Jump to content

Yüksekova'da Polis Linç Edildi...

Sirius
 Share

Recommended Posts

Doğuda doğma ile bunun ne alakası var güzel arkadaşım. Biz doğulu vatandaşlarımıza en ufak laf etmeyiz, biz terör örgütü yandaşlığı yapan şerefsizlere laf ediyoruz?

Ayrıca Apoş için "Hapiste sıkılıyor ev hapsi nasıl olur?" polemiği yaptıracak kadar düşmüşsen bu ülkede poliside linç ederler, askeride vururlar, sende televizyonda izler vay şerefsizler dediğinle kalırsın...

Edit: Öldü diye bırakmış p**ler ama inşallah bir an önce iyi olur polisimiz.

[size="4"]yahu arkadaşlar konuya bu kadar bilinçli yaklaşacağınızı doğrusu beklemiyordum. Hani demiş ya adam alim ile oturursan alırsın mertebe cahil ile oturursan dönersin merkebe hesabı bilenle sohbet başka doğrusu gelelim mevzuya polisi tanımak yada tanımamak hiçbir önem arz etmiyor benim için polis kamu vicdanının tatmini için adaletin yürütme organı misyonu ile gittiği bir yerde saldırıya uğruyor ve netice; kameralardan saldırganlar tespit edilmeye çalışılıyor Yara alan sadece ülkemin polis memuru değil beyler memleketimin adalet anlayışı ve adalete olan güveni sarsılıyor. it, itlikten vazgeçmeyecek bu belli fakat toplumun adalet e olan güveninin sarsıldığı her olay devletin varlığına saplanan bıçak gibi. İnsan Hakları altında güvence altına alınan suçluların hakları adeta onları haklı çıkaracak seviyeye geldi. Şu an adalet sistemine olan sitem yerel ancak mevcut sistemin getirdiklerine top yekün bir itiraz ise toplumdan malesef gelmiyor. Tecavüzcülerin hadım edilmesinden bahsediliyor yada ayrılan eşlerin estirdiği terörden, terör zanlılarının nasıl milletvekili olup meclise sokulduğundan ve 18 yaşına kadar binlerce bile suç işlese de şahsın kanun karşısında suça itilmiş çocuk olarak nitelendirilmesinden bahsediliyor aynı medya Ogün SAMAST için verilen suça sürüklenmiş çocuk kararını eleştirir iken doğu da polise Molotof atanlara onlar daha çocuk diyor ve herkes bu oyunun farkında ama bu hiçbir zaman net ve top yekün bir tepkiye dönüşüp bir sosyal hareket haline dönüşmüyor aynı şeyleri söylüyoruz ama bir türlü birlik olamıyoruz öte yandan suçtan para kazananlar bu yasal düzenin kendilerine sağladığı yararlardan faydalanarak daha çok insanı mağdur edip daha çok haksız kazanç elde ediyor. Tabi ki meslektaşım için çok üzgünüm biz 200 bin kişilik bir aileyiz. Arkadaşımın başına gelen benimde başıma gelmez diye bir şey yok ama beni esas üzen toplumun; hukukun kamu vicdanı karşısında yetersizliğini gördüğü halde tepki vermeden olanları öylece izlemesi bu tip olayların daha çok meydana geleceğinin habercisi. İçişleri bakanınızın işkenceye 0 tolerans dedik ve yaptık diyerek övünmesi aslında polisi öyle bir sindirdik ki anasına sövseler sesini çıkaramaz hale getirdik. parmağını kıpırdatsa artık işkenceden sayarız anlamına geliyor. Acil olarak daha iyi bir ceza kanununa ve muhakeme usul kanununa ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Toplumsal düzenin sağlanması ve artık insanların sabırlarının zorlanmaması adına bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün dünyaya anlatılması adına suçun karşısında güçlü bir adalet ile mağdur yada müştekinin haklarının korunabilmesi adına ben isterdim ki o arkadaşımın kılına dokunulduğu vakit devlet tüm güçleri ile oraya gelsin arkadaşımı bu itlerin elinden alsın ve onlara da devletin memurunun canına, milletin malına kast ne demekmiş hakkıyla öğretsin. Aslan gibi çarpışsın tilki gibi kamera görüntülerinden adam tespit etmeye uğraşmak yerine hepinize saygılarımı sunuyor arkadaşıma da acil şifalar diliyorum. [/size]

[quote name='JustbeKinq' date='02 Mart 2011 - 21:06 ' timestamp='1299100603' post='972992']
[b]Yazıklar Olsun. Adam Orda Tutup Ateş Etseydi Haberlerde Şu Yazacaktı ORANTISIZ GÜÇ Polis Göstericilere Ateşle Karşılık Verdi Şeklinde Şimdi Bu Adamın Hesabını Kim Soracak. En Fazla 2 Gün Daha Haberlerde Gösterilecek Ve Unutulup Gidilecek Böyle Bir Yerde Yaşıyoruz. Polis ' in Gereğini Yapamadığı Medyanın Çarpıttığı Bir Yerde...[/b]
[/quote]
Asker ve polısten vur emrıne alırsan boyle seyler cok normal kardesım.
Asker bıle terorıstı vuramıyo 3 kere ıkaz atesı etcek en son zamanı kalırsa bacagına sıkacak. tabı sıkcak canı kalırsa...
Allah yardımcıları olsun.