Jump to content

Leptop Kapanıyor

korsan02180
 Share

Recommended Posts

:rofl: [b]slm arkadaşlar bende bir tane leptop var
sorunuda şu mesela akşama kadar ıçık olsun
yanı hiç işlem yapmadan hiç birşey olmuyor
size şöyle bir örnek vereyim geçen açtım
net'e film izleyeceken yani filmin sanırım 10
nuncu dakikasında leptop kendini resetledi
+++ açılışta çok ses geliyor fandan yani
sanırsınki içerde yol çalışması var arkadaşlar
bunu bir çözümü varmı???....[/b] :whistle:

kardeş bu sorunlar tüm laptoplarda olabiliyor
sana tavsiyem iyi bi bilgisayarcıya götür açsınlar temizlesinler bi baksınlar performansı 100 de 100 artar emin ol
tavsiyemde mecidiyeköy de "bilgisayarım" diye bir firma var çok iyi ilgileniyolar bi git derim fiyatıda 50 lira felan bişe tutar
senide kasmaz bilgisarnda kasılmaz

Laptop markası Casper ise olması muhtemel şeylerden biridir.Ayrıca eğer ısınma problemi varsa laptop soğutucusu al derim ben.

Bende bir Casper marka laptop sahibi olarak bunu söylüyorum.Ayrıca benim laptopun fanındaki ses maşallah masaüstünde yok.

fanda toz toprak evdeki dışardaki her türlü pislik birikmiştir.. benim tafsiyem laptopu açabiliyorsan yani kasayı aç fanı sök ve güzelce temizle.. benim laptop ta da aynı sorun vardı.. içini açıp bir güzel temizledim.. fanı söktüm.. fanın üstünde kelebek varsa yavaşca kaldır fanı komple sök parçalara ayır ve tekrar tak.. fan pervanesinin demirinede biraz yağ sür.. eğer fanda kelebek yoksa benimki gibiyse vidalarını sökmen lazım.. ben vidaları söktüm kablolarına kadar söktüm.. temizledim ve öyle taktım.. şuan hiç bir sorun yok.. laptop uzunca bir süredir kullanılıyor ve hiç temizlenmediyse hava üflesende sorun ortadan kalkmayabilir..

[quote name='oguzhan5445' date='15 Şubat 2011 - 16:49 ' timestamp='1297781963' post='963771']
hepsi yanlış işlemci kapağı yai soğutucu su gevşe miştir çünkü o kapak gevşediği zaman pc ken disini yeni den başlatır ve korumaya alır yani pc güç süz kalır onu pc cilere götür yada gara tisine garanti dediğim çıkar ;)
[/quote]

orada kocaman vidalar var nasıl gevseyecek
bu arızayı ben her gun tamir ediyorum şimdiye kadar 1000 laptop soktum
hiç birinde sogutucu gevsememişti

Arkadaşım O Sorun Virüslele felan Hiç Alaksı Yok Kapağı Aç İşlemci Temizle Soğutması İçin Termal MAcun Felan Sür Eğer Buda Olmadı Chiplerinde Sorun Vardır Aşırı IsınMadan Kapanıyor Mesaj aTArsan Yardımcı olmaya Çalışırım Kolay Gelsin :)