Jump to content

Yeni Bi Laptop Alacagim Görüşlerinize Başvurmak...

V.Ghost95tr
 Share

Recommended Posts

[color="#000080"][font="Comic Sans MS"][size="4"]Arkadaşlar mart ayında yeni bir laptop alacağım inşallah, şu an iki tane laptop var ikisi arasındayım ikiside aynı marka Sony
birisi i3-370M Processor (3M cache, 2.40 GHz)
4GB RAM
320 GB HARD DISK
VIDEO KARTI KENDİLİĞİNDEN
Fiyatı 570,00 €

Diğeri ise şu:
İntel Core i3-380M 2.53GHz
RAM 4 GB
Hard Disk 500 GB
Video kartı ATI Mobility Radeon HD 5650 1 GB 2743 mb a kadar yükselebiliyor
Fiyatı 650,00 €

Sizce hangisini almalıyım, fiyat olarak zaten belli ama özellikleri biraz düşündürücü, ben Ati video kartını hiç sevmem duyduğum ve bildiğim kadarıyla çok ısınıyormuş, ama işte çok iyi olarak bilmiyorum görüşlerinizi bekliyorum... [/size][/font][/color]

[quote name='V.Ghost95tr' date='17 Şubat 2011 - 15:28 ' timestamp='1297953481' post='964976']
Peki ya Video kartı nasıl sizce Test Drive Unlimited 2 ve NFS Hot Pursuit 2 yi kaldırabilir mi??
[/quote]
bende hd 4770 his digital var bundakide his digital olmasa bile benimkinden üstün ;)

kaldırır işlemcin benden baya üst bu mantıklı zaten fiyata ve özelliğe göre bunu al hayırlı olsun

video performansı tatmin edicidir nfs hot pursuit 2 yi rahatlıkla oynarsın ama test driverida oynasın ben senelerdir ati kullanıcısı olarak hiç bi zaman ekran kartından sıkıntı çekmedim benim laptopta ati hd 3450 ekra kartı var ve 1080p videoları ve enson call of duty black ops'u
oynadım.

[quote name='poneryas' date='17 Şubat 2011 - 15:10 ' timestamp='1297956002' post='964997']
video performansı tatmin edicidir nfs hot pursuit 2 yi rahatlıkla oynarsın ama test driverida oynasın ben senelerdir ati kullanıcısı olarak hiç bi zaman ekran kartından sıkıntı çekmedim benim laptopta ati hd 3450 ekra kartı var ve 1080p videoları ve enson call of duty black ops'u
oynadım.
[/quote]

Verdiğin bu bilgi için çok teşekkür ederim, artık sanırım bende ATI kullanıcısı olacağım yeni laptopumla inşallah, ben şimdiye dek masaüstü bilgisayarımda hep nvidia geForce kullandığım için ondan ayrılmak istemiyordum, çünki çok güzel vede hiç ısınmıyordu günlerce açık kalmasına rağmen.

[quote name='V.Ghost95tr' date='17 Şubat 2011 - 14:28 ' timestamp='1297953481' post='964976']
Peki ya Video kartı nasıl sizce Test Drive Unlimited 2 ve NFS Hot Pursuit 2 yi kaldırabilir mi??
[/quote]

Benim sistem özellikleri ve laptop markası imzamda mevcut.
NFS Hot Pursit oynarken kasma oluyor..
Ama Black OPS u full oynuyorum sorun olmuyor.. Bence araştır..

Laptop erkan kartları mobile dir..
Masa pcsindeki şekilde performans alamazsın..

[quote name='by_bozkurt' date='17 Şubat 2011 - 15:43 ' timestamp='1297957992' post='965016']
Benim sistem özellikleri ve laptop markası imzamda mevcut.
NFS Hot Pursit oynarken kasma oluyor..
Ama Black OPS u full oynuyorum sorun olmuyor.. Bence araştır..

Laptop erkan kartları mobile dir..
Masa pcsindeki şekilde performans alamazsın..
[/quote]
Arkadas senin bilgisayar tam bir dev!! Seninki kaldiramiyorsa hot pursuiti benimki hic kaldiramaz o zaman...

[quote name='V.Ghost95tr' date='17 Şubat 2011 - 22:51 ' timestamp='1297983670' post='965283']
Arkadas senin bilgisayar tam bir dev!! Seninki kaldiramiyorsa hot pursuiti benimki hic kaldiramaz o zaman...
[/quote]

Modern Warfare 2 ve Black Ops u full düzeyde oynayabildim.
Fakat...

James Bond un son oyunu ve NFS Hot Pursit 2 yi en düşük seviyede bile oynayamadım..

Tüm driverler nvidia phsx ve diğer eklentiler güncel haldeydi.. Oyun açılıyor mesela 10dk oynuyorsun ekranda araba kullanırken kasılma oluyor..
Şahsen ben zevk alamadım :)

Makine Allaha şükür daha normal işlemlerde tık dedirtmedi.