Jump to content

SWF Problemi

jaramanq

Recommended Posts

arkadaşlar auto play media studio ile yeni tanıştım benim hazırladığım bir flash animasyon var swf formatında şimdi istiyorum ki auto palyde ilk sayfaya koyayım bu animasyonu zaten 1dklık bişi sonra auto playde page 2 ye geçsin bunu nasıl başarabilirim flashı eklediğimde sağ tıklıyorum flash için auto mediaya da quick action sekmesi bulunmuyor bende scriptten add action yapıp oradan page jump 2 yaptım ama beceremedim nasıl yapabilirim acaba swf yi exe yapma imkanımda var ama bir şekilde çıkış yolu gösterinirmisiniz

yani önce flas açılsın işte program tanıtımı fln yaptım sonra program kurların olduğu page2 ye geçmek istiyorum

SWFyi FLV veya AVI yaparsan bir çözümüm var.Aslında SWFdede vardır bunun çözümü ama ben bilmiyorum.

AVI formatında elinde bir video olduğunu varsayıyorum.

proje diyelimki 2 sayfa

1. sayfaya bir media player plugini ekle bu pluginin On Finish evresine

Page.Jump("Page2")

yaz.Sonra Page1 in özelliklerine girerek On Show evresine

MediaPlayer.Load("Plugin1", "AutoPlay\\Videos\\videom.avi");

MediaPlayer.SetFullScreen("Plugin1", true)

yazarsan olur.

Media layer Pluginin adı Plugin1, videonun adı ise videom.avi varsayılarak düşünülmüştür.

1. Sayfa'ya SWF dosyanızı koyun. Daha sonra Sayfanın On Show Evresine şu kodları yazın:

Application.Sleep(10000)
Page.Jump("Page2")[/CODE]

Bu kod 10 saniye 1. sayfayı gösterip daha sonra 2. sayfaya geçiş yapacaktır. Swf dosyanızın kaç saniye görünmesini istiyosanız 10000 kısmını ms değerinden yazarak değiştirin.

1 sn = 1000 ms

10 sn = 10000 ms

teşekkürler ama avi ye çevirince falsh menü fln yaptım onların özelliği kayboluyor birde yinede denedim ses var görüntü gelmiyor swf

yi bi şekilde oynatamazmıyız yada ben bunu exeyede çevirebilirim oda olur

teşekkür ederim kintaro dediğin şekildeoldu ama istediğimi elde edemedim flash da auto media daki gibi parola sorma falan yapmıştım parola yı flan girince flash bitoyordu swf bitince page 2 ye geçebilirsem güzel olacaktı başka bir yolu varmıdır bunun swf yi exe yaptım sonrada ams de kuruluma devam etmek için tıklayınız diye buton hazırladım bu butonada run deyip flash gösterdim birde aklıma böyle geldi ama oda flash çalıınca ayrı pencerede çalışıyor bu 1.sorun 2. sorunda yine page2 ye geçemiyorum birde bu şekilde düşünüp bir şey elde edebilirmiyiz

yada direkt flash yükleyerek page2 geçebilirmiyiz page2 de checkbox falan var işte

Paşam ha 60 saniyelik swf video yüklenince 2. sayfaya geçmişsin, ha Application.Sleep(60000) yazıp swf oynarken 1. sayfanın 60 saniye beklemesini sağlayıp 2. sayfaya geçmişsin. Ne farkeder ki onu anlayamadım. İkiside aynı şey...

ben en iyisi benim projenin linkini vereyim siz bir bakarsanız anlarsınız sorun 60 sn swf değil

Please register to see this content.

swf belli bir saniyesi yok yani 1dk da olabilir 10sn yede kullanıcıya göre değişir projemi incelerseniz anlarınız yardımınızı bekliyorum

benmi flash da şifreyi yanlış girince falan uyarı veriyor doğru girince fln tebrik ediyor :)

bu flas bi şekilde ekleyelim arkadaslar yardım edin

Bu şekilde bunu yapamazsın. Yaparsın fakat AMS ile flasha komut göndermen gerekir. Çünkü parola Input'unu flashın içine koymuşsun. Buna hiç gerek yok. Bu flash dosyasını 3'e böl. 1. giriş kısmı, 2. parola başarılıysa çıkan animasyon. 3. parola yanlışsa çıkan animasyon. Parola girme kısmını AMS ye bırak. Hem bu şekilde parolayı şifreleyebiliriz ya da AMS nin içine gömebiliriz. Çünkü senin senaryonda parola projenin içinde dosya olarak duruyor bunu herkes görebilir. Ama benim senaryomda olaylar farklı gelişiyor ve parolayı kullanıcının bulması imkansız. Emin ol bu şekilde daha stabil bir sonuç alırsın. Dediğim gibi flash dosyanı 3 e bölüp gönderirsen bu şekilde hazırlayabilirim.

İlk flasha git buttonu koymuşsun? Onu sifre isimli sayfaya yonlendirmelisin. Ya da hangi komutu verdin? onu soylersen bu şekilde de yapabiliriz. Birde programın şifresi ne olacak?

şifre sayfası derken onu anlamadım flash seklindeki şifre sayfasına mı yönlendireyim git butonunu veya git butonu olmadan da olur o kadar önemli değil git butonu yok gibi yapalım yada kurulma hoşgeldiniz desin direkt ams sifre ssayfasına gitsin şifre önemli değil ya ben yapılabilirliğine bakıyorum sifre 159 olsun

Projeyi hazırladım. Proje açılınca 5 saniye bekleyip şifre soruyor. Şifre doğru ise şifre doğru videosunun olduğu sayfayı açıyor. Artık ordan sen istediğin gibi checkboxlarin oldugu sayfaya yonlendirirsin. Şifre yanlış ise şifre yanlış videosunun olduğu sayfayı açıyor ve alta bir button ekledim. Ordan tekrar şifre sayfası açılabilsin diye. Dosya:

http://www.tamotomatik.org/dosya/sifre.zip[/CODE]

şimdide aklıma bişi düştü ya acaba flas tan kmout verdirerek exe çalıştırabilirmiyiz flash da buton yapıp bunlara hazırladıgımız katılımsız kurulm exe çalıştırabilirmiyiz veya az önceki konu gibi page 2 yönlendiren bir komut ekleyebilirmiyiz flasha

ben bir exe ye yönlendirdim ama açamadım birde siz bakarmısınız

nerede yanlış yapıyorum adg diye bir katılımsız hazırladım

// Action script...

// [Action in Frame 3]

stop ();

P = false;

// [Action in Frame 4]

P = true;

// [Action in Frame 6]

fscommand("exec", "adg.exe");

gotoAndPlay(2);

Bu konuda pek bilgim yok yalnız;

fscommand("exec", "adg.exe");

kodunu;

fscommand("exec", "Autoplay\Docs\adg.exe"); ya da fscommand("exec", "Autoplay\\Docs\\adg.exe");

şeklinde değiştirip dener misin?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...