Jump to content

Mask Uygulamak

casira

Recommended Posts

Burdaki sorunum devam ediyor.

spydevil Winapi pluginini vermiş onu inceledim içindeki example örneklerinide inceledim lakin böyle bir örnek zaten yok ve transparan yapınca uygulamanın heryeri şeffaf oluyor.yani sayfadaki nesneler hariç sayfa arka planının veya sayfanın belirli bir bölgesinin şeffaf olmasını istiyorum.

Birde mesela bir sayfamız ve dialogumuz var.Projede hem sayfayı hem dialogu gösterebilirmiyiz yani page1deki bir butona tıklayınca diyalog açılıyor ama page1 bu sefer kapanıyor;istiyorumki hem page1 ekranda olsun hemde dialog1 ekranda olsun.

@recep; Bunun için plugine gerek yok. AMS'nin mask özelliğini kullanabilirsin. Sanırım istediğin şöyle birşey;

qttemphp4036.png

Yalnız sağdaki yeşil buttonlardan 3. button biraz sağa, 4. ve 5. button biraz sola kayması gerekiyor. Şurdan hazırladığım mask dosyasını indirebilirsin:

http://www.tamotomatik.org/dosya/recep.png[/CODE]

Dialog olayına gelince, Eğer;

[CODE]Windows.Hide(Application.GetWndHandle())
DialogEx.Show("Dialog1")[/CODE]

Demezsen ana pencere kaybolmadan DialogEx açılır. Yani sadece buttona yazman gereken kod;

[CODE]DialogEx.Show("Dialog1")[/CODE]

hocam o yeşil butolar önemli değil ben sorumu sormak için hızlıca onları hizasız yerleştirmiştim.

Birde ordaki siyah butonlar kategori yani herbir kategori için maskmı hazırlamam gerekiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...