Jump to content

Tarih Kısmına Gün Koymak

casira

Recommended Posts

Amsde tarih kısmına gün ismini koyabilirmiyiz.Yani 04.05.2010 yazabiliyoruz ama benim istediğim 04.05.2010 Salı.Projeyi yarında açınca işte 05.05.2010 Çarşamba olacak.Bu şekilde olabilirmi acaba.

Tabii ki olabilir. Projeye bir adet Label koyun ve Sayfanın On Show evresine şu kodları yazın:

local HaftaninGunu = System.GetDate(DATE_FMT_DAYOFWEEK);
local Tarih = System.GetDate(DATE_FMT_EUROPE);
if HaftaninGunu == "1" then HaftaninGunu = "Pazar" end
if HaftaninGunu == "2" then HaftaninGunu = "Pazartesi" end
if HaftaninGunu == "3" then HaftaninGunu = "Salı" end
if HaftaninGunu == "4" then HaftaninGunu = "Çarşamba" end
if HaftaninGunu == "5" then HaftaninGunu = "Perşembe" end
if HaftaninGunu == "6" then HaftaninGunu = "Cuma" end
if HaftaninGunu == "7" then HaftaninGunu = "Cumartesi" end
Label.SetText("Label1", Tarih.." - "..HaftaninGunu);[/CODE]

Oldu fakat Saly şeklinde çıktı. :D

Sali yazdım artık bu sefer Sali olarak gösterdi.

recep; Label'ın Font ayarlarından Türkçeyi seçersen düzgün şekilde çıkacaktır.

qttemphp2508.png

teşekkürler fakat yine bi aksilik var. kendim yapmaya çalıştım ama olmadı. şimdi bak win7 winxp ve tumunu die bir checkboxum var oke isimlerini böyle yaptım . 5 adette checkbox oluşturdum. checkbox1-2-3-4-5 şeklinde. hersey oke. winxp checkboxuna tıklıyorum xp için ayarlanmış olanlar seçiliyor. ama bu sefer win7 ve tumunu checkboxu tıklanmaz hale geliyor halbuki şöyle istiyorum. winxp yi seçse bile win7 yi de seçilebilecek otomatikmen xp ve tumunu checkboxu pasife düşecek seçilmemiş gibi. win7 seçecek bu sefer xp ve tumunu pasif olacak ama seçilebilecek yinede. ayrıca tumunu seç bırakda xp ve 7 olmasına ragmen seçmiyorum true false ile oynadım fakat yapamadım :(

ayrıca xp checkboxu seçilipte win7 uyumlu bir yazılım extradan olurda seçilirse yanlışlıkla veya bilinçi bir not gösterebilirmiyiz ekranda ?

İnanırmısın hiç birşey anlamadım. Şöyle tane tane anlatırsan halledelim bu işi :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...