Jump to content

Güvenlik Kameralarını İnternet Explorer 9 Ile Izle

kalelibilişim
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bende de aynı sorun var.
Daha önce kameraları explorer 7 üzerinden rahatça izliyordum. Ancak şimdi win7 ye geçtim ve ie8 den aşağısını yükleyemiyorum. Hangi ayarları yaptımsa explorer üzerinden açamadım. Opera ile de nafile. DVR client yazılımlarını denedim. Olmuyor. Yardımcı olur musunuz. DVR sistemim 7 yıllık eski oem bir sistem. Markası bile belli değil maalesef. Önerilerinizi bekliyorum.

internet explorer araçlar internet seçenekleri güvenlik sekmesi özel düzey den activex denetimlerini aktif edip kameralara bağlanmaya çalışırsan activex yüklemek için izin ister izin verirsin eklentiyi yükler ve kameraları görebilirsin. daha sonra istersen özel düzeyde yaptığın değişiklikleri geri alabilirsin.

[quote name='kalelibilişim' date='26 April 2012 - 22:53 ' timestamp='1335473617' post='1192933']
internet explorer araçlar internet seçenekleri güvenlik sekmesi özel düzey den activex denetimlerini aktif edip kameralara bağlanmaya çalışırsan activex yüklemek için izin ister izin verirsin eklentiyi yükler ve kameraları görebilirsin. daha sonra istersen özel düzeyde yaptığın değişiklikleri geri alabilirsin.
[/quote]
Üstad daha önce activex denetimlerini ie7 de yapıp izliyordum. Ancak ie8 de bütün activex lere izin verdim yine de sonuç alamadım.
DVR yazılımı Multi-channel disk recording system olarak geçiyor ve webrec.cab dosyasını çağırıyor. Önerebileceğin bir client programı var mı?

Edited by ilginch1

• 11 ay sonra...

Şimdi operanın yeni bir özelliğini fark ettim girdiğin siteye sag tıkla site tercihlerini duzenle de orda butun ayarlar var siteye kendini explorer olarak tanıt diyorsun sorun cıkmıyor bir iki sitede denedim ie9 la hatalı girilen site opera ile ayaraldıgımda duzgun girdi işe yarıyor. Ustelik bunun için plugin e ihtiyacın yok.

Mozilla firefox un bir ton plugin yukleyip sagladıgı bir coık ozellik operanın saf halinde var ozellikle opera unite ve opera link kesinlikle super

@kalelibilişim sanırım 64bit işletim sistemi kullanıyorsun. aynı sorun bendede olmuştu. kendimde güvenlik kamerası ve bilgisyar sistemleri ile uğraşıyorum. eğer 64bit işletim sistemi kullanıyorsan C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe bu yolu izle ve 32bit internet explorer den açmayı dene ben bu şekilde çözmüştüm.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Aslında sorunun çözümü çok basitmiş.
İnternet explorer 9 da adres çucuğunda adresin hemen sağında sırasıyla
Ara (CTRL+E),
Adres Çubuğu Otomatik tamamlamayı Göster,
Uyumluluk Görünümü: eski tarayıcılar için tasarlanmış web sitelerigenellikle daha iyi görünür
ve yerinde olmayan menüler, görüntüler veya metin gibi sorunlar düzeltilir.
Yenile (F5),
Durdur (ESC) (X işareti)
düğmeleri var. Bunlardan uyumluluk görünümününe tıkladığımda güvenlik kameraları açıldı.
32 bit windows7 internet explorer 9 ile.

Yardımını esirgemeyen arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler...

beyler denemedıgım şey kalmadı ama olmuyor resimdeki uyarı geliyor 

lqw0u.jpg

bosuna ugrasmayın en iyisi client yazılımını kullanmaktır.DVRCMS.exe bir cok dvr kayıt cihazına uyuyor,ve  cok fazla da özelliği vardır..ben bu sekılde izliyorum pc den.saygılarımla

o programı paylaşırmısınız 

En iyisi client yazılımı falan değil izlemek istediğiniz her pc ye client yazılımı kurmanız gerekir ki bu hiç pratik olmaz.

Activex le ilgili bir uyarı veriyor ama ne diyor bilmiyorum.

Activex denetimlerini tamamen etkinleştir olmuyorsa farklı tarayılar hatta sırf bu iş için internet explorer 8 potable de olabilir kullanabilirsin 

Bu tür işler son kullanıcıda bitiyor.