Jump to content

Sleep Kullanımı

halil355

Recommended Posts

sunu nasil yapabilirim,progtami kapatma butonuna tikladigimda hemen cikmasini istemiyorum butona tikladigimda program 5 yada 10 saniye sonra kapansin bunu nasil yaparim...

Çalışma içinde herhangi bir sayfada bir buton oluşturup On Click evresine

Application.Sleep(5000);

Application.Exit(0);

yazılırsa 5 sn sonra kapanır.

5000 sayısını 10000 yaparsan 10 sn sonra kapanır.

Recep, verdiğin kod doğru yalnız o kodu programı kapat gibi bir tuş yapıp ona koymak lazım. O zaman çalışacaktır. Fakat programı yukardan X tuşuna basıp kapadığında yada ALT+F4 ile kapadığında direk kapanacaktır kodu görmeyecektir. Yalnız On Shutdown evresine yazdığınız zaman programı nerden kapatırsanız kapatın o kodu devreye sokacaktır. Sanırım bu iş için On Shutdown evresi daha doğru olur. ne dersin?

Recep, verdiğin kod doğru yalnız o kodu programı kapat gibi bir tuş yapıp ona koymak lazım. O zaman çalışacaktır. Fakat programı yukardan X tuşuna basıp kapadığında yada ALT+F4 ile kapadığında direk kapanacaktır kodu görmeyecektir. Yalnız On Shutdown evresine yazdığınız zaman programı nerden kapatırsanız kapatın o kodu devreye sokacaktır. Sanırım bu iş için On Shutdown evresi daha doğru olur. ne dersin?

Ama hocam halil zaten butondan bahsetmiş öyle değilmi? Ben buton dediği için öyle yaptım.

hocam yardiminiz icin cok sagolun iki kodda isimi görüyor,Recep kardesim sanada cok tesekkür ederim.ben bu kodu sunun icin istemistim ben tek sayfalik proje yapmistim ama bunun gibi bana 40 sayfa daha lazimdi ama bunu hayatta ugrasip yapamam bitanesi zaten cok ugratirdi,bende sunu düsündüm tek calimayi Build yaptim ve 40 tane kopyasini cikardim bunuda ams de ayni calimanin üzerinde butonlara ekleyerek tek bir proje haline getirdim,bu kapatirken bekleme koduda her sayfaya gecise bi sonraki program acildiktan sonra önceki 1 sn sonra kapansin diye lazimdi.

kafanizi agrittiyam kusura bakmayin :D belki bilgi olur diye yazdim...

Şöylede yapabilirsin;

On Timer

nSaniye = nSaniye + 1;
if nSaniye >= 5 and bKapat then
bKapat = true;
Application.Exit(0);
end[/CODE]

On Global Functions

[CODE]bKapat = false;
function QueryAllowProjectClose()
   if bKapat == false then
   nSaniye = 0;
   Page.StartTimer(1000);
   return false;
   else
   return true;
   end
end[/CODE]

Projenin herhangi bir yerine birşey daha eklemene gerek yok programı kapatmak istediğinde 5saniye sonra kapanır ..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...