Jump to content

Wireless Ile Telefonumdan Internete Bağlanamıyorum

Share

Recommended Posts

zyxel p-660w-tx model modem kullanıyorum. modeme bugüne kadar hiçbir symbian telefonla bağlanamadım(N95,5800 xm ve e63 le denedim.) şimdiye kadar tek bağlanabilen cihaz hp rw6815(windows mobile 5.0 ile) oldu. Bütün şifreleme türlerini denedim. Ama suan kullandığım e63 ü bağlayamıyorum. Cihaz ağı buluyor. Bağlanmak için şifre istiyor. Şefreyi yazıyorum ve internet tarayıcısı açılyor. Fakat bir adres yazıp git'e bastığımda "'ağ adı' ile bağlanıyor" diyor ve beklemeye başlıyor. Birkaç dakika sonra bağlanılamıyor diyor.
Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Edited by B_U_R_H_A_N

bende de şöyle oluyordu . türkçe karakterler kullanmıştım wirelles adına vede uzun bir isimdi telefondan bağlanamıyordum . sonra modemden wirelles adını kısa birşey yaptım tak girdi . anlamış değilim ama bir dene he

şu an bende aynı modemi kullanıyorum ve telefon olsun laptop olsun hepsinden bağlanıyorum şuana kadar da hiç sorun yaşamadım... telefonunu başka bir modemde dene açılırsa sorun modemdendir ama şayet açılmaz aynı hatayı verirse sorun telefondandır burda yapman gereken tek şey telefon ayarlarını sıfırlamaktır. saygılar...

ip meselesini arastırırken bi çözüm yolu buldum. Benimle aynı sorunu yaşayanların işine yarayabilir. Yardım eden herkese teşekkürler..

Telefonunuza giremediğiniz wlan ağını Bağlantı>bağlantı yöneticisi>mevcut wlan ağl. .. "erişim noktası tanımla" diyerek tanımlayın.

Sonra Ayarlar>Bağlantı>Erişim noktaları.... eklediğiniz wlanı bulup "düzenle" deyin.Seçeneklerden "gelişmiş ayarlar" a girin.
IPV4 ayarlarına girin.Şimdi dikkat!!
Telefonun İP adresi kısmına bir IP vereceğiz.Bu IP modeminizle aynı blok ta olmalı.Yani:Modeminizin Ip si 192.168.1.1 ise telefonunuza 192.168.1.2-192.168.1.254 arasında bir IP verebilirsiniz. örneğin 192.168.1.30 verin...

Başka Örnek:Modemizin IP si 10.0.0.1 ise telefonunuza 10.0.0.30 verebilirsiniz... Yani ip nin son hanesi farklı olacak...

Alt ağ maskesine : 255.255.255.0 yazın. (bazen 255.0.0.0 olabiliyor)...

Standart ağ geçidi: Modeminizin İP si olacak : 192.168.1.1(artık sizinki neyse onu yazın)

Şimdi DNS adresini yazacağız.
Birinci DNS adresine: 195.175.39.39
İkinci DNS adresine : 195.175.39.40 yazın.
(Telekomun çalışan başka DNS lerini biliyorsanız onlardanda yazabilirsiniz)
İşlem bitmiştir.