Jump to content

Windows 7 Hata!

StoneKing
 Share

Recommended Posts

[i][b]Selamunaleykum cümle TNCTR ailesi. Resimlerimi açmaya çalıştığımda bana şu uyarıyı veriyor.Buyrun resim
[color="#0000FF"]http://i56.tinypic.com/2w36ook.jpg[/color]
Yardımlarınızı bekliyorum ! 1 gündür yardım eden olmadı.Moderatör , admin vs diğer arkadaşlarda bir baksa konuya :(
Saygılar...[/b][/i]

Edited by StoneKing

Bilgisayarım'a sağ tık özellikler yapın. Daha sonra Gelişmiş sistem ayarlarına tıkla.Gelişmiş sekmesine tıkla Buradaki "Performans" bölümündeki [b]Ayarlar[/b] butonuna tıkla. Karşına gelen pencerenin yine [b]Gelişmiş[/b] sekmesine geçin. Bu sekmenin altındaki [b]Değiştir[/b] butonuna tıklayın.....üstteki tiki kaldır sonra oraya en düşüğe ramin 1.5(bir buçuk) katını yaz..ayarlaya tıkla....
[size="1"]
Akşam akşam telefondan iyi klavye alıştırması yaptırttın...Ama parmaklarım açıldı iyi oldu :D[/size]

[i]Dediğin yönergeleri yaptım.
[b]Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet.[/b] Tik atılmış.Kaldırdım,sistem yönetimli boyut tiki var ve özel boyut var özek boyutta "Başlangıç boyutu(MB)" ve "En büyük boyut(MB)" diye 2 tane yanları boş yer var.
[b]Tüm sürücülerin toplam disk belleği dosyası boyutu
En düşük : 16 MB
Önerilen : 3096 MB
Şu an ayrılan : 2046[/b]

diye 3 tane belirlenmiş dosya bellek boyutu var. 2 GB'lık ram var bende bunları sıze yazdım.Umarım benı mazur gorursunuz pek anlayamadıgım ıcın bılgısayardan :) ...[/i]

önerilen boyutu yap...sonra ayarlaya bas ...sorun çözülmezse başka birşey deneyeceğiz....ama ayarlaya basmayı ve bilgisayarı yeniden başlatmayı unutma...özel boyutu seç ve oraya 3096 yaz ayarlaya bas..sonra yeniden başlat

Edited by byvistakazim

StoneKing pagefiles.sys dosya boyutunu "byvistakazim" dediği yöntemle yerini bulup şunu yap.
C diskini seç(Eğer acronisle sistem yedeği alıyorsan D veya E disk bölümünü seç.)Özel boyutu seç.
Başlangıç ve En büyük boyut kısmlarına 3000 MB yaz ve ayarla butonuna basıp sistemi yeniden başlat.Eğer C diskinde değilde D ve E Diskinde Pagefile.sys oluşsun istiyorsanız o zaman C diskini seçip "Disk belleği boyut yok "seçeneğini işaretle ve ayarla butonuna bas.Sonra D veya E disk bölümünü seçip Özel Boyutu işaretleyip Başlangıç ve En büyük boyut satırına 3000 mb yaz.ve Ayarla butonuna basıp sistemi yeniden başlat...Saygılarımla

[quote name='byvistakazim' date='12 Mart 2011 - 22:41 ' timestamp='1299963089' post='979210']
önerilen boyutu yap...sonra ayarlaya bas ...sorun çözülmezse başka birşey deneyeceğiz....ama ayarlaya basmayı ve bilgisayarı yeniden başlatmayı unutma...özel boyutu seç ve oraya 3096 yaz ayarlaya bas..sonra yeniden başlat
[/quote]

"StoneKing";

Şayet "byvistakazim" arkadaşın belirttiği yöntem işe yaramaz ise, aşağıdaki komutu "çalıştır" penceresine yaz ve ardından ENTER tuşunu kullan.
[code]sfc /scannow
[/code]Bu komut, tüm korumalı sistem dosyalarını tarayıp, hatalı sürümler yerine doğru Microsoft sürümlerini yerleştiriyor.

Tüm Windows 7 güncellemelerini yaptığımda benim işletim sistemimde garip davranmaya başlamıştı. Bu komut ile kendini toparlamıştı.

Edited by superman.lovers

StoneKing sisteminizi güvenli modda başlatıp resimlerinizi açmayı deneyiniz.Eğer sorunsuz açılıyorsa sisteminizde yazılımsal bir sorun var demektir.3000 mb az değil.Sizde başka bir sorun var.pagfile.sys ayarlamaya çalıştığın gerçek ram lerine yardımcı olan bir nevi ram dir.Boyunun aynı olması bu dosyanın zamanla parçalanmasını önler.O yüzden bu size önerilir.Görev yöneticisini bir açıp kaç mb Ram kullanıyor ona da bakın.Saygılarımla

[i][b][color="#0000FF"]http://i56.tinypic.com/2lmp2cp.png[/color] - YAGMURADAM mod'um ram kullanımı bu olsa gerek.
superman.lovers kardeşim dediğin kodu yaptım.5 dk felan sürdü.Sonra bilgisayarı yeniden başlattım.Değişen bir şey yoktu.Aceba Kazım kardeşimin ve YAGMURADAM abimin verdiği parametreleri eski haline mi getireyim ?[/b][/i]

Edited by StoneKing

[quote name='StoneKing' date='12 Mart 2011 - 23:03 ' timestamp='1299967982' post='979287']
[i][b][color="#0000FF"]http://i56.tinypic.com/2lmp2cp.png[/color] - YAGMURADAM mod'um ram kullanımı bu olsa gerek.
superman.lovers kardeşim dediğin kodu yaptım.5 dk felan sürdü.Sonra bilgisayarı yeniden başlattım.Değişen bir şey yoktu.Aceba Kazım kardeşimin ve YAGMURADAM abimin verdiği parametreleri eski haline mi getireyim ?[/b][/i]
[/quote]

o parametrelerin bir zararı olmaz....

yanında br flash bellek varsa tak sağtık özellikler readyboost yap..readyboostu aç sonra tamama bas ...birde öyle dene
---------------------------------------------
sfc /scannow komutu sistem dosya kontrolüdür...win 7 format dvd sini tak

sonra başlat çalıştıra arkadaşın dediği gibi uygula...bu bozuk ve zarar görmüş dosyaları günceller

Edited by byvistakazim

[i][b]Kazım kardesim dediğini yaptım bende aç yoktu ama Readyboosta ada seceneği vardı.Onu tıkladım yine aynı :D Aceba sistem geri yüklemesimi yapayım ?
[color="#FF0000"]NOT:Bilgisayarım/Özelliklerde dikkatimi bir şey çekti "Windows Etkinleştirme:17 gün sonra etkinleştirilecek.Windowsu şimdi etkinleştirin" bu nedir aceba.XP'yemi dönsek arkadaş :D[/color][/b][/i]

Edited by StoneKing

[quote name='StoneKing' date='12 Mart 2011 - 23:10 ' timestamp='1299968423' post='979294']
[i][b]Kazım kardesim dediğini yaptım bende aç yoktu ama Readyboosta ada seceneği vardı.Onu tıkladım yine aynı :D Aceba sistem geri yüklemesimi yapayım ?
[color="#FF0000"]NOT:Bilgisayarım/Özelliklerde dikkatimi bir şey çekti "Windows Etkinleştirme:17 gün sonra etkinleştirilecek.Windowsu şimdi etkinleştirin" bu nedir aceba.XP'yemi dönsek arkadaş :D[/color][/b][/i]
[/quote]

birşey sorucam...bir resimi internet explorer ile açsana açılıyormu

win7 7100 kullanılıyorsa bu hatanın sıkça alındığı 7600 sürümüne yada daha farklı üst sürümüne güncellenmesi gerektiği yolunda ifadeler var. aşağıdaki linkteki görüntüleyiciyi indirip, içindeki sisteminize ait dll dosyasını açıklamada belirtilen dizine atın. açıklama ingilizce maalesef

http://www.deviantart.com/download/136548510/Windows_7_Photo_Viewer_7_style_by_nyolc8.zip