Jump to content

Kafe Için Pc Nasıl Arkadaşlar

by_cell-cuq
 Share

Recommended Posts

İŞLEMCİ: Intel Core i5 2300 2.8Ghz 6Mb Cache Sandy Bridge İşlemci (404 TL)
ANA KART: Gigabyte GA-H55M-S2 Intel H55 Express DDR3 1666+ Core i7-i5-i3 LGA1156 Anakart (174 TL)
RAM: Kingston 4GB (2X2GB) 1333MHz DDR3 Hyperx Ram KVR1333D3N9K2/4G (97 TL)
VGA: Powercolor Ati HD3850 1GB 256Bit DDR2 (DirectX 10.1) CRT DVI TV-OUT PCI-E x16 Ekran Kartı (170 TL)
HDD: Samsung 500GB 7200RPM 16MB SATA2 Sabit Disk (88 TL)
LCD: Acer X163WAB 18" 8ms Wide Screen LCD Monitör - Siyah (149 TL)
KASA: Everest 501A Peak 300W 20+24pin, SATA Kasa (66 TL)
TOPLAM: 1148 TL

Arkadaşlar bu Makine nasıl sizce beni kaç yıl sorunsuz idare eder ? win7 x64 bit kuracağım kafe için Yorumlarınızı bekliyorum... Ayrıca bu parçalar birbirinle uyumlumu ?

[b]Parçalar uyumlu fakat mantıksız toplanmış.[/b]

1- İşlemci için i5 düşünmen güzel ama fiyatı ve senin bunu kişisel değil ticari olarak kullanacağını düşünürsek pek mantıklı değil.
2- Ekran kartın düşük çünkü bu devirde yeni nesil oyunları açarken zorlanacaktır.
3- Alınan bilgisayarda çoğunlukla oyun oynanacağı için ekranın büyük ve yüksek çözünürlüklü olması gerekir.

[b]Ben şöyle bir sistem öneririm.[/b]

[img]http://i55.tinypic.com/2r39u9h.jpg[/img]

[b]1340 TL[/b]

Tabi paraya göre daha farklı toplanabilir.

PC MERAKLISI arkadaşa katılıyorum konuyu gördüğümde bende aynı tavsiyede bulunacaktım. İnternet cafeler oyun ağırlıklı çalıştığı için amd phenom işlemciyle Ati 5000 serisi ekran kartı grafikte ciddi avantaj sağlıyor. benimde sana tavsiyem böyle olur. yanlız ram hilevel 4 gb 1600 mhz ve anakartıda gigabayte GA-MA785GT-UD3H, monitör 20 inç hkc 2ms tavsiye ederim. Fiyat yükseliyorsa anakartta gigabaytenin ddr3 serisisnde uygun fiyatlıları bulabilirsin. monitörde yine 18,5 19 inç kullana bilirsin.

Edited by gakgoş23

[quote name='PC MERAKLISI' date='08 Şubat 2011 - 11:56 ' timestamp='1297166811' post='959721']

1- İşlemci için i5 düşünmen güzel ama fiyatı ve senin bunu kişisel değil ticari olarak kullanacağını düşünürsek pek mantıklı değil.
2- Ekran kartın düşük çünkü bu devirde yeni nesil oyunları açarken zorlanacaktır.
3- Alınan bilgisayarda çoğunlukla oyun oynanacağı için ekranın büyük ve yüksek çözünürlüklü olması gerekir.

[b]1340 TL[/b]

[/quote]

Ekran kartını 256 bit bir ekran kartı ile değişirseniz buda 150 lira daha ekler ama daha performanslı olur.

bence işlemci olarak i750 koy ekran kartı ise hd5770 kullanırsan kasa ise cok kalitesiz bence akasa zen 450 i kullanırsan süper olur

benim sistem
intel core i5 750
gigabyte h55-ud3h
ram 2gb kingston
hd ,5770 axle
aksa zen 450

gayet iyi oyunları full çözünürlük kasmadan oynuyorum

Edited by Furkan TAN

Arkadaşlar ben bu pc'yi toplarım 5-6 yıl hiç dokunmam beni idare eder

[quote name='byxxl' date='08 Şubat 2011 - 16:32 ' timestamp='1297183345' post='959859']
cafe için intel işlemci alman bence yanlış olur. öyle i5 sandy bridge işlemciye hiç gerek yok. athlon II veya Phenom x2-x4 falan alırsan işlemciyi bence daha iyi olur.
[/quote]
Ben amd hiç kullanmadım hep intel kullandım hani derler ya bildiğin yol en iyi yoldur diye o maisal

[quote name='PC MERAKLISI' date='08 Şubat 2011 - 11:56 ' timestamp='1297166811' post='959721']

[b]1340 TL[/b]

[/quote]

Kasa ve ekran kartını tekrar değerlendireceğim

• 2 hafta sonra ...