Jump to content

Laptop'ta Ilginç Bir Hata ...!

KadirBilici
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Acer 5738 Aspire Laptop kullanıyorum ..

Laptobum dün arızalandı arızası ise şu

Laptopu açıyorum windows yükleniyor diyor ve sonra siyah bir ekran hiç birşey çıkmıyor

Alt ctrl F10 yapıp fabrika ayarlarına geri yüklemek istiyorum lakin ondada donup kalıyor

Yeni bir işletim sistemi yükleyeyim diyorum ozamanda mavi ekran hatası veriyor

sizce problem nerede ? =(

[quote name='KadirBilici' date='28 Ocak 2011 - 21:13 ' timestamp='1296249783' post='953301']
Kesin çözüm önerecek birisi yokmu ?
Elimde Pardus yok olsa denerdim =)
[/quote]
eğer boot cdlere güveniyorsan, pardus kuramam cd yok diyorsan edinmeyi dene.en kötü ihtimal servise gönder.

• Editor

[quote name='KadirBilici' date='28 Ocak 2011 - 23:13 ' timestamp='1296249783' post='953301']
Kesin çözüm önerecek birisi yokmu ?
Elimde Pardus yok olsa denerdim =)
[/quote]
Bende acer emachines e725 kullanıyorum öyle bir hata benimde basıma gelmişti laptopun sarj cihazını fişten cektim bataryayıda cıkardım 5-10 durduktan sonra taktım donma sorunu kaybolmustu denemediysen dene bana cözüm olmustu sana faydası olur olmaz bilemiyorum

sevgili dostum herkes bişeyler söylemiş bende yardımcı olmaya çalışacağım

1- bataryayı çıkar öle dene
2- biosta sata mode AHCI ise IDE yada SATA seç öle dene
3- http://www.memtest86.com/memtest86-3.5a.iso.zip adresten dosyayı indir iso imajını başka bir pc de cd yazdır
ve bu cd ile boot et RAM larin sağlammı bi bak teste otomatik başlar Kırmızı renkli bir satır görürsen RAM in bozuk demektir. (RAM arızalarıda mavi ekrana sebep olabilir.
4- pc açılış ta ACER logosu geliyorsa TAB tuşuna bas ve yazıların çıktığı ekranda S.M.A.R.T yazan bir hata mesajı varmı bak varsa Hard diskini yenisi ile değiştir.
5- Notebook ısınıyormu onu kontrol et ısınıyorsa bakım yaptır. fanlarına

Benden Bukadar şimdiden kolaygalsin

Kardeşim öncelikle merhaba.Sorunun Bence Ya Biostan Yada Harddiskten Eğer Bu İkisindede Sorun Yoksa Ramlerini Kontrol Et.Zamanında Masaüstü PcAldığımda 2008de Vista Logosu Ve Cdsi Vardı.Vistayı Kurarken Pc Yeniden Başlatılıyor Dedi.Başlattı Sonrada Çöktü Sistem Kurulum Yapmaya Çalışıyorum 20 dk bekliyorum kurulumda hata veriyodu yada donuyodu.Teknik Servise Verdim. Onlar Sorunu Halledip Yolladılar Gerisingeri bence sende servisine yolla sıfır-garantili cihaz almışsın bakmaları zorunlu bakmıyosalar bile biraz stem et ara adamları:işte ben sizden .... TL'ye bilgisayar aldım ama sizin yaptığınız sat ortadan kaybol hesabı iş.eğer yapmıyosanız bu nasıl garanti nasıl teknis servis,sizi mahkemeye verecem de gözlerini korkut derim :D aynısını yaptım şahsen 1 güne kalmaz işimi yaptılar :D

Edited by ahmetcanars