Jump to content

Çalınan Windows Live Adresini Geri Alma

Loca54
 Share

Recommended Posts

[size="2"][b]Arkadaşlar öncelikle herkeze selam...

Direk konuya giricem.

Şimdi ben aranızdan birine kendi msn şifremi VERSEM!

O kişi benim bütün ayarlarımı değiştirse...

Hertürlü ayarı!

Geri almam BİR dakika bile sürmez (İdda ediyorum - bunu yapabilirim)

Ve buna engel olamaz!

Nasıl mı?

Öncelikle mail hesabınızı açın.

seçenekler/kişisel/parola/parolamı unuttum

Bu yolu izleyin!

Ve kendinize bir parola sıfırlama e-postası yollayın!

Mail geldiğinde parola sıfırlama linkini kopyalayın ve bir yere kaydedin.

MsnMesenger ınız hacklendiği zaman o linke tıklayın ve posta adresinizi yazın size eski şifreyi sormadan direk yeni şifreyi iki kere yazın diyecektir.

Sizde yazın ve DİKKAT:

Her parola sıfırlama linki bir kere kullanılabilir!

O yüzden birden fazla linki saklayın (Ne olur ne olmaz)

Ayrıca adresi geri aldığınızda tüm ayarlarınızı eski halinize getirin:

Profilinizi!
Gizli sorunun cevabını!
Diğer e-posta adresini![/b][/size]

kardeş öncelikle geçmiş olsun geçen ramazan ayında benimde msn ve facebook hesaplarım çalındı. 3 gün sonunda ise geri alabildim. öncelikle yeni bir msn hesabı alacaksın. sonra ise google da çalınan msn hesabı nasıl geri alınır yaz bazı sitelerde bir bağlantı linkinin önerildiğini göreceksin. o linki tıkladığında microsofta gönderilmek üzere sana bir forum sayfası çıkıyor. o forumu eksiksiz doldur. forumda yeni msn adresin, çalınan adres, eski şifresi,güvenlik sorusunun cevabı, doğum tarihin, en son güvenli şekilde bağlantı yapabildiğin saat ve tarih vs.. soruyorlar o sayfa bitiminde sana bir pin şifresi verecekler onu bir yere mutlaka not et çünkü gelen cevabı ancak o şifre ile okuyabilirsin. cevap sana 24 saat dese de microsofttan 30 saat te felan geliyor. ilk forum sayfanda verdiğin ecvapları yetersiz bulursa microsoft sana 3 hak daha veriyor. ikinci forumda kişi listenden adresler,rumuzları, en son bağlantı yapabildiğin tarih ve saat, varsa kimlerle paylaşım klasörün varsa onu soruyor, mail kutuna gelen mesajların kimden ve hangi sitelerden geldiğini vs.. sor ben bunlara cevap verince yarım saat geçmeden açtığım yeni msn hesabıma şifre kırma linkini yolladılar. ben bu yolla hesabımı geri aldım.
kardes hiçbirinde başarılı olamazsan microsoft hesabının çalınmasından 1 yıl içnde dava açmanı istiyor. emniyette gidip bilişim suçları subesine yapacağın başvuru ile savcılığa konu ile ilgili suç duyurusunda bulunabilirsin(bence verilen linklerle geri alsan da yap bu işi)
çünkü bu işi yapanlar hakkında özel hayatı ihlal etme ve bilişim suçu işlemekten dolayı 7 yıl istemiyle dava açılabiliyor. bu senin yasal hakkın. ip adresi,köprü bağlantı felanda yapsalar ankarada kurulan ülkemizde hertürlü bilişim suçlarını takip etmekle görevli olan bilişim teknolojileri kurumu savcılığın talimatıyla bu kişileri rahatlıkla buluyor. bulunamazlar diye korkma için rahat olsun sen dediğimi yapmaya çalış ya da az bekle bu sayfadan arkadaşlarda daha başka bir alternatif gelebilir gelmezse dedğimi yap linklerden alamazsan emniyete git suç duyurusunda bulun.
şimdiden kolay gelsin geçmiş olsun dileklerimle...