Jump to content

Simgelerle Menu Yapımı

dragon3781

Recommended Posts

Merhaba ;

Aşağıdaki bir menü kodları nasıl olmalıdır acaba ?

Menü butonu tıklandığında alt menü açılacak , sonra tekrar kapanacak ve menulerde ıkonlar bulunacak.

Bu mümkünmüdür ? Daha önceleri bunu bir projede görmüştüm , ama uygulamaya geçemedim açıkcası.

zx78yr.jpg

Merhaba ;

Menü butonu tıklandığında alt menü açılacak , sonra tekrar kapanacak ve menulerde ıkonlar bulunacak.

Bu mümkünmüdür ? Daha önceleri bunu bir projede görmüştüm , ama uygulamaya geçemedim açıkcası.

İstediğin bu mu?

10009174.png

FİRE BİRD evet o tarz bir menü fakat ; AMS deki " Menu Bar " değil ben projede herhangi bir yerde o menüyü kullanmak istiyorum .

Standart Menu bar Sürekli Sayfanın üstünde oluyor , mesela sayfanın tam ortasında yahutta yan tarafta açılır kapanır bir menü şeklinde olanı nasıl yapılabilir.

Merhaba ;

zx78yr.jpg

aşağıdaki kodları menü hangi nesneye tıklayınca gelsin istiyorsan onun On Click evresine yapıştırıp kendine göre düzenle.

tblMenu = {};
  tblMenu[1] ={};
  tblMenu[1].Text = "menüde görünecek yazı buraya";
  tblMenu[1].ID = 100;
  tblMenu[1].Checked = false;
  tblMenu[1].Enabled = true;
  tblMenu[1].IconID = 1;

tblMenu[2] ={};
  tblMenu[2].Text = "menüde görünecek yazı buraya";
  tblMenu[2].ID = 101;
  tblMenu[2].Checked = false;
  tblMenu[2].Enabled = true;
  tblMenu[2].IconID = 0;

-- aşağıdaki kodda 280,90 menünün koordinatları nerde çıkmasını istiyorsanız bu değerleri deneyerek değiştirin.
nRes = Application.ShowPopupMenu(280, 90, tblMenu, TPM_LEFTALIGN, TPM_BOTTOMALIGN, true, true);

if(nRes == 100)then
--ID=100 için tıklayınca ne olmasını istiyorsan ne çalıştıracaksa onun kodu buraya
elseif(nRes == 101)then
--ID=101 için tıklayınca ne olmasını istiyorsan ne çalıştıracaksa onun kodu buraya
-- menü seçenekleri eklenerek "elseif...."  çoğaltılabilir
end[/CODE]

Evet FİRE BİRD'ün göstediği menüyü ben xarax'in verdiği kod sistemine benzer bir sistem ile yapmıştım. Menu bar kullanmadım. Ordaki görünenler buton aslında :-D

1.menüye alt menü çıkartmak için;

tblMenu[1].Submenu = {}
tblMenu[1].Submenu[1].Text = "1.menünün alt menüsü"
..
..
..[/CODE]

Evet FİRE BİRD'ün göstediği menüyü ben xarax'in verdiği kod sistemine benzer bir sistem ile yapmıştım. Menu bar kullanmadım. Ordaki görünenler buton aslında :-D

Ne güzel olurdu bu projenin bir .apz formatı :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...