Jump to content

3G Modem Ile Ilgili Yardım

kadiraybar
 Share

Recommended Posts

Avea JET kullanıyorum. 35 lira aylık ödüyorum. Ayrıca bulunduğum yerde 3G ye müsait olmayınca EDGE ile bağlanıyor. bu da aşırı yavaşlığa sebep oluyor. ağustosta taahhüt bitiyor. modem de bende kalıyor. Bildiğiniz üzere Vodafone'un 8 liralık kampanyası var . ve bu kampanyayı öğrenince (ki artık çok geçti) kendimi enayi gibi hissettim. Size sormak istediğim şey Avea JET modemine Vodafone hat taksam bu kampanyaya dahil olsam acaba modem hattı kabul edermi ? Edited by kadiraybar

Aveanın modeminde sim kilidi var diye duymuştum müşteri hizmetlerini arayıp kilidi açılması lazımmış ve vodafone 3g modem yazılımını yüklenmesi yeterliymiş... Bir ara ben de ilgilenmiştim ve nette çeşitli sitelerde araştırmıştım sanırım sorun olmaz... Bilgiler güncellenmiş olabilir sen yine de araştır sağlam bilgiler edin. Ben de vodofone modem aldım ve sekiz lira çok uygun biraz yavaş olsa da gündelik işlerini halledebiliyorsun :)

[quote name='kadiraybar' date='05 Mart 2011 - 17:32 ' timestamp='1299346938' post='974676']
Avea JET kullanıyorum. 35 lira aylık ödüyorum. Ayrıca bulunduğum yerde 3G ye müsait olmayınca EDGE ile bağlanıyor. bu da aşırı yavaşlığa sebep oluyor. ağustosta taahhüt bitiyor. modem de bende kalıyor. Bildiğiniz üzere Vodafone'un 8 liralık kampanyası var . ve bu kampanyayı öğrenince (ki artık çok geçti) kendimi enayi gibi hissettim. Size sormak istediğim şey Avea JET modemine Vodafone hat taksam bu kampanyaya dahil olsam acaba modem hattı kabul edermi ?
[/quote]
yazın arkadaşta avea jet modem vardı kendi kartım olan 8 tl lik vodefon kartımı taktım çalıştı.

aman gocam 6 gb ı kalsın . onların olsun . ben süpriz faturalardan bıktım yau her ay 8-9 lira fazla ödüyorum . ttnet de aynı .avea sistemini kullanıyor. kotayıda takip ediyorum . anlamadım gitti.

eywallah kardeşim isediğim cevap tamda buydu .

[quote name='kadiraybar' date='06 Mart 2011 - 13:07 ' timestamp='1299413841' post='975151']
hocam bunun sim kiliti falan yok demi ?
[/quote]
simkilidi var avea yı ara simkilidini açtırmak istediğini söyle modemin imei sini istiyorlar modemin üstünde
yazar onu söylersin dikkat et cebinde taşıyorsan zamanla siliniyor biryere yaz ben kullanıyorum
vodafone avea 3g çekmeyince hız neredeyse aynı bence sakın ttnet alma vodafone iyi ayda 10 gb data indirdiğim oldu
sözleşmem bitince faturasıza geçecem 4 gb 39 tl 3 ay süresi var aynı anda vodafone kullanacam
not şu anda zaten kullanıyorum bu ay tl yüklemedim avea sözleşmem bitene kadar vodafone arasıra
tl yükleyip kullanacam

Edited by yawuz58

ilk aldığımda 3g çekiyordu şimdi hiç çekmiyor camdan usb kabloyla dışarı salarsam ancak çekiyor
keşke faturasız alsaymışım ama aklım başıma geldi birdaha taahhütlü birşey almam 29 tl diyorlar
34 geliyor bana 5tl için mahkum olduk ayda 1 paket sigara içmesem parası çıkar çok komik oluyor
karşılaştırma

ayıp bu aveanın yaptığı Şiddetle kınıyorum. diğer operatörlere bakıyorum da. kotayı aştın şu kadar ödeyeceksin falan demiyor. avea mb başına 0.50 krş para kesiyor. bi daha tövbe avea ve taahhüt e. allah belalarını versin hepsinin . Tamam sakinim :D

[quote name='kadiraybar' date='06 Mart 2011 - 20:38 ' timestamp='1299440901' post='975440']
ayıp bu aveanın yaptığı Şiddetle kınıyorum. diğer operatörlere bakıyorum da. kotayı aştın şu kadar ödeyeceksin falan demiyor. avea mb başına 0.50 krş para kesiyor. bi daha tövbe avea ve taahhüt e. allah belalarını versin hepsinin . Tamam sakinim :D
[/quote]
kotana dikkat et bide bu ay kullanmadığın kota öbür aya atıyor haberi nolsun
birde sim kilit kodunu vermedilermi