Jump to content

Ekran Kartı Alıcam Yardım!

tsubasa.
 Share

Recommended Posts

anakartım ASROCK P4VM890 478 pin PCİ destekli..işlemcim P4 3.2 ghz..2 gb rem
Bunlara uygun tam performans verecek bi ekran kartı arıyorum oyun performanslı birşey istiyorum..
Şimdiden tşkler.. bu arada limitim 200 TL azcık geçebilir çok azz :)
SON OLARAK ŞUNU BULDUM..

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11164-00-20r-hd5750-gddr5-1gb-128bit-ati-dx11-ekran-karti-(11164-00-20r)/productdetails.aspx?I_ID=40796

BU MAKİNAYA BU EKRAN KARTI NASIL OLUR

Edited by tsubasa.

kardeşim 128bit bir ekran kartı beğenmişsin sna önerim 256bit olursa oyunlarda bir sorun yaşamazsın öneri olarakta ;

http://www.cimri.com/msi-hd4850-1-gb-256-bit-gddr3-oc-16x-ekran-karti

bu senin işini görür kardeşim her oyunu düzgünce oynarsın

[quote name='manyakk_cocuk' date='28 Ocak 2011 - 18:27 ' timestamp='1296239831' post='953136']
2side aynı gibi biri ddr3 biri ddr5
[/quote]
kardeşim arasındaki fark bu kadr basitmi yani ?
bak kardeşim sana tavsiye ettiğim kart 256 bit senin beğendiğin ise128bit yani benim tavsiye ettiğim kart daha hızlı ve ağır basar senin önerdiğine çünkü bir kere veri yolu 256bit demek daha hızlı performans sağlamak demektir ve ayrıca benmarck testinede bakabilirsin 256bit olması ekran kartı için avantajdır umarım anlatabilmişimdir...

Edited by üye01

[quote name='üye01' date='28 Ocak 2011 - 18:36 ' timestamp='1296240364' post='953142']
kardeşim arasındaki fark bu kadr basitmi yani ?
bak kardeşim sana tavsiye ettiğim kart 256 bit senin beğendiğin ise128bit yani benim tavsiye ettiğim kadar daha hızlı ve ağır basar senin önerdiğine çünkü bir kere veri yolu 256bit demek daha hızlı performans sağlamak demektir ve ayrıca benmarck testinede bakabilirsin 256bit olması ekran kartı için avantajdır umarım anlatabilmişimdir...
[/quote]
gayet açıklayıcı oldun kardeş saol :)

256bit 128bit ten iyidir diye bir şey yok..bit tek başına bir anlam ifade etmez..ekran kartı öneremiyorum çünkü o anakarta takacağın tek çekirdek bir işlemci ekran kartını oldukça kısıtlayacak,günümüz oyunlarıda malum çoğu en az çift çekirdek istiyor..o makinaya yatırım yapmanı pek önermem..bence birikim yapıp işlemci,anakart,ram,ekran kartı şeklinde değiştir

[quote name='slkcer' date='28 Ocak 2011 - 19:00 ' timestamp='1296241841' post='953164']
256bit 128bit ten iyidir diye bir şey yok..bit tek başına bir anlam ifade etmez..ekran kartı öneremiyorum çünkü o anakarta takacağın tek çekirdek bir işlemci ekran kartını oldukça kısıtlayacak,günümüz oyunlarıda malum çoğu en az çift çekirdek istiyor..o makinaya yatırım yapmanı pek önermem..bence birikim yapıp işlemci,anakart,ram,ekran kartı şeklinde değiştir
[/quote]
peki kardeş buna çift çekirdek takamıyormuyuz..anakartın özelliklerinde desteklediği işlemci arasında core 2 de var ???

iyi akşamlar arkadaşlar HD yayınlar için işlemciye yormayacak ekran kartı almak istiyorum.sistemime uyumlu
tv çıkışlı hangi ekran kartını tavsiye edersiniz

sistem bilgileri:
tv kartı:skystar HD2
Windows 7 Ultimate
İşlemci:Intel(R) Core(TM)2 CPU 6600 @ 2.40GHz Socket 775
Anakart:P5B ASUSTeK Computer INC.
SDRAM 2047 MB