Jump to content

Explorer.exe Çalışmayı Durdurdu

laloa
 Share

Recommended Posts

öncelikle herkese merhaba
masaüstüm de .mkv uzantılı bir video dosyası var ve ben bu dosyayı hiçbir şekilde silemiyorum...bilgisayarı normal mod da başlatınca da "explorer.exe çalışmayı durdurdu" diye bir mesaj alıyorum... sanırım herşey bu video dosyasından kaynaklanıyor..şu anda ağ ile güvenli mod yardımıyla bu mesajı yazıyorum...lütfen acil yardım edin....şimdiden çok teşekkürler...

işletim sistemim windows 7 ultimate sp1

aynı sorun ile ben de karşılaşmıştım.öncelikle dosyayı varsa eğer başka bi harddisk bölümüne taşıyıp silmeyi dene.olmazsa aynı bölümde yeni bir klasör oluşturup içine atarak silebilirsin.ben bu şekilde silmiştim.yine silinmiyorsa yazdıklarımı güvenli kipde denemeni tavsiye ederim.

[quote name='avantis' date='20 Şubat 2011 - 22:34 ' timestamp='1298234640' post='966901']
Güvenli modda silinmiyorsa Cd den çalışan Xp ile sistemi cdrom dan başlatıp sileceksin.Birazdan birileri unlocker ile sil der ki büyük ihtimalle denemişsindir.
[/quote]

bu cd den çalışan xp neyin nesidir bi anlatırmısınız yada link verir misiniz...ayrıca ben windows 7 kullanıyorum cd den çalışan xp kullanmak sorun olmaz mı yani söylemek istediğim şu cd den çalışan windows 7 yok mu?

ilginiz için çok çok teşekkürler...

windows 7 Codecs kurduysanız onu kaldırın bilgisaarı kapatıp açın sonra silin...enimde başıma geldi...sonunda Codec ten kaynaklanıyormuş...

[size="3"][color="#FF0000"]EDİT::::: Sorunun çözüldüğüne sevindim[/color][/size]

Edited by byvistakazim

[quote name='byvistakazim' date='23 Şubat 2011 - 19:40 ' timestamp='1298483450' post='968456']
windows 7 Codecs kurduysanız onu kaldırın bilgisaarı kapatıp açın sonra silin...enimde başıma geldi...sonunda Codec ten kaynaklanıyormuş...

[size="3"][color="#FF0000"]EDİT::::: Sorunun çözüldüğüne sevindim[/color][/size]
[/quote]

[b]keşke format atmadan önce bilgilendirseydiniz beni....ama yine de teşekkürler bunu öğrendiğim iyi oldu eminim ileriki zaanlarda işime yaracaktır.tekrar sağolun...:) [/b][size="3"][/size]