilen program veya programlarla ilişkili olan Windows Installer
yükleme bilgilerini kaldırır.

[Exit] - Windows Installer Clean Up Utility'den çıkar.

'Remove' düğmesini tıklatırsanız aşağıdaki istem görüntülenir:

Warning - All items selected will be removed from the Windows Installer
database. In order for the items to work properly, you must individually
re-install all items selected. Select OK to continue removing product,
Cancel to abort.

'OK'i tıklatırsanız, seçilen programla ilişkilendirilmiş tüm Windows Installer bilgileri kaldırılır. Denetim Masası'nda yer alan Program Ekle/Kaldır aracındaki programların girdileri de buna dahildir. Yüklü bir programın yükleme bilgilerini kaldırırsanız, programın bileşen eklemesi veya kaldırması ya da kendi kendini onarması engellenir. NOT: Yükleme bilgilerini kaldırırsanız, programların dosyaları veya kısayolları kaldırılmaz. Bu öğeleri kullanmayı denemeden önce programları yeniden yüklemeniz gerekir.

HATA İLETİSİ ALIRSAM NE OLUR?
Aşağıdaki tabloda, Windows Installer Clean Up Utility tarafından görüntülenebilecek hata iletileri ve bunların nedenleri listelenmektedir.

Hata iletisi:
This utility requires that Msizap.exe version 2 or greater reside in the same folder.
Neden:
Msizap.exe sürüm 2 veya Msizap.exe dosyasının sonraki bir sürümü, Msicuu.exe ile aynı klasörde bulunamaz.
---------------------------------------------------------------------------
Hata iletisi:
You must have Administrator rights to run this utility.
Neden:
Msicuu.exe dosyasını çalıştırmak için yönetici haklarıyla oturum açmış olmanız gerekir.
---------------------------------------------------------------------------
Hata iletisi:
This utility requires that the Windows Installer be installed and properly registered.
Neden:
Msicuu.exe dosyası, yüklü ürünleri belirlemek için Windows Installer nesne modelini kullanır.
Sorunu gidermek için, Msi.dll dosyasını yeniden kaydetmeyi deneyin.

WINDOWS INSTALLER CLEAN UP UTILITY'Yİ NASIL KALDIRIRIM?
Windows Installer Clean Up Utility yüklendiğinde, Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır aracında yardımcı program için bir girdi oluşturulur. Windows Installer Clean Up Utility'yi kaldırmak için, yüklü programlar listesindeki girdiyi ve ardından 'Kaldır'ı tıklatın.

artizliğin lüzümu yok. Burası yolgeçen hanı değil, istediğin şekilde konu açıp, istediğin şeyi yazamassın. kurallarımız var ve buna bende dahil herkes uymak zorunda. Nasıl yapacağını bilmeyebilirsin onuda düzgün bir uslubla sorabilirsin bu şekilde değil.

• Editor

[quote name='ozturk27' date='27 Ocak 2011 - 15:40 ' timestamp='1296136251' post='952534']
Nasıl Deiştircem modorator ozmn sil hayret ya biz çözüm ariyoz sen silme derdindesin .....
[/quote]
düzenle butonuna bas acill ve yardım kelimelerini kaldır mesela (messenger güncelleme istiyor)diye bir baslık olabilir

[quote name='ozturk27' date='27 Ocak 2011 - 14:19 ' timestamp='1296138589' post='952553']
ARkadaşlar Sorun Çözülmüştür Kendi Yöntemimizle

Uyumluluk Modunu windows 2000 De çaliştir diyince açiliyor arkadaşlar

KONU KİLİT
[/quote]

uyum modunda sıkıntı yaşayanlar var görüntülü konuşma yapılamıyormuş..güncel xp olmayınca yüklenmiyor güncelleyenler sıkıntı cekmemiş yüklemişler son msn yi bilginize bunu nerdenmi biliyorum kafe işletiyorum en fazla sıkıntıyı biz yaşıyoruz sanırım :-))kendi aramızda haberleşiyoruz :-))...

[quote name='sparrow' date='27 Ocak 2011 - 14:39 ' timestamp='1296139794' post='952561']
uyum modunda sıkıntı yaşayanlar var görüntülü konuşma yapılamıyormuş..güncel xp olmayınca yüklenmiyor güncelleyenler sıkıntı cekmemiş yüklemişler son msn yi bilginize bunu nerdenmi biliyorum kafe işletiyorum en fazla sıkıntıyı biz yaşıyoruz sanırım :-))kendi aramızda haberleşiyoruz :-))...
[/quote]

Tabiki İlk Başta İnternet Cafeciler Bilir :)

Bizde Görüntülü Konuşma Yok O yüzden Sıkıntı çıkmaz

Sorunu int buldum paylaşmak istedim :

Öncelikle Açık olan MSN Yi Kapatınız .Daha sonra C:\Program Files\MSN Messenger klasöründeki msnmsgr simgesine sağ tıklayın ve özellikler i seçin açılan kutudan uyumluluk kısmına gelin ve uyumluluk modunu işaretleyerek listeden Windows 2000 i seçin ve Tamam Diyerek çıkın işte bu kadar artık MSN yi kullanabilirsiniz.

<Alıntı>

[quote name='stopdanger' date='27 Ocak 2011 - 14:58 ' timestamp='1296140900' post='952571']
Sorunu int buldum paylaşmak istedim :

Öncelikle Açık olan MSN Yi Kapatınız .Daha sonra C:\Program Files\MSN Messenger klasöründeki msnmsgr simgesine sağ tıklayın ve özellikler i seçin açılan kutudan uyumluluk kısmına gelin ve uyumluluk modunu işaretleyerek listeden Windows 2000 i seçin ve Tamam Diyerek çıkın işte bu kadar artık MSN yi kullanabilirsiniz.

<Alıntı>
[/quote]
senin sistemi denedim açıldı tşkr ederim inşallah kameralı görüntüde sorun olmaz