Jump to content

Multiboot Pardus

GemaR
 Share

Recommended Posts

[b]Arkadaşlar daha öncede konu açmıştım.Sağolsun bir arkadaş yardımcı oldu ama ben uzun zamandır yeni bir tane daha yapmaya karar verdim.
Neyse pardus yerine genelde slax612 kullanıyordum ama ntfs sıkıntısı yüzünden pardus klullanmak istiyorum hemde milli bir imzaya sahip olması daha hoşuma gidiyor ksıacası illa pardus..
EsayBoot kullanıyorum diğerleri pek hoşuma gitmedi birini yaparken diğerinden olkuyordum ama easy de adı gibi kolay geldi ona alıştım..
Bir sürü kod denedim ama başarı noktam pardus multibootta açılıyor fakat ilerleme ekranında not media mount gibi bir hata veriyor..

Uzatmaya gerek yok işte böyle bişi daha önce DragonMultiboota Proya pardus eklendiğini gördüm aceba nasıl ekliyoruz yardımcı olabilecek biri var mı gerçekten memnun olurum yardımlarınızı bekliyorum...[/b]

[quote name='muharremerd' date='29 April 2011 - 07:47 ' timestamp='1304063260' post='1001562']
2011 model pardus sorunlu biraz, DVD adını pardusun DVD adı yapmalısın yoksa yüklenmiyor.
[/quote]
[b]Nasıl yani örnek şu an iş yerindeyim dvd adı nedişr bilmiyorum ama pardus 2009 da olanb,bilir sorun yok.
Açıklarsan detaylı sevirim zarazın bir a,çalışması vardı ama nasıl yaptı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum...[/b]

[b]Elimdeki 2011 sürümüyle yaptım küçük bir hata veriyo ama problemsiz açıldı kontrolk ettim falan iyi güzel ama bana acayip saçma geldi 10 tane sistem koyuyorum ama bu neden böyle yapıyor bişlmiyorum aceba pardus.img nin tek dosya olarak gömülmesinden mi?
aceba başka sürümlerde de mi böyle yapoıyor 2009 falan bunlarda yapıyor mu bir yolu varsa açıklarsan son son sevinirim...[/b]

pardus kullanmadım, yakın bir geçmişte birisinin sorunu üzerine araştırma yapıyordum aklıma geldi, mantık basit aslında; önce linüx önyükleme sistemi RAM'e açılıp çalışıyor sonra gerekli diski sadece kendine tanımlanmış sürücüde bulup oradan yükleme yapıyor, eğer sürücü sistemde yoksa ( pardusliveimage ) adındaki sürücü linüx ön yükleme sistemi dosyayı bulamadığı için hata veriyor. diğer parduslarda böyle bir sorun yokmuş sadece bunda varmış.

[code]http://www.tnctr.com/topic/100852-cddvd-hdd-ve-usb-icin-multiboot-hazyrlamak/page__st__700[/code]

Edited by muharremerd

[b]Tamam sağolasın pardus 2009.2yide denerim ona göre oladı böyle 2011le devam ederiz sorun olmaz sanırım diğer sistemler için..

Gerçekten çok sağol verdiğin kaynağıda kontrol ettim eyvaAllah...[/b]