Jump to content

Güvenlik Kameralarını İnternet Explorer 9 Ile Izle

kalelibilişim
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar güvenlik kameralarını internet üzerinden internet explorer 9 ile izleyemiyorum.
Açılş ekranı yani parola girilmesi ve dil seçimi ekranı geliyor dil seçiminde diller boş olarak acılıyor.
Parolayı girip açmayı denediğimde ingilizce oturum açmanın başarısız olduğu hata iletisi alıyorum.
Aynı kameraları internet explorer 8 ile izleyebiliyorum.
Tahminim internet explorer 9 için bir dil desteği (basitleştirilmiş çince) yüklemem gerekiyor.
Ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. DvrOcx yüklüyorum.
Bir de internette izleme için client yazılımları varmış. Bu yazılımlar dvr cihazlara göre değişiyormuş.
Beylerbeyi güvenlik in sitesinde destek bölümünde varmış ama site bayi girişi yapmayı gerektiriyor.
Başka sitelerde uyumlu olan yazılım bulamadım ve yazılımların arayüzleri ayarları biaz karışık.
Dvr kayıt cihazı knowledge 8 channel .
Yardımı dokunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürü borç bilirim. Edited by kalelibilişim

Oncelikle dvr kayıt cihazının firmware ini guncellemeni oneririm. Dvr cihazlarında çince yuklemeni isteyen birşey cıkıyor evet ama yuklemesen bile calışıyor. İstersen ie9 uyumluluk modunda bir dene yada chrome firefox opera gibi bir browserla dene ama once ie9 da baglandıgın ip nin yada adresi guvenilen bolgeye al ve herseye izin ver. Hiç biri olmadıysa vmware play ile sanal xp çalıştır ordan izlettir yada uzak masaustuyle dene, demokraside careler tukenmez :D

Dğerli tnc_tr arkadaşım önclikle ilgin için teşekkürler.
Dvr kayıt cihazı yeni, daha yeni firmwaresi olduğunu düşünmüyorum. varsa bile bunu bulabilmem oldukca zor,
Teknik servisler bile bu işi yapmaya nazlanırlar Adamlar client yazılımı için bile internet sitelerinde bayi girişi istiyorlar.
Windows 7 de internet explorer 9 u uyumluluk modunda başlatamıyorum , ilgili alanlar pasif görünüyor.
Yönetici olarak çalıştırıyorum gene olmuyor. chrome firefox opera gibi bir browserlar activex desteklemediği için hiç girmiyorlar.
İnternet explorer 9 da araçlar internet seçenekleri güvenlik sekmesinde güvenilen sitelere ekliyorum ama olmuyor.
Sanal makine kurmak istemiyorum. Sorunu internet explorer 9 da çözmek veya client yazılımı bulmak istiyorum.
Ya da kurulum gerektirmeden çalışaan portatif internet explorer 8 olabilr.
Uzak masaüstünde ise karşı tarafta bir bilgisayar sürekli açık olmak zorunda
ve o bilgisayardan benim erişimime izin verilmesi gerekiyor, bağlantı kopmaları vs ayrı dert bu benim için uygun değil.
Demokrasinin başka nimetlerini sabırsızlıkla bekliyorum.
Tekrar teşekkürler.

[img]http://i1105.hizliresim.com/2011/5/16/3061.jpg[/img]

Az once denedim chrome duzgun calıştırıyor ayrıca firefox opera vs.. activex destekler niye desteklemesin? Birde firefoxda ie modunda çalıştır diye bir secenek vardı tabi bunun için firefoxa plugin yuklemen gerek. Genelde Dvr yazılımları linux calıştıtır ve linux tabanlı web serverlarda firefox pek sorun cıkarmaz.

Dostum sağol bunların hepsini tekrardan birer birer deneyeğim ve sonucu da yine buradan paylaşacağım.
Şu ana kadarki denemelerimde chorome sayfayı hiç açmadı , mozilla plugin yüklü olduğu halde dvrocx eklentisi için eksik eklenti var , hiçbir eklenti bulunamadı gibi bir hata verdi bu hatayı geçemedim. mozillada IEmodu denemedim operada da açamadım daha birçok tarayıcı dernedim olmadı.
ama araştırmaya devam Teşekkürler

Edited by kalelibilişim

Eger uretici sitesinde girebilirsen orda bir cozumu vardır ben genelde(w7 de sorun cıkaan program için ) calısılacak pc ye uzak masaustu yapıyorum yada VT varsa microsoft sanal pc yi cakıom kullanıcı sanal pc de calışdıgını bile fark etmiyor oda yoksa vmware play.

Şimdi operanın yeni bir özelliğini fark ettim girdiğin siteye sag tıkla site tercihlerini duzenle de orda butun ayarlar var siteye kendini explorer olarak tanıt diyorsun sorun cıkmıyor bir iki sitede denedim ie9 la hatalı girilen site opera ile ayaraldıgımda duzgun girdi işe yarıyor. Ustelik bunun için plugin e ihtiyacın yok.

Mozilla firefox un bir ton plugin yukleyip sagladıgı bir coık ozellik operanın saf halinde var ozellikle opera unite ve opera link kesinlikle super

Edited by tnc_tr

@[color="#FF0000"]kalelibilişim[/color] sanırım 64bit işletim sistemi kullanıyorsun. aynı sorun bendede olmuştu. kendimde güvenlik kamerası ve bilgisyar sistemleri ile uğraşıyorum. eğer 64bit işletim sistemi kullanıyorsan [b][color="#000000"]C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe[/color][/b] bu yolu izle ve 32bit internet explorer den açmayı dene ben bu şekilde çözmüştüm.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Aslında sorunun çözümü çok basitmiş.
İnternet explorer 9 da adres çucuğunda adresin hemen sağında sırasıyla
Ara (CTRL+E),
Adres Çubuğu Otomatik tamamlamayı Göster,
Uyumluluk Görünümü: eski tarayıcılar için tasarlanmış web sitelerigenellikle daha iyi görünür
ve yerinde olmayan menüler, görüntüler veya metin gibi sorunlar düzeltilir.
Yenile (F5),
Durdur (ESC) (X işareti)
düğmeleri var. Bunlardan uyumluluk görünümününe tıkladığımda güvenlik kameraları açıldı.
32 bit windows7 internet explorer 9 ile.

Yardımını esirgemeyen arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler...

[quote name='tnc_tr' date='15 May 2011 - 11:37 ' timestamp='1305452271' post='1010973']
Oncelikle dvr kayıt cihazının firmware ini guncellemeni oneririm. Dvr cihazlarında çince yuklemeni isteyen birşey cıkıyor evet ama yuklemesen bile calışıyor. İstersen ie9 uyumluluk modunda bir dene yada chrome firefox opera gibi bir browserla dene ama once ie9 da baglandıgın ip nin yada adresi guvenilen bolgeye al ve herseye izin ver. Hiç biri olmadıysa vmware play ile sanal xp çalıştır ordan izlettir yada uzak masaustuyle dene, demokraside careler tukenmez :D
[/quote]

Uyumluluk modunu denemeni onermiştim ama olmadı demiştin :S

Edited by tnc_tr

Dostum [b]Uyumluluk Görünümü[/b] deseydin mesele çoktan hallolmuştu.

O zaman internet explorer simgesine sağ tıklayıp özellikleri seçtim uyumluluk sekmesindeki [b]uyumluluk modunu[/b] denemiştim olmamıştı.

Şimdi ise adres çucuğunda adresin hemen sağında bulunan [b]uyumluluk görünümü[/b] düğmesine tıkladım oldu.

Yardımınn için çoooooooook teşekkürler. /thank you / şükran kesira....

Edited by kalelibilişim

Uyumluluk Modu (alttaki resim) olmadı.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1305978325__uyumluluk_modu.jpg[/img]

Uyumluluk Görünümü (alttaki resim) oldu. Kırmızıyla işaretlediğim düğmeye tıklayıp aktif etmek yeterliymiş.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1305978450__uyumluluk_grnm.jpg[/img]

Edited by kalelibilişim

Benim kastetdiğim zaten uyumluluk görünümüydü adres barının yan tarafındaki bişimci oldugun için anlarsın diye hızlı hızlı gecdim. Ne bilim iexploreri sag tıklayıp uyumluluk modunu deniyecegini abes kacar paint i hiç sag tıklayıp uyumluluk modunda çalış denir mi zaten microsoftun yazılımı ki zaten windowsla beraber geliyor .:D Neyse sorunun cozuldugune sevindim ama opera da calıştırır onu eminim birde şükran kesira ne demek?

Opera eksik eklenti diyor eklenti bulunamadı diyor anlayacağın olmuyor.

şükran arapca teşekkür ederim demek kesira arapca çok demek birlikte çok teşekkür ederim demek.

bir de bunun eşanlamlısı var o da şükran cezile

yardımların ve emeğin için şükran kesira

Merhaba ;
Benim problemim biraz daha farklı. Uyumluluk görünümü olmadan login olmaya çalıştığımda Login Failed hatası veriyor. Ancak uyumluluk görünümünü etkinleştirdiğimde login oluyorum. Buradada DVR 'a ulaşabiliyorum ancak kameraları izleyemiyorum. Boş ekran çıkıyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Not. ie8'de böyle bir problem yok. Gayet normal bütün kameralar aktif.

Edited by tsat

Merhaba ;
Benim problemim biraz daha farklı. Uyumluluk görünümü olmadan login olmaya çalıştığımda Login Failed hatası veriyor. Ancak uyumluluk görünümünü etkinleştirdiğimde login oluyorum. Buradada DVR 'a ulaşabiliyorum ancak kameraları izleyemiyorum. Boş ekran çıkıyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

• 3 hafta sonra ...

Dvr kameralara ilk giriş yaptığından c: bir klasör atar o klasörün içerinde bütün ayarlar bulunmakta. Eğerki senin çalışmıyorsa başka bir dvr programı bularak kendi kamerana göre entegre edebilirsin cameracılar ararsın cevap vermezler. bir tavciye mevcut sistemi internet explorer 8 de deneyebilirmisin sonuç ne olucak 9 yeni ve dvrlarda sorun verebiliyor ben sonucu IE8 de bulmuştum.

• 4 hafta sonra ...