Jump to content

Asus K8V-Vm Anakart Windows 7 Sorunu

seco_can_can
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar önce pc özelliklerini yazayım ;

Asus K8V-VM 754 pin Anakart
Amd Athlon 64 2800 1.80 işlemci L2 512
1 gb ddr 400 kingston ram
ATİ Radeon 4350 Ekran Kartı
80+250 gb seagate hdd
Realtek ALC660 HD audio
anakart Vıa Chipsetli

formattan sonra bi tek ses kartı yüklü gelmiyor onuda elle kurduktan sonra restart yapıyorum çalışıyor fakat pc yi tamamen kapatıp açınca ses kartı siliniyor ve sonraki yüklemelerde yine aynı şeyi yapıyor pc kapatınca komple gidiyor ses.

bu model anakart ve onboard ses kartı hakkında hiçbi bilgi bulamadım realtekin kendi sitesinde böyle bir kart yok nasıl oluyor anlamıyorum yardımlarınızı bekliyorum... Edited by seco_can_can

Yedek ses kartını taktığında bilgisayarı tamamen kapatıp yeniden açtığında bios'unun sıfırlanıp sıfırlanmadığını kontrol ettin mi? Yani bilgisayarı tamamen kapadığında ve sonra tekrar açtığında biosda realtek hala kapalımı yoksa açılmış mı oluyor?

evet kapalı olarak görünüyor başka bir yerden daha cvp geldi sanırım [color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]VIA Standart PC aygıtı bu ne aygıtıysa onun sürücüsü vista-7 uyumlu değil diyorlar ama windows 7 xp driverları ile uyumlu diye biliyorum kardeşim :D cevabın için sağol bitek sen gördün beni yine sağolasın :)[/font][/color]

• 2 ay sonra...

zamanında hd4650 kullanırken ses ile ilgili ünlemli aygıt kalıyordu aygıt öneticisinde..oda ati hd serisinde ses ve görüntü aynı çıkıştan olabildiği için(hdmi gibi) ekran kartında oluyormuş..ekran kartı kutusu içinden çıkan cd ile halletmiştim o sorunuda..ünlem işareti high definition audio gibi birşeyde kalıyordu(normal ses kartı sürücüsünü yükledikten sonra)..bilmiyorum sorunun çözümü olurmu ama bi araştır istersen

Edited by slkcer

[quote name='slkcer' date='22 May 2011 - 01:40 ' timestamp='1306017639' post='1015114']
zamanında hd4650 kullanırken ses ile ilgili ünlemli aygıt kalıyordu aygıt öneticisinde..oda ati hd serisinde ses ve görüntü aynı çıkıştan olabildiği için(hdmi gibi) ekran kartında oluyormuş..ekran kartı kutusu içinden çıkan cd ile halletmiştim o sorunuda..ünlem işareti high definition audio gibi birşeyde kalıyordu(normal ses kartı sürücüsünü yükledikten sonra)..bilmiyorum sorunun çözümü olurmu ama bi araştır istersen
[/quote]

o çok ayrı bişey arkadaşım... bende hd4670 kullanıyorum bizim erkan kartlarında HDMI portu olduğu için ekran kartında tümleşik HD Ses aygıtı var... bilgisayar onu aynrı bir ses kartı olarak gördüğü için ve driveri yüklenmediği için sarı bir ünlemle gösterior..yani yüklemesende sorun olmaz.

[img]http://i55.tinypic.com/2mdqjbq.png[/img]

[quote name='12bsinan' date='23 May 2011 - 09:43 ' timestamp='1306136609' post='1016032']
kardeş pc nin özellikleri düşük zaten kullan xp yi daha ne istiyon ki:D
[/quote]

bu düşük dediğin özellikler de w7 xp den daha iyi performans veriyor olabilir mi ?

[quote name='Legion' date='13 March 2011 - 01:05 ' timestamp='1299967506' post='979282']
Yedek ses kartını taktığında bilgisayarı tamamen kapatıp yeniden açtığında bios'unun sıfırlanıp sıfırlanmadığını kontrol ettin mi? Yani bilgisayarı tamamen kapadığında ve sonra tekrar açtığında biosda realtek hala kapalımı yoksa açılmış mı oluyor?
[/quote]

aynen kardeşim

• 1 ay sonra...

[quote name='harsh' date='07 July 2011 - 18:55 ' timestamp='1310057715' post='1042290']
aynı anakarttan bende de var aynı sorun bende de var harici ses kartını taktım sorun yok.
[/quote]

harici bi ses kartım var onda yükleme ile ilgili sorun yok fakat pc yi komple kapatınca yine ses gidiyor yeniden yükleme geliyor 3 günde 3 kez oldu sorun ses e tıklayınca 3 ses kartı görünüyor bu seferde :D

harddiskler sağlam hocam dümdüz bi sistem kullanıyorum modifiye değil ve bişey sorucam seninde ses kartı aynımıdır alc660 çünkü bi kaç arkadaş ses kartının başka olduğunu söylediler bu anakartın ?

Edited by seco_can_can