Jump to content

Dil Çubuğunu Geri Getirme

triyak72
 Share

Recommended Posts

Slm.Katılımsız bir cd ile xp kurdum.Türkçe "q" ve "f" klavye beraber kullanıyorum.Ama araç çubuğunda dil çubuğu yok.Ne yaptıysam geri gelmedi.Sanırım katılımsız kurulum atyarlarında bu kapatılmış.Kapatmak için reg kaydını buldum.Ama açmak için ne yapmalıyım.

[codebox]; Görev çubuğu'ndan dil çubuğunu kaldır
[-HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]
@="Language bar"
"MenuTextPUI"="@%SystemRoot%\\System32\\msutb.dll,-325"
[/codebox]

[b]Denetim masası - bölge ve dil - diller -ayrıntılar-dil çubuğu-dil çubuğunu göster işaretle[/b]

[center][img]http://img492.imageshack.us/img492/8152/adilcub3yb.jpg[/img][/center]

Bu makalenin "Çözüm" bölümünde açıklanan düzeltmeyi yükledikten sonra, bir kayıt defteri ayarı yapılandırıp kullanıcıların Dil çubuğunu kapatmasını engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin

Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:
[b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft[/b]
Düzen menüsünde [b]Yeni[/b]'nin üzerine gidin ve Anahtar'ı tıklatın.
[b]MSCTF[/b] yazın ve [b]ENTER [/b]tuşuna basın.
Yeni oluşturduğunuz [b]MSCTF[/b] anahtarını sağ tıklatın, Yeni'nin üzerine gelin ve [b]DWORD [/b]

Değeri'ni tıklatın. [b]DisableCloseButton[/b] yazın ve ENTER tuşuna basın.

[b]DisableCloseButton[/b] girdisini çift tıklatın, Değer verisi kutusuna [b]1[/b] yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Edited by mucit41

ctfmon.exe bu dosya system 32 icinde yoksa baska bi yerden bul icine at hatta baslangıcta calışmasını sagla ozaman cıkıyor bende zamanında katılımsızda siliyordum bu dosyayı dil cubugu cıkmıyordu baya ugrastım bulmak icin sonunda anladımki bu sildigim dosyadan kaynaklanıyormuş

• 1 yıl yıl...

[CODE]; Görev çubuğu'ndan dil çubuğunu kaldır
[-HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]
@="Language bar"
"MenuTextPUI"="@%SystemRoot%\\System32\\msutb.dll,-325"
[/CODE]
[center][img]http://img492.imageshack.us/img492/8152/adilcub3yb.jpg[/img][/center]

[center]Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:
[b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsofti[/b]
Düzen menüsünde [b]Yeni[/b]'nin üzerine gidin ve Anahtar'ı tıklatın.
[b]MSCTF[/b] yazın ve [b]ENTER [/b]tuşuna basın.
Yeni oluşturduğunuz [b]MSCTF[/b] anahtarını sağ tıklatın, Yeni'nin üzerine gelin ve [b]DWORD [/b]

Değeri'ni tıklatın. [b]DisableCloseButton[/b] yazın ve ENTER tuşuna basın.

[b]DisableCloseButton[/b] girdisini çift tıklatın, Değer verisi kutusuna [b]1[/b] yazın ve Tamam'ı tıklatın.
[/center]
[center]ve bilgisayarı yeniden başlatın.[/center]

[center]ctfmon.exe bu dosya system 32 icinde yoksa baska bi yerden bul icine at hatta baslangıcta calışmasını sagla ozaman cıkıyor[/center]

Aynı Sorun bendede var yukardaki denilenleri bende[color=#FF0000] msconfig'ten[/color] başlangıca ekledim [color=#FF0000]bölgesel dil ayarlarından'da[/color] açtım gelmiyor [color=#FF0000]saatin[/color] yanından yeni araçbuğu içinbde olması lazımken dil çubuğu diye bişi yok ve yeni araçbuğu içinde olursa olucak diye düşünüyordum bende o yüden alttaki yazdıgım şekil uygulayarak düzelttim sorunumu

[color=#FF0000]System32\msutb.dll[/color] içindeki dosyayı [color=#FF0000]başlat\tüm programlar\başlangıç [/color]içine kısayolunu atıp [color=#FF0000]çift[/color] tıklatarak programın başlangıçta yeni araç çubukları içinde gözükmesini saylayabilirsiniz çoğu kişi bu işten muzdarip şimdiden herkezin gözü aydın diyebiliriz kolay gelsin.

Edited by @RTHuR