Jump to content

Windows 7 Webcam Sorunu...

himmgarip
 Share

Recommended Posts

[center][color="#000000"][b][size="4"]Windows 7 Home Premium 32 bit (XP ve Win 7 Pro da aynı hatayı veriyor) işletim sistemi kurulu bir bilgisayar (Arkadaşımın Bilgisayarı)...

Kamerayı tanıtıyorum (5 tane kamera denendi en az)kamerayı problemsiz tanıyor.

Msn de görüntülü konuşma başlatıyorum ve 10 saniye sonra benim görüntüm donuyor karşı tarafın görüntüsü normal...

Chipset deriverı, kameranın en güncel driverları, directx, flash, java v.s. hepsi en güncel haldedir.

Hangi kameraya takılırsa takılsın hep aynı problem...

Şu uyarıyı veriyor denediğim bütün kameralarda tam donma anında [color="#FF0000"]"Webcam driverınız güncel değil. Güncelledikten sonra tekrar deneyin"[/color]

Ve şunu tekrar belirteyim [color="#FF0000"]en güncel driverlarını yüklüyorum[/color]...[/size][/b][/color][/center] Edited by himmgarip

[quote name='nacht44' date='02 Şubat 2011 - 00:44 ' timestamp='1296604455' post='955920']
sistem home preminyum olduğundan dolayı bu durumla karşılaşabilirsiniz driveri değilde işletim sistemini güncellemeden direk ultimate çevir yada profösyönele sorunun düzelecektir...
[/quote]

Problem işletim sistemi değil dostum...

xp dede aynı win 7 prodada aynı...

Home pre olanlar camera kullanamayacakmı :)

Edited by himmgarip

[quote name='ahmet_2626' date='02 Şubat 2011 - 01:14 ' timestamp='1296606285' post='955938']
dostum bilgisayara kim bilir neler yükledin, neler yaptın.adam gibi format atıp, adam gibi son sürüm msn ve son sürüm kamerayı kur öyle dene :=)
[/quote]

Korkma adam gibi yaptım ben herşeyi... Mesaj yazarken kelimelerini seçerek kullanmanı tavsiye ederim...

[quote name='yeniceli2001' date='02 Şubat 2011 - 01:18 ' timestamp='1296606498' post='955942']
dostum sorun sen de dğil bende de win7 ultimate var ve wlive essential 2011 var sendeki uyarının aynısı kameranın orada çıkıyor ama herhangi bir sorun oluşturmuyor. belki int yavaştır senin
[/quote]

Dostum ben 10 yılı aşkın bir süredir teknisyenim bi yerde bi hata var ama çözemedim. Benim bildiklerimle olmuyor başka birşey olması lazım muhakkak. İnternetle de hiç alakası yok 8 mbit netlimitsiz... Gayet hızlı yani...

Emre abi sen ne anlarsın pc işindenki ben sana öğretmekten bıktım :D :D

bendede aynı sorun vardı abi

Zapmsn ı tavsıye etmıstı forumda birisi tavsiye etmişti onla kaldırdım

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=windows-live-messenger-xp&lid=1795

bunuda ındırıp kurdum

denemekte fayda var abi

[quote name='xmode' date='02 Şubat 2011 - 01:28 ' timestamp='1296607089' post='955946']

bendede aynı sorun vardı abi

Zapmsn ı tavsıye etmıstı forumda birisi tavsiye etmişti onla kaldırdım

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=windows-live-messenger-xp&lid=1795

bunuda ındırıp kurdum

denemekte fayda var abi
[/quote]

poyraz çıldırtma beni... ne alaka yaa...

Allahım sana geliyorum!.. :facepalm:

[quote name='xmode' date='02 Şubat 2011 - 02:28 ' timestamp='1296607089' post='955946']

bendede aynı sorun vardı

Msni kaldırıp windows live messenger xp 2009 surumunu ındırıp kurdum sorun olmadı .

[/quote]

sayın arkadaşım aynı dert bendede vardı orjinal dahil 30 tane win7 dvdsi var elimde hepsini denedim hatta arkadaşımın pc de denedim hiç birinde camı açmadı ama bir gün burada rusça diamond diye bir win 7 indirdim hayatım değişti ondan sonra da bir kaç 7 indirdim denedim ama negatif camda benim a4 sıradan cam deiğl arkadaşınki başka marka ama hepsinde çalışıyor sebebi ise diamond başka driver kullanmış adıda (HP Basic Starter Camera) bütün camları açıyor ayrıca başka 7 indirmektende vaz geçtim teksorunum türkçe ye çevirmek okadar.ayrıca yukarıda konu hakkındaki yazıları okudum hiç alakası yok ayrıca pc konusunda çok bilgili sayılırım 7 deki sorun hatırladığım adı VGA diye bir driveri kendisi kurması hatta onu kaldırdım a4 driver kurdum yine açmadı neler yapmadımki kontrol etmek istersen aygıt yöneticisi aç GÖRÜNTÜLEME AYGITLARİ nı tıkla hangisi yazıyor VGA ise hiç deneme başka bir şey yapmaya benimkinde parantez içindeki isim yazıyor.

Edited by the67

[quote name='the67' date='02 Şubat 2011 - 02:34 ' timestamp='1296611049' post='955967']
sayın arkadaşım aynı dert bendede vardı orjinal dahil 30 tane win7 dvdsi var elimde hepsini denedim hatta arkadaşımın pc de denedim hiç birinde camı açmadı ama bir gün burada rusça diamond diye bir win 7 indirdim hayatım değişti ondan sonra da bir kaç 7 indirdim denedim ama negatif camda benim a4 sıradan cam deiğl arkadaşınki başka marka ama hepsinde çalışıyor sebebi ise diamond başka driver kullanmış adıda (HP Basic Starter Camera) bütün camları açıyor ayrıca başka 7 indirmektende vaz geçtim teksorunum türkçe ye çevirmek okadar.ayrıca yukarıda konu hakkındaki yazıları okudum hiç alakası yok ayrıca pc konusunda çok bilgili sayılırım 7 deki sorun hatırladığım adı VGA diye bir driveri kendisi kurması hatta onu kaldırdım a4 driver kurdum yine açmadı neler yapmadımki kontrol etmek istersen aygıt yöneticisi aç GÖRÜNTÜLEME AYGITLARİ nı tıkla hangisi yazıyor VGA ise hiç deneme başka bir şey yapmaya benimkinde parantez içindeki isim yazıyor.
[/quote]

Yok dostum kendi adı yazıyor kameranın ama msn de donuyor işte 10 saniye sonra...

Normalde msn ses ve görüntü ayarlarında donma yok o ekranda isterse bir saat kalsın...

Konuşma ekranında donuyor işte çözemedik yaa :D