Jump to content

Dell 5010 T38F43 Core I3-380M

emrah48
 Share

Recommended Posts

Ürün Özellikleri
Cpu Ailesi Intel Core i3-380M
Cpu Hızı (Mhz) 2.53 GHz
Ekran Boyutu (Inch) 15.6"
Ekran Cozunurlugu 1366 X 768
Standart Sistem Belleği (MB) 4 GB
Cache Bellek 3 MB
Net Agırlık Aralıgı KG 2.7 kg
Tasınabilir Bilgisayar Türü Notebook
Ekran Tipi HD WLED
Sistem Bellek hızı DDR3 1333 MHz
Sabit Disk (Gb) 320 GB Sata 5400 Rpm
Ekran Kartı Bellek Kapasitesi 1 GB ATI Mobility Radeon HD 5650
Optik sürücü tipi DVD+/-RW
Ses Kartı Dahili ses kartı
USB 2 portu 2 x USB, 1 x e-SATA/USB Combo
VGA/HDMI Port VGA / HDMI
Ethernet 10/100 Ethernet LAN
E-Sata Portu 1 x e-SATA/USB Combo
WLAN/Wi-Fi Dell Wireless 1501(802.11g/n)
İşletim Sistemi FreeDos
IEE1394 firewire portu Yok
Smart kart okuyucu 7 in 1 Card reader
Bluetooth / Irda portu Dell Bluetooth 365
Kamera 1.3 MP
Parmak izi okuyucu Yok

arkadaşlar bu makina 1070 lira 12 taksit oyun amaçlı 1 GB ATI Mobility Radeon HD 5650 bu ekran kartı son çıkan oyunları orta seviyede oynatırmı

Öncelikle Hayırlı Akşamlar Kolay Gelsin..

Arkadasım Kendim Corlu İlcesinde Bilgisayarcılık Yapıyorum
Notebookta Markaya Pek Göz Dağı Verme Hepsi Aynı Hepsinin Garantisi Var Bu 1.
Ati Chipset li Ekran Kartı Alma Makina Cayır Cayır Yanar Atiler Çok Isınıyor Nvidia dan Şaşma Notebookta.
Gelelim İşlemcine İntelin (i) Serilerinde Standy Bridge Hala Devam Ediyor Hala Hatalar Var. Yani Henüz i3 ve i5 İçin Erken i7ler Sorunsuz. yani ya i7 Al yada core2duo tavsiye Ederim core2 duoda i3 tan daha cok verim alırsın garanti veriyorum sana ram işine gelince 4 gb lik ram alma 4 için
64bit lasım 64bite de programdı oyundu pek uyum sağlamıyor he fix i varmı var program files (x86 ) ama. tavsiyem 3gb ram yeter + artarr yani sana şyle bi makina önerebilirim.

c2duo işlemcili
nvidia grafik kartı
3gb ram e
sahip bi pc işini görür tabi özelliklerini sen ara araştır
casper ın bi modeli var core i7 640 gb hdd 6 gb ram 2 gb ekran kart fln 1500 TL Al Onu Casper ı Kötülerler Ama Sen Kimseyi Dinleme Aha Elimin Altında Ne Isınıyor Ne Başka Bişi Bilgin Olsun Hayrlı Akşamlar Kolay Gelsin Herkeze

Öncelikle Hayırlı Akşamlar Kolay Gelsin..

Arkadasım Kendim Corlu İlcesinde Bilgisayarcılık Yapıyorum
Notebookta Markaya Pek Göz Dağı Verme Hepsi Aynı Hepsinin Garantisi Var Bu 1.
Ati Chipset li Ekran Kartı Alma Makina Cayır Cayır Yanar Atiler Çok Isınıyor Nvidia dan Şaşma Notebookta.
Gelelim İşlemcine İntelin (i) Serilerinde Standy Bridge Hala Devam Ediyor Hala Hatalar Var. Yani Henüz i3 ve i5 İçin Erken i7ler Sorunsuz. yani ya i7 Al yada core2duo tavsiye Ederim core2 duoda i3 tan daha cok verim alırsın garanti veriyorum sana ram işine gelince 4 gb lik ram alma 4 için
64bit lasım 64bite de programdı oyundu pek uyum sağlamıyor he fix i varmı var program files (x86 ) ama. tavsiyem 3gb ram yeter + artarr yani sana şyle bi makina önerebilirim.

c2duo işlemcili
nvidia grafik kartı
3gb ram e
sahip bi pc işini görür tabi özelliklerini sen ara araştır
casper ın bi modeli var core i7 640 gb hdd 6 gb ram 2 gb ekran kart fln 1500 TL Al Onu Casper ı Kötülerler Ama Sen Kimseyi Dinleme Aha Elimin Altında Ne Isınıyor Ne Başka Bişi Bilgin Olsun Hayrlı Akşamlar Kolay Gelsin Herkeze

DELL 5010 N48F43 i5-480 2.66Ghz 4GB 320GB 1GB HD5650 15.6 1235 lira
bu makina diyeri ile aynı sadece işlemci farkı var çift çekirdek 2 de sanalı var sanal çekirdeğe 135 lira fark verilirmi edit:Intel Core i3-380M bunun dasanalı varmış

Edited by emrah48

Performans fiyat ilişkisi güzel. 2çekirdekli 2 de sanalı var yani 2 çekirdek ama 4 çekirdek mantığı ile çalışıyor.
Bence ATI ekran kartında kendini ispatlamış durumda.
Core2 duo falan alma daha fazla performans alamazsın. Çünkü core2 duo ların cache bellekleri küçük. ayrıca bus hızları da düşük ve silikon teknolojileri eski.
Çok detaya girmedim ama işi bilen arkadaşların anladığı kanaatindeyim Gerekirse karşılaştırırız.

Performans fiyat ilişkisi güzel. 2çekirdekli 2 de sanalı var yani 2 çekirdek ama 4 çekirdek mantığı ile çalışıyor.
Bence ATI ekran kartında kendini ispatlamış durumda.
Core2 duo falan alma daha fazla performans alamazsın. Çünkü core2 duo ların cache bellekleri küçük. ayrıca bus hızları da düşük ve silikon teknolojileri eski.
Çok detaya girmedim ama işi bilen arkadaşların anladığı kanaatindeyim Gerekirse karşılaştırırız.

Arkadşlar nedendir bilmiyorum ben tek mesaj gönderiyorum aynı mesaj iki defa gidiyor. Yardım...

Edited by kalelibilişim