Jump to content

Ttnet Mayıs (Hızlar Düşürülmüş) Tvibu Kazığı!

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[color="#0000FF"][size="4"][b]ttnet 01-05 mayıs santral çalışmalarında kullanıcılrın bir kısmına sorulmadan 8mb olan hızlarını 5,4,2,1 mb sabitlenmiştir bu büyük zokayı hakısızlığı yememek için lütfen modem arayüzünüzdeki down up hızınıza bakın hakkınızı çağrı merkezinden veya net üzerinden şikayetinizi yapın.[/b][/size]
[/color]

[b]bence amaç netten anlamayan kullanıcıyı kekleyerek ülke genelinde trafiği rahatlatmak bi çok kişi müzdarip.manuel aramadıktan sonra düzeltmiyolar hızınızı çevrenzideki insanlarıda bilgilendirin.[/b]

kopmadan v.s hızını daha onceden sabitleyenler için değildir bu konu!

[size="3"][b]bu işin nedeni belli oldu arkdaşlar olay tvibu tv yi 8mb le gülünç bir hızla sorunlu altyapıda tv verdikleri için bu soyguncu kuruluş yırtdışında en az 20mb son 2 3 aydır şikayetler dev gibi artmış tvibu kullanlardan cihazlarını parçalayan olmuş tvibu alıp aynı yada aynı santrali kullanan kişiler yaşadı hızları 8-9 mb arası gider sadece net kullanan genelde dar gelirli halk kesim dobrowski fakirden al zengine ver mantığı umarım anlamışsınızdır tvibu yaygın kullanan yerlerde bant genişliği arttırılmış olmayan almayan yerlerde düşürülmüş 5 4 3 2 1 mb gibi rezillik a.belalarını versin. [/b][/size]

dahada anlaşılması için
[quote name='TORUNAGA' date='17 May 2011 - 17:21 ' timestamp='1305652902' post='1012397']
Peki bu hizmeti alan yerlerdeki olay nedir? Mesela ben bizim binamızda tek başıma Tivibu hizmeti alsam, bütün mahallenin bant genişliğini korumuş mu olacağım?
[/quote]
[b]mesala karşıdaki ahmet veli ve yan komşun aysel aldı tvibu sen almadın ama hepiniz aynı santralde olduğunuz için sende torpilli ttnet ten faydalanacan! kenar kose semtlerde kim ister tvibu millet zor net faturası oder zaten! kazık bu kesime....[/b] Edited by istanbul82

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

istanbulda değilim benim hattımı da 2mbps ye sabitlemişlerdi.TTneti aradım 8mbps destekliyor hattım niye 2mbps de sabitlediniz 8mbps ye çıkarın dedim adam hattınızda sorun yok internetiniz 2 ile 8mbps arası değer alır yükseltme yada düşürme işini biz yapamıyoruz dedi.(3farklı müşteri temsilcisiyle konuştum)

daha sonra aklıma bi fikir geldi :) ttneti tekrar aradım bayan çıktı.internetim sürekli kopuyordu hızımı 2mbps ye sabitledik ama çözüm olmadı megersem sorun modemdeymiş modemi değiştirdim artık kopmuyor internetim hızımın 8mbps ye çıkarılmasını istiyorum dedim.arıza kaydı aldılar 1saat sonra hızım 8mbps ye çıktı

Ttnet kadar dolandırıcı bir firma görmedim.Çalışanları bile dolandırıcı olmuş o derece.Eğer 2yıllık sözleşme yaptıysanız sizi takmıyorlar nasıl olsa iptal ettiremez diye.Bayan müşteri temsilcileri daha insaflı oluyor yada kandırabiliyorsunuz onları.Ttneti arayıp bagararak konuşun.Yada şikayetvar.com a şikayet yazın hızınızı yükselteceklerdir

[b]bi siteyi versem reklam olur şikayetler 2 günde fulledi şimdi hızlar sorulmadan onay alınmdan düşürülmüş benim komş. arkdaşımın 8mb sorunsuz ve bi arıza kaydı olmadan tamamen keyfi yani etrafınızdaki insanları bukonuda bilgilendirin çok oldular artık! netten anlamayan bi toplum olduğumuz için faydalanıyolar işte 07-15 35-50 yaş arasının çoğunluğu nerden anlayacak düştüğünü modeme gir desek o ne derler tamamen çakallık!.[/b]

Edited by istanbul82

[quote name='KadirDaren' date='06 May 2011 - 22:37 ' timestamp='1304721432' post='1006122']
Bariz bir fark var hızlarda benım hızım normalde 980/kb nin altına düşmezdi şimdi 560kb'lerde geziyor.
[/quote]
modeminin arayüzüne bakıcaksın aldığın hizmet orda halkımız modemdeki olayı bunu telefuz edemediği için yok trojen girmiştir yok havlardandır hattınızda sorun vardır koptum yaa :D ne saf milletiz inananda olmuş...yani kafaya gore hızlar sabitlenmiş aldığın hizmet.
modemden
up ve down stremanızı soyleyince anca adam yerine koyuyolar bunları bilmiyosanız salak muamelesi goruyosunuz...hakkınızı arayın 4 kişiyi çatır çatır düzelttim!

Edited by istanbul82

nternetim Kopuyor ve Hızı Düşük
06.05.2011 21:28:52 tarihinde,
Ziyaretçi tarafından soruldu.
Merhaba Benim İnternetimde Sürekli kopmalar yaşanıyor üstelik hızı düşük NETLİMİTSİZ paketindeyim normalde hızımın 8 MBİT olması gerekirken benim hızım 3 MBİTte sabitlenmiş ve kesiliyor. İnternet Hızının 8 Mbit Çıkarılmasını ve kopmaların düzeltilmesini istiyorum .. İyi Çalışmalar .. (dowload :3148 upload : 324 kbps )

06.05.2011 21:34:07 tarihinde,
TTNET Destek tarafından yanıtlandı.
Yanıt
06.05.2011 21:34:07 tarihinde,
Merhaba, en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olacağız. Teşekkürler.

06.05.2011 19:59:30 tarihinde,
5 mb sabitlenmiş hızım sorulmadan.
06.05.2011 19:59:30 tarihinde,
aylardır 8mb kullanıcısıydım kopma v.s gibi sorunlar yaşamadım herhangi bi talebimde olmadı hızım ttnet tarafından 5mb sabitlenmiş 2-3 gündür sinirim bozuldu modemden bakıyorum hızıma hızınız 8 mb demeyin lütfen çağrı merkezi 8mb diyo sinirimi cidden bozuldular yok hızınızı göremiyoz filan komik cevaplar. Line rate - upstream: 797 Kbps Line rate - downstream: 5120 Kbps aynen kopyaladım saygılar internetten anlayan biriyim zaten(pc teknisyeniyim).

06.05.2011 21:13:09 tarihinde,
Yanıt
06.05.2011 21:13:09 tarihinde,

06.05.2011 19:33:53 tarihinde,
AVCILAR HIZ PROBLEMİ
06.05.2011 19:33:53 tarihinde,
(DÜN AKŞAM AYNNI KONUYU AÇMISTIM BU GÜN ÖGLEN SAATLERİNDE BENİ ARADINIZ AMA YETİŞTİRMEM GEREKEN 1 İŞ VARDI CEVAPLAYAMADIM VE GERİ DÖNÜS YAPILMADI TEKRARDAN KONU AÇTIM ) BU AKŞAM 22 YE KADAR ARARSANIZ YADA CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 17.00 DAN SONRA İLETİŞİME GECERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM ) merhaba. Ben istanbul avcılar hacı şerifte oturmaktayım ve netlimitsiz kullanmaktayım 3 yıla yakındırda ttnet müşterisiyim . Ama oturdugum sokakta hızım 4 megabiti geçmiyor eve dahada can sıkıcı olan son 1 haftadır download hızım 50 kilobaytı geçmiyor. sayfalar çok yavaş açılıyor video izleyemiyorum download yapamıyorum . İSTANBUL DENİZ KÖŞKLERİN HER MAHALLESİNE YENİ SAHA DOLAPLARI KOYOLMUŞ AMA BİZİM SOKAĞIMIZA KOYMAMIŞLAR BİZİM SOKAK HARİÇ HERSOAKK 8 MEGABİT VE ÜZERİ HIZLARI GÖRÜYOR 1 YILDIR AVCILAR POSTAHANE MÜDÜRLÜĞNE GİDİP BU DURUMU BİLDİRDİYSEKTE HİÇ 1 ÇALIŞMA YAPILMADI .EN YAKIN ZAMANDA ŞANLI SOKAĞADA YENİ SAHA DOLABI İSTİYORUZ. VE EN KISASÜREDE UPLOAD HIZIMINDA YÜKSELTİLMESİNİ İSTİYORUM 667 KB UPLOAD HIZIM VAR BARİ BİRAZ İNSAF EDİNDE 1 MEGABİT UPLOAD VERİN . sorunun en kısa sürede çözülmesi dileğiyle iyi çalışmalar

06.05.2011 21:11:57 tarihinde,
Yanıt
06.05.2011 21:11:57 tarihinde,

06.05.2011 19:09:01 tarihinde,
Ping
06.05.2011 19:09:01 tarihinde,
Merhaba ben çok fazla online oyun oynayan biriyim, dolayısıyla internet hızından çok ping süresi beni etkiliyor. Son 1 aydır yurtdışı lokasyonlu bir oyunu oynarken normalde 100-150ms arası olan ping süresi 200msden aşağı düşmüyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

06.05.2011 19:12:42 tarihinde,
Yanıt
06.05.2011 19:12:42 tarihinde,

06.05.2011 18:49:41 tarihinde,
Bağlantı Hız Düşüklüğü
06.05.2011 18:49:41 tarihinde,
8 mbite kadar tarifesi üyesiyim.Aylardır bu tarifeyi kullanıyorum ve hızım en fazla 4 mbit oluyor.Bazı zamanlar web sayfalarına giremediğim oluyor.Daha önce arayıp sorunumu belirtmiştim ve hızımı 7 mbite yükseltmişlerdi.Bu hızı ancak 2 gün kullanabildim.Daha sonra tekrar düşürüldü hızım.Bu sorunun giderilmesini rica ediyorum.

[b]şikayetlerden küçük bi kısmı koyun olmak yok artık cidden sinerlendim burası türkiye dencek bişey...resmen koyun yerine konuluyoruz..[/b]

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='07 May 2011 - 00:41 ' timestamp='1304721713' post='1006125']
modeminin arayüzüne bakıcaksın aldığın hizmet orda halkımız modemdeki olayı bunu telefuz edemediği için yok trojen girmiştir yok havlardandır hattınızda sorun vardır koptum yaa :D ne saf milletiz inananda olmuş...yani kafaya gore hızlar sabitlenmiş aldığın hizmet.
modemden
up ve down stremanızı soyleyince anca adam yerine koyuyolar bunları bilmiyosanız salak muamelesi goruyosunuz...hakkınızı arayın 4 kişiyi çatır çatır düzelttim!
[/quote]

[img]http://i54.tinypic.com/2ufwq2o.png[/img]

sanırım benım hızımda düşme yok. 980/kb gösteriyor

[img]http://i52.tinypic.com/zxtcfm.jpg[/img]
yakınımın pc sinin modeminden açık neyse yarında ordan kalaylıycam hakkınızı arayın..
kalaylınca santral dan olabiliyo arayıp düzelttirceksiniz diyolar bide pişkin pişkin (ist bakırkoyden)
o rakam 8 le başlmalı(anlaymayanlar için.)

Edited by istanbul82

diyor ya gerçekten arıyorlar mı? ADSL Hızı(Kb/s): 440 / 8189 benim bilgiler böyle upload hızı 800kbps olması lazım ttneti arayıp 30dk beklemek istemiyorum telde :)

benim başıma gelen daha ilginç maraştayım 1 ay sorunsuz 8 mb kullandım bana sormadan 3 mb de sabitlediler.neyse aradım sorunu söyledim baya oyaladılar beni nereden biliyorsunuz diye bende hem indirme hızından hemde modemden baktım diyince arıza kaydını aldılar.en son tamam hallettik deyip kapattık telefonları.modeme tekrar baktığımda dalga geçer gibi hızımı 2 mb sabitlediklerini gördüm.artık aramadım sinirimden yoksa çok kötü şeyler söyleyebilirdim.

ben çorumdayım.telekom perseoneliyim bize gelen mailde istanbul,izmit,kocaelide santral çalışmaları yapılacağı yazmış :) bende bir sıkıntı yok şükür :D noralde benim paketim 16 mpbs 20,75 tl'lik paket(sınırsız telekom personeli için olan) ama nedense çorumda telekom personellerinden kimse 16 mpbs kullanamıyor adsl2plus modem bile alanlar oldu aynı :) 8 den yukarı kullanılmıyor.hatta ayarlıyoruz hızımı olmuyor genede. arkadaşlar denedi olmadı bende modem almaya gerek duymadım 8 lik bana yeter deyip 1 mb ile downloadımı yapıp aylık 20,75 tl ödüyorum içinde tivibu gold pakette var.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1304752454__adsz.jpg[/img]

ben 3 ay boyunca açtım ağzımı yumdum gözümü... yok santraldenmiş yok telefon hattıymış hepsi boş laf TTNET in yaptığı... TTNET desteği arıyorsunuz ilgileniyor ilgileniyor çözüm yok.... ( Bir ara hiç unutmuyorum sorun çözüldü diye ANKARA GENEL MERKEZ den aradılar ( sorun çözüldü dediklerinde bana öyle geliyor ki 2 dkk sonra gidecek net demeden daha telefonu bile kapatmadan takkk int yok... ) İSTANBUL hatları bıktı çünkü benden... ) 8mbps limitsiz diye alıyorsunuz tarifeyi. 8 mbps e kadar desteği var diyorlar yani santral o an ne tutturursa artık. İstanbul - Ümraniye taraflarındayım. maksimum 3 hafta mı ne kullanabildim 5mbps veya 6 mbps sonrasında 25 gb kotasıyla engellendim. sınırsız tarifede bile sınır var ya o sinir ediyor...

[quote name='cyclerboi' date='07 May 2011 - 06:06 ' timestamp='1304748398' post='1006158']
benim de aynı sorunum var. adıyaman'da yaşıyorum. modemin arayüzünde 800/7900 değerleri varken şimdi yine 800 upload var ama download 4900 olmuş. Dört gün önce aradım ve hızımın düştüğünü daha önceden böyle olmadığını belirttim. Arıza kaydınızı alıyoruz bir saat içinde sizi arayacaz dediler.... dediler... dediler .... dedilerr.... yine dediler...
[/quote]
evet sende müzdaripsin hakkını ara sabitleme hız yavaşlaması değil hekez karıştırıyo...down 79xx -81xx yazanlar normal bişey yapmanıza gerek yok kısaca cakallık..yani hızın 5mb ind. sana sorulmadan.

Edited by istanbul82

bende 8 mb akn 25 gb kotasına geçmiştim smileadsl'de bazen kopmalar oluyordu geçen hafta devamlı kopmalar oldu smile aradım hızı 6-4 ve son olarak 2 mb düşürdüler hattınız ancak bunu destekliyor dediler arıza kaydı verdim telekomdan aradılar sizin bölge 2 mb değil anca 1 mb kaldırır dediler ben bu işleri anlayamadım ancak bizi kekliyorlar onu anladım şimdilik 8 mb parası verip 2 mb de sürünüyoruz.

[quote name='PoweredByAbdullah' date='07 May 2011 - 09:43 ' timestamp='1304761403' post='1006247']
[font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]ADSL Hızı:796 / 8189 kbpsbende böle suanda hız 8 mb uplaod kblık nasıl olur bu iş :D

[/font]
[/quote]

796 up 8189 down ve normal zaten herkezde yapmamışlar çakallık diyorum ya ülke trafiği rahatlatmak için belli güzergahları seçmişler.modemde up değeri once verilir.ok.

Edited by istanbul82

[quote name='seco_can_can' date='07 May 2011 - 09:48 ' timestamp='1304761706' post='1006250']
çok fazla kullanmayanları seçmişler yani aslında güzel taktik :))
[/quote]
[b]bence semt sokak sokak seçmişler 10-15 kişiden değrelendirme yaptğımda genelde fukara ve eğtim seviyesi düşük bi nevi taşralı semtleri seçmişler ist. gop. esn. bayrmp. gibi. netten anlamayan bilgisi pek olmayan taşaralı kesim seçilmiş gibi şuan olay tamamen çakallık insanlarımız daha modem arayüzene girip bakmayı bilmiyo bi çoğu işini çok ii biliyo bu telekom!ataköy bahçelievler bahçeşehir etiler de olan arkdş hiç bi anamoli yok.[/b]

Edited by istanbul82

hız 5mbite sabitlenmiş
07.05.2011 14:18:11 tarihinde,
iyi çalışmalar.2gündür hattım 5mbit e sabitlenmiş.hattımın tekrar 8mbit e sabitlenmisini rica ediyorum.ev telefonundan ulaşamayacağınız için cep numaramı bıraktım.

07.05.2011 15:08:52 tarihinde,
Yanıt
07.05.2011 15:08:52 tarihinde,

07.05.2011 12:50:42 tarihinde,
tivi bu
07.05.2011 12:50:42 tarihinde,
merhaba 1855231820 numaralı ttnet abonenizim 26.04.2011 tarıhınde evıme tivibu cihazları bağlandı (8 PORT AITIES MODEM ve AIRTIES STUP BOX) tam iki hafta oldu ve hala sorunum çözülmedi sizde benim daha önce yazdıgım yazıya cevap yazmıssınız en kısa surede sıze donulecek dıye ama halen sorunum hıc bır bıcımde cozulmedı

07.05.2011 15:08:03 tarihinde,
Yanıt
07.05.2011 15:08:03 tarihinde,

07.05.2011 12:41:22 tarihinde,
internet hızım
07.05.2011 12:41:22 tarihinde,
lütfen yardım edin internet hızım accayip düşük size anlatamam indirme hızı 0.87 yükleme hızı 0.27 lütfen yardım edin hiç bir işe yaramıyo bu 1mb internet kullanıyorum dierleri pahallı sınırsız kullanıyorum 49tl lik paketten yardım edin lütfen.

07.05.2011 15:06:45 tarihinde,
Yanıt
07.05.2011 15:06:45 tarihinde,

07.05.2011 12:24:02 tarihinde,
yine sabitlendi.
07.05.2011 12:24:02 tarihinde,
06.05.2011 19:59:30 yazan kişiyim sağolun ilgilenildi ilgili ve bilgili bir bey tarafından santral çalışmalarındaki yapılan bi hatadan dolayı bilgilerimi güncelleyip anında hızım 8mb çıktı kopma yavaşlama v.s herhangi bşey olmadı zaten oncedende yoktu ( ttnet çağrı merkezindeki aldığım havalardandır düzelir cevabında bayaa sinirlenmiştim mayıs ayındayız ayrıca ağrı dağında oturmuyorum yani kat kat daha iyi ilglidiniz teşşekkürler.) netim ttenet tarafından saat gece 2 sularında 10-15 dak kesildi netim geldiğinde hızım yine 5mb düşmüş olduğu gördüm modemden aldığım bilgiyi tekrar yazıyorum Line rate - upstream: 797 Kbps Line rate - downstream:5120 Kbps maduriyetimin bi an once giderilmesini taleb ediyorum hattımda bi problem yok santralede yakınım nedeni nedir anlmadım doğrusu iyigünler.

haha komedi valla ii farkeden insanlar var bari farkedemiyenler ne olcak ?

Evet bu sorunu bende yaşadım 1 hafatadır yavaştı kopmalar oluyordu aradım şikayet ettim dönüş yapılmadı dün hızıma baktım 0.20 0.30 arası gözüme inanamadım hemen aradım fırçayı bastım tamam düzeltecez dediler.Sabah aradılar özür dilediler.Hattım en fazla 4 mb destekliyormuş falan filan.4 mb e sabitlediler.Yarın birgün arayacam yine yükseltilmesi talebinde bulunacam.Benim hat sabit olmayınca çok kopuyor daha öncede yaşadım belkide 4 mb de kalır değiştirtmem...