Jump to content

Windows 7 Dll Editleme

Share

Recommended Posts

arkadaşlar win 7 ile uğraşalım die başladık ama .. problem oluştu daha başından..

resimdede görüldüğü gibi deneme yaptım win7 sp'sizde oluyor ama
sp1 sistemde hata veriyor + tüm dosyaları sp1 üzerinden yamalayayım diyorum ama
bu seferde (uxtheme.dll) dosyasıda sp1 li olması lazım..
elinde windows 7 sp1 için editleme işleminde patch'lenik dosyası olan varmı
uxtheme.dll veya diğerleri

[img]http://img405.imageshack.us/img405/9306/ekranalntsjnf.png[/img]

[quote name='major_ata' date='28 March 2011 - 19:45 ' timestamp='1301334355' post='984114']
arkadaşlar win 7 ile uğraşalım die başladık ama .. problem oluştu daha başından..

resimdede görüldüğü gibi deneme yaptım win7 sp'sizde oluyor ama
sp1 sistemde hata veriyor + tüm dosyaları sp1 üzerinden yamalayayım diyorum ama
bu seferde (uxtheme.dll) dosyasıda sp1 li olması lazım..
elinde windows 7 sp1 için editleme işleminde patch'lenik dosyası olan varmı
uxtheme.dll veya diğerleri

[img]http://img405.imageshack.us/img405/9306/ekranalntsjnf.png[/img]
[/quote]

arkadaşım uxtheme.dll spli spesiz fark etmez hebsindede aynı. yani çalışır sorun vermez

[quote name='karciliadem' date='30 March 2011 - 18:05 ' timestamp='1301508327' post='984940']
arkadaşlar sayfadaki iconları nerden buluruz teşekkürler.
[/quote]
iconlar deviantart'tan indirdim photoshop ile düzenledim istersen psd'leri var veririm

[quote name='dokumacı_yaşar' date='30 March 2011 - 18:15 ' timestamp='1301508914' post='984945']
arkadaşım uxtheme.dll spli spesiz fark etmez hebsindede aynı. yani çalışır sorun vermez
[/quote]
sağol arkadaşım ben problemin uxtheme'den kaynaklandığını düşünmüştüm sonradanda fark ettim
asıl garip olan install.wim mount ettikten sonra hiçbir yeri editlemeden tekrar paketledim ama yine hata verdi
yani .wim dosyasını çıkarttınmı tekrar paketlesende değişiklik yapmadan hata veriyor..
tabi aynı şey sp'siz sürümde olmuyor....

zannetmiyorum bizde olsun sp olmayan sürümü deniyorum oluyor
yeniçeri'nin hazırlamış olduğu dosyayıda indirip hazırlamıştım tam

instal.wim dosyasını kendi açıp dosyaları ekleyip tekrar paketliyordu

kendime göre değiştirip biraz düzenlemiştim birde boot.wim dosyasına görede yaptım süper oldu
uğraştırmadan yapıyordu.. hatta bir an onda zannettim hatayı ama değilmiş

7 Customizer ve RT 7 Lite ile WIM değiştirildiğinde hata vermiyor. Denedim ama GImageX ile WIM'i açıp editleyip kapatıyorsun ve sonra kurulmuyor.
W7SP1 ile GImageX arasında bir problem mi var acaba?

Edited by dstk

[quote name='karciliadem' date='30 March 2011 - 18:05 ' timestamp='1301508327' post='984940']
arkadaşlar sayfadaki iconları nerden buluruz teşekkürler.
[/quote]
http://hotfile.com/dl/112678472/3d83bcf/belgeler.rar.html

sayfadaki iconlar

[quote name='dstk' date='30 March 2011 - 14:36 ' timestamp='1301488575' post='984789']
Windows 7 SP1 de WIM içinden dosya editleyince kurulumda hata veriyor gerçekten. Winload.exe dosya imzası hatası. Nasıl aşılacak bu?
[/quote]

winload.exe nin hata vermesi normal sp1 ile alakası yok

[quote name='G3n3tiG' date='30 March 2011 - 22:39 ' timestamp='1301524759' post='985098']
winload.exe nin hata vermesi normal sp1 ile alakası yok
[/quote]
normal..
iyide nasıl normal yada neyle alakası var bizde onu soruyoruz çözemedik yardımcı olsan

[quote name='belesbeles' date='30 March 2011 - 21:51 ' timestamp='1301521871' post='985075']
aöf sınavlar bitsin başlıyorum bende editleme işlemlerine :D harika iconlar :D
[/quote]

Bizde onu tartışıyoruz zaten. Yapılmıyor...

yaa bir bilen yokmu? sp1de olmuyor
win 7 sp1'i hatasız olarak nasıl unmont ederiz..

birde şu windovs' x86 x64 diye birleştirdim ama oradaki sürümleri nasıl değiştirebilirim

örneğin:
Windows 7 Starter 32bit TR"
Windows 7 Home Basic 32bit TR"
Windows 7 Home Basic 64bit TR"
Windows 7 Home Premium 32bit TR"
Windows 7 Home Premium 64bit TR"
Windows 7 Professional 32bit modifiyeli" bu sürüm kurulumda böyle gözüksün, diye ne yapmam gerekiyor
Windows 7 Professional 64bit TR"
Windows 7 Ultimate 32bit TR"
Windows 7 Ultimate 64bit TR"

arkadaşım bana kalırsa bu hatayı wimgapi.dll sürümünden yapıyor. genelde vista sürümünde bu dosya ama W7 sürümüne uyarlamaya çalışıyorum GImageX'i. tam olmadı. aöf sınavları geçsin ilgilenicem bu olayla.

Edited by dstk

[quote name='major_ata' date='31 March 2011 - 22:59 ' timestamp='1301605175' post='985506']
yaa bir bilen yokmu? sp1de olmuyor
win 7 sp1'i hatasız olarak nasıl unmont ederiz..

birde şu windovs' x86 x64 diye birleştirdim ama oradaki sürümleri nasıl değiştirebilirim

örneğin:
Windows 7 Starter 32bit TR"
Windows 7 Home Basic 32bit TR"
Windows 7 Home Basic 64bit TR"
Windows 7 Home Premium 32bit TR"
Windows 7 Home Premium 64bit TR"
Windows 7 Professional 32bit modifiyeli" bu sürüm kurulumda böyle gözüksün, diye ne yapmam gerekiyor
Windows 7 Professional 64bit TR"
Windows 7 Ultimate 32bit TR"
Windows 7 Ultimate 64bit TR"
[/quote]

[b] Bu programla kolay bir şekilde değiştirebilirisiniz
[code]http://www.autoitscript.com/site/autoit-tools/gimagex/[/code]
[/b]

[quote name='G3n3tiG' date='31 March 2011 - 21:55 ' timestamp='1301608528' post='985539']
[b] Bu programla kolay bir şekilde değiştirebilirisiniz
[code]http://www.autoitscript.com/site/autoit-tools/gimagex/[/code]
[/b]
[/quote]

Ben zaten bu programı kullanıyorum. Bununla W7SP1'de dediğimiz problem yaşanıyor...

evet zten bununla yapıyoruzda
forumda mutlaka sp1 üstüne çalışan var onlardamı bilmiyo yoksa
win7 üstüne yapıp sp1 i sonra mı ekliyolar

forumda bir arkadaş o sp1 üstüne editlemiş yani nası oluyor anlamadım

http://www.tnctr.com/topic/167525-windows-7-ultimate-sp1-rokobozz-edition/

Edited by major_ata

SP1 eklemeden editlenirse SP1 eklendikten sonra iconlar tekrar orjinal haline döner. Ben bu WIM probleminden dolayı format attım yine aynı. tek şüphelendiğim wimgapi.dll dosyasının versiyonu kaldı. hep kullanılan paketlerde dosya versiyonu 6.0.6001.1800 bence SP1li W7 WIMlerinde uyumsuzluk yapıyor olabilir. daha denemedim ama sınavlar geçsin deneyeceğim...

[b]ben sp 1 editlemek için 5 günümü harcadım boot.wim dosyasını mount edince sorun yok ama instal.wim dosyasını mount edince sistem kurulmuyor Ben Windows 7 yi istediğim gibi editlemiştim hiç sorunsuz bir şekilde kurulmuştu hatta defalarca mount etmiştim Ama Sp 1 de ne hikmetse sistem kurulmuyor size tavsiyem şu boot.wim dosyasını gimagex ile mount edip kapatın sonra install.wim dosyasını $OEM$ klasörü ile editleyin o şekilde dosyaları attırın eğer sormak istediğiniz birşey olursa bu konu hakkında foruma girdiğim sürece cevap yazarım yada en sağlıklısı RT7 Lite kullanın derim..[/b]

Edited by zamaneberduşu

arkadaşlar ben windows 7 sp1 sistemini vista stili, windows live messenger stili ve pdc stil olarak gayet kolayca editlemeyi başardım. modifiye etmek istediğim dll kaynakları, sistem resimleri ve exe dosyalarını boot.wim ve install.wim dosyalarına gimagex ile entegre ettim. şu anda bir internet kafeden yazdığım için yanımda sistemlere ilişkin bir resim yok o yüzden resimlerle kanıtlayamıyorum.ancak şunu belirteyim bu işlemlerden önce modifiye edilmeden sp1 li windoıws 7 yi bilgisayarıma kurdum. daha sonra temalar için gerekli olan dll leri hepimizin bildiği universal theme patchner ile crakladim. bu craklenen 3 dosyayı install.wim içine gömünce her türlü değişikliğe izin veriliyor. ancak daha da önemli bir konu benim sp1'li Windows 7 kurulum medyam msdn tarafından çıkartılan değil microsoftun sitesinden download ettiğim sp1 rtm exe'sinin rt lite ile Temiz Windows 7 sp0 rtm üzerine emtegre etmeyle yapmış olduğum kurulum medya dvd si. bu yüzden msdn den temiz sp1 çıkanlarda fark olabilir diye düşünüyorum. önce modifiyesiz msdn kopyalarını cihazınıza yükleyin oradan theme patchner ile editlenen 3 dll dosyasını imajlarınıza gömüp bir deneyin. olmazsa sp1'in rt lite ile entegre edildiği bir sistemden alınan dll'lere ihtiyacımız olabilir. şimdiden kolay gelmesi dileklerimle iyi çalışmalar arkadaşlar...

[quote name='ekym' date='03 April 2011 - 11:27 ' timestamp='1301830077' post='986851']
arkadaşlar ben windows 7 sp1 sistemini vista stili, windows live messenger stili ve pdc stil olarak gayet kolayca editlemeyi başardım. modifiye etmek istediğim dll kaynakları, sistem resimleri ve exe dosyalarını boot.wim ve install.wim dosyalarına gimagex ile entegre ettim. şu anda bir internet kafeden yazdığım için yanımda sistemlere ilişkin bir resim yok o yüzden resimlerle kanıtlayamıyorum.ancak şunu belirteyim bu işlemlerden önce modifiye edilmeden sp1 li windoıws 7 yi bilgisayarıma kurdum. daha sonra temalar için gerekli olan dll leri hepimizin bildiği universal theme patchner ile crakladim. bu craklenen 3 dosyayı install.wim içine gömünce her türlü değişikliğe izin veriliyor. ancak daha da önemli bir konu benim sp1'li Windows 7 kurulum medyam msdn tarafından çıkartılan değil microsoftun sitesinden download ettiğim sp1 rtm exe'sinin rt lite ile Temiz Windows 7 sp0 rtm üzerine emtegre etmeyle yapmış olduğum kurulum medya dvd si. bu yüzden msdn den temiz sp1 çıkanlarda fark olabilir diye düşünüyorum. önce modifiyesiz msdn kopyalarını cihazınıza yükleyin oradan theme patchner ile editlenen 3 dll dosyasını imajlarınıza gömüp bir deneyin. olmazsa sp1'in rt lite ile entegre edildiği bir sistemden alınan dll'lere ihtiyacımız olabilir. şimdiden kolay gelmesi dileklerimle iyi çalışmalar arkadaşlar...
[/quote]
dediklerin mantıklı.sadece msdn den indirilen W7SP1 WIM dosyaları bu problemi veriyor olabilir. Deneyeceğim. GImageX in yeni sürümü çıkarsa belki bu problemide aşarlar. ingilizce bilen arkadaşlar AutoIT sayfasına geri bildirim yaparlarsa haberdar olurlar ve faydası olur diye düşünüyorum...

Arkadaşlar benim en büyük problemim ise sp2 li vistaya internet explorer 8 ve diğer güvenlik güncelleştirmeleri olan msu dosyalarını vista update toolkit ya da vlite ile install.wim içeriğine entegre edememem.

vista sp2'nin modifiyesi son derece kolay oluyor ama güncelleştirmeler yüklenince sanal bilgisayar denemelerimde oobe sonrası masaüstünün açılmadığını gördüm. kullanıcı adı vs.. girip zaman değerlidir vs. yazan ve altta performans ölçümünün yapıldığı bölümnde winsat.exe ve performans hatası verip sistem açılmadan restart atıyor.

güncelleme entegre etmeyip sadece dll,wallpaper vs.. değişikliklerini yaptığında ise sistem başarı ile kuruluyor. işte bende bunun nedenini anlamadım. sp1 i kendim vlite ile entegre etmiştim içine hertürlü msu paketi dahilk olabiliyordu. vistanın sp2 msdn sürümünü sitemizden indirdim. msu entegresi sonucu sistem açılmayınca acaba indirdiğim imaj mı hatalı? dedim ama incelediğimde hatalı değil. sp1 ve sp0 dan winsat.exe ve performance klasörünü yer değiştirdim gene nafile. o yüzden sanırım microsoft düzeltmelerin sonradan entegre edilmesine ilişkin imajlarda bir digital önlem almış olabilir gibime geliyor.

bu sorun ile karşılaşınca windows 7 nin sp1 msdn sürümlerinde de aynı korumamnın var olabileceğini düşünüyorum. sanırım sorun gimagex, vista update toolkit,vlite gibi sürümlerin yeni versiyonlarla güncellenmesi ile giderilebilecek. bakalım bu programları üretenler versiyonları geliştirecekler mi diye de umutla bekliyoruz.

saygılarla hepimize kolay gelsin

windows 7 sp1 e tüm güncellemeleri ekleme + productkey ekleme + editlediğiniz dosyaları ekleme + 32bit ve 64 bit sürüm birleştirme
tek tıkla elinizin altında

http://www.tnctr.com/topic/168661-win-sp1-editleme-x86-x64-bit-birlethtirme/

Edited by major_ata