Jump to content

Katılımsız Kuruluma Ile Ilgili Bir Kaç Soru

umudooooo
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar biliyorum sitede çok anlatım var inan çoğuna baktım ama serial reg kaydı dışında ise nereye eklenir ve bazı programlar kurulum sırasında serial istiyor onu nasıl yapacam
kurulurken cmd ekranı gizlenmesi için cmdow.exe @ /hid komutunu vermeme rağmen siyah cmd ekranı gizlenmiyor ama kurulum sorunsuz şekilde oluyor bunu nasıl gizleyebilirim

[quote name='stowaways' date='24 Şubat 2011 - 13:22 ' timestamp='1298554367' post='968960']
komutun çalışması için cmdow.exe dosyasının system/system32 klasöründe olması gerekiyor diye biliyorum
[/quote]
tamam da mesela internetten indirdiğim katılımısız programlar yükleniyor ama kendi yaptıklarımda öyle oluyor

katılımsız kurulum için farklı yolların olduğunu sende biliyorsundur onlar farklı yollar denemiş olabilir yada katılımsız kurulum paketine cmdow.exe'yi ekle ve kurulum başında gerekli klasöre taşınmasını sağla, onlarda bunu da yapmış olabilirler

not: belirtmeyi unutmuşum system/system32'den kastım sistem yada sistem32 klasörüdür

Edited by stowaways

cmdow.exe'yi pakete eklemen daha rahat gibi geliyor ama bazen antivirüsler bunu virüs olarak algılayıp silebiliyor.

benimde pek bilgim yok katılımsız kurulum hakkında ama o sorunun sebebinin, anlatınımlardaki yorumlarda, klasörde cmdow.exe'nin olmaması olduğunu okumuştum. sadece bu kadarını biliyorum, istersen kopyalanmasını dene olmazsa öteki yöntemleri denersin

[font="Tahoma"][color="#000000"][b]@echo off[/b]

Komutu ile CMD Komut Dosyalarında Komut Penceresi Çıkmasını Engelleyebilirsin.[/color][/font]

[b][font="Tahoma"][color="#FF0000"]Edit ;[/color] [color="#0000FF"]Satırın En Üst Kısmına Girmelisin bu Komutu.[/font][/b][/color]

[quote]@echo off
chdir /D %AllUsersProfile%\Desktop
mkdir SefaXP!
exit[/quote]

[font="Tahoma"][color="#000000"]Gibi[/color][/font]

Edited by SefaEmler

[quote name='SefaEmler' date='24 Şubat 2011 - 14:36 ' timestamp='1298558787' post='969004']
[font="Tahoma"][color="#000000"][b]@echo off[/b]

Komutu ile CMD Komut Dosyalarında Komut Penceresi Çıkmasını Engelleyebilirsin.[/color][/font]

[b][font="Tahoma"][color="#FF0000"]Edit ;[/color] [color="#0000FF"]Satırın En Üst Kısmına Girmelisin bu Komutu.[/font][/b][/color]

[font="Tahoma"][color="#000000"]Gibi[/color][/font]
[/quote]
'@echo off' yazıp alt satıra istedigmzi yazacaz başka bişe yapmamza gerek yok demi birde kardes senın yaptıgın sağ alt köşede çıkan kurulum başarıyla tamanlandı. Yazısının exe dosyasını ve ini uzantılı dosyasını winrar katılımsız dosyasına ekliyorum en son da start /wait son.exe komutu veriyorum ama hata çıkıyor

Edited by umudooooo

[font="Tahoma"][color="#000000"]Evet Komut Satırının En başına [b]@echo off [/b]yazarsan Herhangi bir Pencere Görünmez.[/color][/font]

[font="Tahoma"][color="#000000"]Arkadaşım WinRaR İle Yaptığın Katılımsız Kurulum'da Neden Start/wait son.exe Komutunu Kullanıyorsunki ?

"[b]Çıkarttıktan Sonra Çalıştır[/b]" Komutu ne güne Duruyor :)[/color][/font]

Edited by SefaEmler

anladığım kadarıyla winrar içine x.bat dosyası koyup kurdurtuyorsun öyle yapacağına "Setup="kısımlarını altalta bir kaç kez yaz kaç program kurduruyorsan işte.yada installtips dosyası vardı sitede arat.ini dosyasına sırayla kurulacakları yazıp installtips.exe yi çalıştırınca hepsi kuruluyordu.Balocuk şeklinde bilgilendirme vermek istiyorsan hazır dosyaları değilde autoit kodlarından doğrudan kullanmanı tavsiye ederim.hem katılımsızını autoit içine almış olursun hemde bilgilendirme için sabit dosya kullanmazsın.

şurada Winrarla katılımsız kurulum anlatımı yapmıştım ayrıntılı anlatım.İzle bazı ayrıntıları öğrenirsin.
[quote]http://freshdragon.blogspot.com/p/katlmsz.html[/quote]

Baloncuk başka bir deyişle traytipte bilgilendirme içinde şunları kullanabilirsin.
[quote]
;Dosyayı Autoit içine Al
FileInstall("Setup.exe",@TempDir & "\$$.tmp"); Katılımsız dosyasının adı Setup.exe
FileMove(@TempDir & "\$$.tmp",@TempDir & "\temp.exe" ,1)
RunWait(@TempDir & "\temp.exe");
FileDelete(@TempDir & "\temp.exe")

;Bilgilendirme
opt("TrayMenuMode", 1)
TrayTip("Kurulum Tamamlandı.", "Program Adı 3.2", 3, 1)
Sleep(3000)
TrayTip("Daha fazlası için...", "XaraX | www.katilimsiz.com", 3, 1)
Sleep(3000)
EXIT[/quote]

Edited by xarax